اقبالی: باید برای وضعیت فوتبال گریه کرد که تاج با این شرایط برگشت!/ باید اسکوچیچ را نگه می داشتند.

1079464 فقط خبر

مسعود اقبالی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره بازداشت اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار کرد: متاسفانه اتفاقات خوبی در تیم ملی نیفتاد و نباید می شد. اصلا به این نقطه بیا فکر می کنم ابقای اسکوچیچ هم اجباری بود، کمیته فنی که هفته گذشته عدم صلاحیت این مربی را اعلام کرد، از طرفی اعضای هیات مدیره فدراسیون فوتبال حد نصاب را برای جایگزینی سرمربی تیم ملی جمع نکردند. زمان برگزاری انتخابات فدراسیون به تعویق افتاد تا سرپرست جدید فدراسیون در مورد سرمربی تیم ملی تصمیم گیری کند. تا انتخابی جام حذفی نه مسابقه برگزار می شود و نه اردو و همه در خانه هستند. در این شرایط اصلا فرقی نمی کند که چه کسی سرمربی تیم ملی باشد، چون نه رقابتی است و نه آمادگی.

وی درباره ماندن یا رفتن اسکوچیچ بهتر است، گفت: ماندن یا رفتن سرمربی بستگی به مشکلات فدراسیون فوتبال دارد. اسکوچیچ در شرایط سخت هدایت تیم ملی را برعهده داشت و نتایج خوبی کسب کرد. اما الان شرایط در تیم ملی خیلی گیج شده است. بین بازیکنان دودستگی وجود دارد و در این شرایط باید افرادی باشند که بتوانند این مشکلات را حل کنند و تیم را به ساحل آرامش برسانند. من معتقدم اسکوچیچ چنین توانایی را ندارد، بنابراین او به افرادی در کنار خود در کادر فنی نیاز دارد تا مشکلات و سوء مدیریتی که اتحادیه فوتبال انگلیس داشته و روی تیم تاثیر گذاشته است، حل شود. همانطور که در مورد این سرمربی گفتم، فکر نمی کنم او بتواند این چالش ها را حل کند. همچنین شرایط فدراسیون فوتبال در حال حاضر عجیب است.

  یارانه روزانه در فروردین 1401 چقدر افزایش می یابد؟ / زمان دقیق پرداخت یارانه بهاره - اندیشه معاصر

اقبالی با اشاره به نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: انتخابات فدراسیون فوتبال 17 شهریورماه برگزار می شود و افرادی مانند مهدی تاج وارد انتخابات شدند و مدعی شدند که وضعیت فوتبال ایران را درست می کنند. سوال من این است که چه چیزی را درست کنم؟! آیا مشکلاتی که در فوتبال ایران ایجاد کرد را برطرف می کند؟! پس چرا در آن زمان با کوهی از مشکلاتی که در زمان او به وجود آمده بود، فوتبال را رها کرد و رفت. اما الان برگشته! پرونده ویلموتس همچنان مفتوح است و اتحادیه فوتبال انگلیس باید غرامت سنگینی بابت قراردادش به این مربی بپردازد. تعجب می کنم مهدی تاج چطور برگشت و برای انتخابات ثبت نام کرد! چگونه سازمان های نظارتی نتوانستند به این مشکل پاسخ دهند؟ آیا کمیته اخلاق و کمیته بدوی صلاحیت او را تایید می کند؟! پس باید در شرایطی برای این فوتبال گریه کنیم که همه می دانند تاج در دوران ریاستش بر اتحادیه فوتبال چه مشکلاتی برای فوتبال ایجاد کرد و حالا بدون پاسخگویی به عملکردش به دنبال بازگشت است. بنابراین در اینجا مشخص می شود که کمیته اولیه و کمیته اخلاقی که صلاحیت او را تأیید می کنند چه کسانی هستند.


بیشتر بخوانید؛

ذوالفیکارانسب: حفظ اسکوچیچ بهترین تصمیم بود/ تیم ملی متاثر از مدیریت بد

اسکوچیچ: از امروز تمام حواسم به تیم ملی و تمرین بازیکنان است

اوسولی: تصمیم گرفتیم اسکوچیچ به کارش ادامه دهد/در همه جای دنیا مربی بازیکن را انتخاب می کند نه برعکس!


