امر به معروف و نهی از منکر یکی از جریان های حیاتی زندگی است

حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

خطیب نماز جمعه تهران گفت: خداوند مردم خاموش را با ستمگران جهنم خواهد سوزاند و امر به معروف و نهی از منکر یکی از جریان های حیاتی زندگی است.

4668 498 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، خجت الاسلام کاظم صدیکی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه ضمن توصیه به موحدان و مؤمنان به تقوای الهی گفت: یکی از برکات بی نظیر تقوا است. مصون بودن از اشتباهات تقوا موهبتی الهی است و خداوند آن را به همه داده است، او را به راه راست هدایت می کند و دوست و دشمن را تشخیص می دهد و در شک و تردید نمی ماند و به بیراهه نمی رود. فرمود: از خدا می خواهیم که ما را در این عمر کوتاه از خطاهایی که مرگ ما را تلخ و برزخ را تیره می کند و حساب ما را سخت می کند حفظ کند. اگر مسیر درستی را طی کنیم و آدرس درستی داشته باشیم مشکلاتمان کم می شود.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ایام سوگواری امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) امام است و مهم ترین اصل در آیینه قرآن، مسئله است. امامت، رهبری، مدیریت جامعه توحیدی، به عنوان الگو و رهبر جامعه. . ادیان الهی قبل از اسلام پیامبرانی داشتند، اما بعد از آنها دین تحریف شد و نمازگزاران برای توجیه اعمال خود دین را منحرف کردند تا جایی که مطالب ضد دینی در کتب آنها جای گرفت و با خرافات آمیخته شد و عملاً خط از بین رفت. .
حجت الاسلام صدیقی افزود: در این میان آخرین برنامه الهی برای هدایت بشر رقم خورد و آن امامت و هدایت بشر بود. من به یک قانون خوب، یک اجرایی خوب و عینیت قانون به عنوان مثال نیاز دارم. امام حسین (علیه السلام) که آیه مبلا برای او یکی از بهترین یاران خدا، حق ناب، کلام قرآن و عینیت قرآن است. برخی از مسلمانان معتقدند که امام حسین (ع) در قلب آیه تطهیر قرار دارد و ظهور و سقوط او و جنگ و صلح او از امتیازات حق است.
وی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) هنگام تبیین عظمت امام حسین (ع) بر فراز منبر خود از امام حسین (علیه السلام) یاد می کردند و بخار آن حضرت از منبر بیرون می آمد و ایشان را بر روی زانو در مقابل امام حسین (ع) می نشاندند. این امر به جایی انجامید که مردی که شناسنامه خود را از روی قرآن صادر کرده بود توسط مسلمانان کشته شد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: این نشان می دهد که جامعه آنقدر انحطاط یافته و فساد و گناه آنقدر روح و جانشان را آلوده کرده است که امام طهارت و ایثارگر امام حسین (ع) که در دامان پرورش یافته است. حضرت فاطمه (س) بزرگ شد و در سایه قرآن عرشی در جامعه کشته شد و این امر به خاطر مرگش جشن گرفته شد.
حجت‌الاسلام صدیقی می‌گوید: بر امام حسین علیه‌السلام لازم بود که امامت در قرآن و غدیر را با خون بازنویسی کند و دوباره بخواند تا دنیا بداند که دین بدون امام، قانون بدون الگو. ، تخصص بدون کارشناس و کار بدون کارشناس ادامه پیدا نمی کند.
وی ادامه داد: بنابراین اولین حکمت قیام شهدا و نثار خون آنان و قربانیان ذبح شده، احیای جایگاه امامت بود که امت اسلامی بدون امام و رهبری امضا کرده بود تا به وحدت با آن دست یابند. خداوند. امروز که سکولارها می خواهند بگویند امامت امری زمینی است، این ادامه حرکت یزیدیان است. از امامت می ترسند. امروز مردم ما ولایت فقیه را گامی در راه ائمه طهارت می دانند.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: امام حسین (ع) فرمود حلال و حرام جای خود را از دست داده است. با وجود نظام فاسدی که توسط فردی مانند یزید اداره می شود، باید فاتحه اسلام را خواند.
حجت الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: مبارزه با تحریف که بزرگترین خطر امروز انقلاب ماست که هم آسمانی است و هم انسانی، از دیگر اهداف امام حسین (ع) بود. بی مسئولیتی و بی تفاوتی و نظاره گر ظلم و ستم نبودن و مظلوم را از اسارت ظالم بیرون نکشید از گناهان کبیره است.
وی ادامه داد: خداوند ساکتان را همراه با ستمگران جهنمی خواهد سوزاند و امر به معروف و نهی از منکر جریان حیاتی زندگی است. املاک باید فریاد بزنند و مردم زیر پرچم امر به معروف و نهی از منکر قدم بردارند. همه ما مسئول ادای دین هستیم. دین یک مجموعه است و مثل بدن ماست، اگر کسی انگشتش شکست، او را رها نکنید، اول دلش را درست کنید، بعد کارهای دیگر کنید.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: محرم و صفر که نام و حماسه امام حسین (ع) و نحوه حفظ خون شهید را خلق الله زنده نگه داشت. حضرت زینب (س) عاشورا و خون امام حسین (ع) را زنده کرد و خدا را شکر می کنیم که عاشورا را با محرم و صفر احیا کرد. ولی فقیه آنها امام حسین (ع) است که در ایام عاشورا ندا می دهد و احیای این مراسم را حفظ کرده اند.
ادامه دارد…

  طرح منع کارکنان از استفاده از تجهیزات ویژه مرتباً بررسی می شود

دیدگاهتان را بنویسید