امتناع وزارت بهداشت از استفاده از واکسن قدیمی AstraZeneca

1083705 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، پدرام پاک آیین روز دوشنبه گفت: تاریخ انقضای آخرین محموله واکسن AstraZeneca که وارد کشور شد، بر اساس مجوز شرکت سازنده واکسن که بر اساس مطالعات مقاومتی نیز انجام شده است، بوده است. شش ماه از شروع تولید یک ماه پس از تعیین زمان تولید که برابر با 17 جولای 2022 بود که مطابق با یکشنبه 26 جولای است. دیروز.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: مستندات کامل مربوط به هر واکسن خارجی باید پس از تولید توسط شرکت سازنده به کشور مصرف کننده ارسال شود. در مورد عرضه اخیر آسترازنکا، این اسناد به طور کامل توسط سازمان غذا و دارو دریافت، بررسی و تایید شده است.

وی تاکید کرد: هیچ واکسنی بدون تایید مدارک واکسن خارجی در سازمان غذا و دارو نمی تواند وارد کشور شود.

دستیار رسانه ای وزیر بهداشت تصریح کرد: مستندات آخرین محموله آسترازنکا که وارد کشور شده حاکی از آن است که تاریخ انقضا 6 ماه پس از تولید در کشور مبدا است یعنی. 17 جولای 2022 (اکنون 26 ژوئیه)، و این تاریخ روی برچسبی است که FDA آن شماره سریال را روی همه ویال‌های واکسن قرار می‌دهد، نه آن شماره سریال را به طور خاص.

پاک آیین افزود: اگر به تصاویر درج شده در اینترنت دقت کنید، برچسب سازمان غذا و دارو که دارای «کد QR» ویژه واکسن است و تمامی اطلاعات مربوط به واکسن مورد تایید سازمان غذا و دارو را مشاهده می کنید. سازنده شامل کد ویژه یا U ID واکسن است و شماره سریال و تاریخ انقضا دقیق در زیر این کد مشخص شده است.

  دعوت عجیب ستاره پرسپولیس در تیم ملی - اندیشه معاصر

وی افزود: بنابراین ویال واکسن از روز اول ورود به کشور مورد تایید و برچسب سازمان غذا و دارو قرار می گیرد و پس از آن در اختیار مراکز واکسیناسیون قرار می گیرد.

برای واکسن های تولید داخل، سازمان غذا و دارو با کارخانجات سازنده واکسن هماهنگی می کند و این برچسب به صورت جداگانه چسبانده نمی شود، بلکه در هنگام تولید بر روی برچسب اصلی قرار می گیرد، اما در مورد واکسن های وارداتی، برچسب اصلی دارای کد منحصر به فرد است. یا اگر نه، برچسب روی ویال دارو گذاشته می شود.

پارک آیان تصریح کرد: واکسن آسترازنکا تا به امروز منقضی نشده است، بلکه تاریخ 26 تیر 2022 است که روی این واکسن از ابتدا در کارخانه تولیدی نوشته شده و همان تاریخ سازمان غذا و دارو از بدو ورود واکسن در کشور ثبت شده است، معیار مصرف مشخص می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امکان استفاده از واکسن های تاریخ گذشته در مراکز واکسیناسیون عملا منتفی است. از آنجایی که همه واکسن ها باید با کد uid مشخص در سامانه سلامت الکترونیک ثبت شوند و اگر واکسن منقضی شده باشد یا حتی یک روز از تاریخ درج شده در سامانه تیتک برای ویال واکسن گذشته باشد، سیستم اجازه ثبت واکسن را نمی دهد. ..

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید