اقلیم کشور در 10 اسفند 1392 – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، صادق ضیایان وی با اشاره به وضعیت جوی کشور تا روز پنجشنبه (13 اسفند) گفت: روز سه شنبه در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان رگبار و رعد و برق و نقاط همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. در نیمه غربی کشور جو آرام و با ثباتی حاکم است. روز چهارشنبه 13 اسفند فقط در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش خفیف و در سایر مناطق آسمان صاف خواهد بود.

وی با اشاره به ورود بارش ها از آخر هفته ادامه داد: پنجشنبه با ورود سامانه بارشی در غرب کشور، غرب کشور، غرب اصفهان و فارس، شمال نوشهر و به تدریج دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران رعد و برق و وزش باد در ارتفاعات به صورت برف ظاهر می شود. بارش ها در جنوب آذربایجان، شرق لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان فراوان خواهد بود. روز جمعه (13 اسفند) کل کشور به استثنای سیستان و بلوچستان و هرمزگان را در بر می گیرد. در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب اصفهان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. بعدازظهر جمعه بارش ها در غرب کشور کاهش می یابد و در نهایت این سامانه از شمال شرق کشور خارج می شود.

ضیائیان افزود: روز شنبه (14 اسفند) با گذر موج جوی از نیمه شمالی کشور در سواحل دریای خزر، شمال غرب منطقه خراسان و شمال سیستان و بلوچستان گاهی بارش های پراکنده پیش بینی می شود.

  پوشیدن این نوع لباس ها قبل از خواب ممنوع! - اندیشه معاصر

وی همچنین به افزایش دمای هوا در استان های ساحلی در پایان هفته اشاره کرد و گفت: همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه افزایش محسوس دما همراه با وزش باد شدید در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل و جمعه در این مناطق کاهش می یابد. وزش باد شدید در اکثر نقاط کشور پیش بینی می شود که امروز خلیج فارس طوفانی و روز جمعه دریای خزر طوفانی است.

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور در تشریح وضعیت هواشناسی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (27 بهمن ماه) نیمه ابری و حداکثر دمای هوا 17 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه. (13 اسفند) متغیر تا ابری، در نقاطی وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای 8 و حداکثر 19 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز (25 بهمن) شهرکرد با کمینه دمای 6- درجه سانتیگراد و فردا (14 اسفند) شهرکرد با حداقل دمای 2- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان و امروز بندرعباس با یک حداکثر دما 26 درجه و فردا (14 اسفند) ماه بندرعباس با حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278168

دیدگاهتان را بنویسید