امارات آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در انرژی ترکیه اعلام می کند

1076867 فقط خبر

عبدالله بن زاید آل نهیان که در استانبول به سر می برد، در یک کنفرانس خبری مشترک با مولود واووشو آیلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: «من برای همکاری با ترکیه اهمیت زیادی قائل هستم و آرزوی روابط در این سال ها را دارم.

وی با بیان اینکه توافقات تجاری دوجانبه با چاووش اوغلو را بررسی کرده است، بر لزوم افزایش تجارت بین دو کشور تاکید کرد و نسبت به امکان توسعه همکاری های مشترک در سطح جهانی ابراز اطمینان کرد.

وزیر امور خارجه امارات همچنین بر لزوم تلاش بیشتر برای توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور و زمینه سازی برای سرمایه گذاری شرکت های اماراتی و ترکیه در همکاری های دوجانبه تاکید کرد.

عبدالله بن زاید با همتای ترکیه‌ای خود در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر که یکی از مهم‌ترین زمینه‌های گفت‌وگو بین دو کشور است، همکاری و بر اهمیت همکاری در کاهش انتشار دی‌اکسید کربن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی با بیان اینکه تجارت بین دو کشور در دو سال گذشته 82 درصد افزایش یافته است، گفت: این امر نشان دهنده تمایل دو کشور برای تقویت روابط است و ترکیه در اکسپو 2020 دبی سهم بزرگی دارد.

عبدالله بن زاید در ادامه گفت‌وگو درباره حوزه‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های امیر در ترکیه، با تاکید بر اینکه تمایل شرکت‌های امیری برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی در ترکیه وجود دارد، افزود: علاقه زیادی از سوی امارات به موضوع انرژی وجود دارد. در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، شرکت امیر المصدر علاقه مند به یافتن فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه در سطح همکاری بین شرکتی با بخش خصوصی یا همکاری با دولت ترکیه است.

  تجاوز به 7 زن با آب سمی - اندیشه معاصر

وزیر امور خارجه امارات در خصوص سفر وزیر امور خارجه ترکیه به فلسطین و سرزمین های اشغالی گفت: این سفر بازگشت به روند صلح بین اسرائیل و فلسطین را تقویت می کند. شما تلاش های بزرگ و مهمی انجام می دهید، همین کار را بین روسیه و اوکراین و بین اسرائیل و فلسطین انجام دهید. نقش شما در آینده خوب و قابل تقدیر خواهد بود.

انتهای پیام/4033/

دیدگاهتان را بنویسید