اقتصاد ایران نیازمند اقدامات اساسی و ماندگار در عرصه کار و تولید – تفکر مدرن است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور امروز یکشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۴۸ طرح بزرگ صنعتی در کشور، هدف دولت در بودجه ۱۴۰۱ را رشد اقتصادی ۸ درصدی دانست. او می داند که چگونه با شجاعت و تلاش فراوان به آن در کشور دست یابد.

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که کدام بخش می تواند موتور محرکه اقتصادی کشور باشد، گفت: بی شک نگاه به درون نیازمند اعتماد به دستان توانمند کارآفرینان و فعالان اقتصادی است که این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

رئیسی با اشاره به نزدیک شدن، همکاری، همکاری و همدلی گروه مترقیان ایران گفت: تلاش و همکاری این گروه در مدت کوتاه 110 روزه «استخدام و افزایش صادرات و افزایش تولید به هم پیوند خورده است. که قدم بسیار مبارک و مبارکی است.

رئیس جمهور گفت: مهمتر از اجرای 48 پروژه بزرگ در 13 استان و 27 شهرستان، همگرایی و هم افزایی شرکت های بزرگ اقتصادی کشور است و امروز به عنوان یک تجربه موفق، پیش روی همه فعالان اقتصادی برای اجرای پروژه های بزرگ است.

رهبر پویایی، امید، استقامت، خودباوری و اعتماد به نیروهای خلاق کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی مهمترین پیام حرکت گروه ترقی خواه ایران را برشمرد و گفت: این پیام را باید به همه ناامیدان و ناامیدان رساند. معتقد است که کشور ما به دلیل موانع، تهدیدها و تحریم ها قطع شده است.

رئیس جمهور گفت: یکی از راه های مهم برای دور زدن و خنثی سازی تحریم ها این گونه اقدامات ماندگار است و دولت قصد دارد فعالیت و تلاش بیشتری را برای خنثی سازی تحریم ها در دستور کار خود قرار دهد.

  فواید شگفت انگیز شیر زنجبیل - تفکر مدرن

رئیسی تاکید کرد: بدون شک در صورت فعال شدن شرکت های بزرگ، بانک ها، بخش خصوصی، کارآفرینان می توان در بخش های مختلف سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داد و مشکل تولید و اشتغال در کشور را حل کرد.

رئیس جمهور نقش دولت در فعالیت های اقتصادی را هدایتی، حمایتی و نظارتی عنوان کرد و گفت: فعالان اقتصادی باید مطمئن باشند که دولت از فعالیت آنها در این حوزه حمایت خواهد کرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: اقدام گروه ایران مترقی پیامی برای تشویق ایرانیان خارج از کشور و سایر سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در این حوزه با رعایت ضمانت های سود و افزایش بهره وری و امنیت سرمایه گذاری دارد.

وی بیان کرد: دولت می تواند به مردم کمک های اقتصادی کند اما قطعا اقتصاد کشور را نمی توان با چنین کمک های مقطعی ساخت، اما اقتصاد کشور نیازمند اقدامات کلان و ماندگار در حوزه کار و تولید است که این امر نیز مبتنی بر دین است. “

رئیس جمهور با تاکید بر تسهیل فضای کسب و کار برای بنگاه های اقتصادی گفت: وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی باید زمینه فعالیت اقتصادی بنگاه های اقتصادی در این حوزه را فراهم کنند و به سرعت مجوزهای لازم را صادر کنند.

رئیسی افزود: دولت همچنین از فعالیت کارگاه ها و بنگاه های کوچک و پردرآمد در راستای افزایش اشتغال حمایت می کند.

وی با اشاره به نقش صندوق توسعه ملی در رشد و توسعه اقتصادی کشور گفت: مبنای تشکیل صندوق توسعه ملی برای توسعه کشور بوده و در این زمینه نقش آفرینی خواهد کرد.

  صحبت های جنجالی سرمربی لیگ برتر قبل از بازی با فجر - اندیشه معاصر

رئیس جمهور همچنین بر لزوم تدوین نقشه جامع صنعت کشور تاکید کرد و گفت: دولت از ابتدا این موضوع را در دستور کار خود داشته و با تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب این سند نهایی خواهد شد. در اسرع وقت.”

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263715

دیدگاهتان را بنویسید