کارشناس فوتبال کشورمان با بیان اینکه فدراسیون سازماندهی درستی ندارد، تصریح کرد: اگر فدراسیون فوتبال تشکیلات درستی داشت، بازیکنان برای تصمیم گیری در مورد اسکوچیچ دست به دامن شخص دیگری نمی شدند! نمی دانم چرا بازیکن باید تصمیم بگیرد سرمربی تیم ملی شود؟! با در نظر گرفتن این شرایط، بعید می دانم که موضوع بازداشت اسکوچیچ به خوبی حل شود. ضمن اینکه فدراسیون حضور این مربی را فقط تا انتخابات فدراسیون فوتبال مشروط کرده است و معلوم نیست بعد از آن چه اتفاقی می افتد. الان شرایط بدی در فوتبال ما وجود دارد. اگر اسکوچیچ با اقتدار عمل کند و برخی از بازیکنانی که نقش مهمی در بحث اخراج او داشتند، مانند طارمی را با مدیریتش حذف کند. تیم به مشکل خورده است چون این بازیکن چهره تاثیرگذاری در تیم ملی است. بنابراین شرایط سخت است و اسکوچیچ نشان نداده که مرد قدرتمندی است و مرد نهایی او نیست. این را زمانی متوجه شدم که فدراسیون فوتبال اردوی تیم ملی را به قطر برد تا تیم ملی در دمای 50 درجه تمرین کند و او به عنوان سرمربی این تصمیم را ساکت کرد و در نهایت بازیکنان در گرمای قطر زیر بار شکست خوردند. فشار تمرینات مقابل تیم دوم الجزایر و شکست خوردند. البته امیدوارم بعد از این اتفاقات شرایط کمی تغییر کند و تصمیم گیرنده اصلی سرمربی تیم ملی باشد.

  طرز تهیه کیک خیس با خرمالو و گردو

اقبالی گفت: زمانی که کی روش هدایت تیم ملی را برعهده داشت، دو بازیکن خود را به دلیل دخالت در برخی امور کنار گذاشت و هر چقدر هم که واسطه فرستادند، روی تصمیم خود ایستاد. امیدوارم اسکوچیچ با همان اقتدار به آن رسیدگی کند. هر چند الان شرایط خیلی فرق کرده است. البته در تمام دوره ها شرایط در فدراسیون یکسان بوده است، در زمان کی روش افرادی در فدراسیون بودند که بی تدبیری و سوء مدیریت داشتند و این سرمربی از این شرایط استفاده کرد و همه کارها را در دست گرفت. کی روش در فوتبال ایران دلال شد فقط به این دلیل که پلتفرم موجود بود. حتی اکنون نیز شرایط تغییر نکرده است. وضعیت فدراسیون فوتبال از نظر حاکمیتی آشفته است. فردی بدون سابقه و رزومه به عنوان دبیرکل انتخاب شد. وظایف دبیرکل فدراسیون فوتبال بسیار بیشتر از رئیس است. او باید ارتباط برقرار کند، لابی گر باشد و بتواند در روابط بین الملل کارها را به حرکت درآورد. آیا دبیرکل فعلی فدراسیون فوتبال توانایی این کار را دارد؟! پاسخ قطعا خیر است.

کارشناس فوتبال ما خاطرنشان کرد: الان ملی پوشان دو دسته شده اند. حتی اگر اسکوچیچ تیم ملی را ترک کند. بازیکنان نسبت به یکدیگر ذهنیت بدی پیدا کرده اند و این اصلا برای فوتبال ایران خوب نیست. در این شرایط حتی اگر پپ گواردیولا هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد، اوضاع حل نمی شود زیرا دودستگی وجود دارد. یک مربی زمانی در یک تیم موفق می شود که بین بازیکنان پذیرش و احترام متقابل وجود داشته باشد، الان این چیزها را در بین بازیکنان تیم نمی بینم و کار را سخت می کند. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که چند ماه مانده به جام جهانی این مسائل حل شود و بازیکنان به انسجام تیمی دست یابند.

  سیاست قطعی ما توسعه کتابخانه های عمومی است

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید