اقبالی: انضباط حلقه مفقوده فوتبال ایران است/ تقسیم بندی در تیم اسکوچیچ پنهان نیست

1089457 فقط خبر

مسعود اقبالی وی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در خصوص خبر لیست تخلفات استیون جرارد به بازیکنان استون ویلا و مقایسه آن با اقدامات انضباطی در فوتبال ایران، گفت: نه تنها جرارد، بلکه همه مربیان موفق فوتبال دنیا. در سطح باشگاهی و ملی، نظم و انضباط آنها را سرلوحه برنامه های خود قرار دهید و با بازیکنان متخلف به گونه ای برخورد کنید که منجر به رعایت تمامی اصول لازم برای پیشرفت تیم شود. تفاوت فوتبال حرفه ای و غیرحرفه ای در رعایت نظم است و متاسفانه حلقه مفقوده فوتبال ایران محسوب می شود. قانون گریزی قانون است و قانون بازیکن به وضوح احساس می شود تا جایی که تأثیرات آن آشکار باشد. در مورد ثبات کلمه تیم نباید سازش کرد و همانطور که در فوتبال حرفه ای آیین نامه انضباطی وجود دارد، در همه زمینه ها این موضوع باعث تشویق یک تیم به شرط رعایت بندهای قوانین می شود.

وی ادامه داد: سوء مدیریت باعث شده فوتبال ایران با مشکلات زیادی مواجه شود. آیین نامه تعریف شده و همه قوانین نوشته شده است، اما عدم رعایت نکات مشخص شده، کار را به جایی می رساند که تیم از هم می پاشد. ناهنجاری ها را می توان با تمام توان مدیریت کرد و همه حق دارند خطا کنند، اما تعاملات در تیم های باشگاهی یکسان نیست و این موضوع مشکل ساز شده است. مثال های زیادی می توان ذکر کرد اما نیازی نیست چرا که همه کسانی که اخبار فوتبال را دنبال می کنند بدون شک چیزهای زیادی در ذهنشان است. بارها پیش آمده است که جرایم مختلف احکامی دریافت کرده اند، اما به تدریج جابجا شده اند تا مجرم تاوان کامل جرم خود را نپردازد و آثار این گونه از خود ارضایی دیده شده است. بنابراین نمی توان به مشکلات انضباطی تکیه کرد و امیدی به بهبود شرایط نیست.

  رحیمی: سازمان تعزیرات می تواند در واحد صنفی «علامت تخلف» نصب کند

مدرس فیفا در مورد انتقاد از نقص های انضباطی تیم ملی فوتبال ایران وی گفت: سرمربی هر تیمی می تواند با قدرت انضباطی بالای خود نظم و انضباط لازم را به تیم خود بیاورد. در تیم ملی ایران مسئولیت لازم دیده نشد و کادر فنی اول نتوانست انضباط لازم را به تیم خود تحمیل کند. بسیاری از بازیکنان تیم ملی لژیونر هستند و در تیم های اروپایی بازی می کنند. در آنجا اگر موارد انضباطی را رعایت نکنند بلافاصله توسط سرمربی جریمه می شوند و به همین دلیل از نکات لازم برای نظم بخشیدن به تیم مطلع هستند. آنها به راحتی می توانند کیفیت سرمربی را بسنجند و بر اساس آن عمل کنند. سرمربی تیم ملی به جای اینکه شاهد رفتارهایی باشد که حکایت از مشکلات دیگر داشته باشد، باید قدرتی داشته باشد که بازیکنان بر اساس آن اطاعت کنند. فاکتورهای لازم برای یک سرمربی برای داشتن تیم یکپارچه در کلاس های مربیگری آموزش داده می شود و عدم انجام آن باعث غیرعادی شدن تیم می شود.


بیشتر بخوانید:


اقبالی خاطرنشان کرد: مربیانی که در بالاترین سطح فوتبال جهان به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند، قطعاً اصول مربیگری را به دقیق‌ترین و کامل‌ترین شکل اعمال کرده‌اند. ما در ایران مربیانی داریم که بین لیگ برتر و لیگ یک کار می کنند بدون اینکه در 10 تا 20 سال اخیر موفقیت چشمگیری داشته باشند و انتظار پیشرفت در چنین فضایی را داریم. در تیم ملی دراگان اسکوچیچ از سوی کمیته فنی برکنار شد اما هیات مدیره او را حفظ کرد و همه چیز به انتخابات 17 شهریور برای تعیین جایگاه سرمربی ایران در جام جهانی بستگی دارد. اگر نیروها کافی بود در تیم ملی تقسیم بندی نداشتیم و وقتی برخی از بازیکنان اسکوچیچ را قبول نکنند در جام جهانی دچار مشکل می شویم. در شرایطی که حریفان قدرتمندی داریم در این شرایط باید امیدوار باشیم که در صورت ماندن اسکوچیچ با نتایج شایسته از مسابقات خداحافظی کنیم.

  کارگردان نمور: ما احساس کردیم که حضور یک سوپراستار می تواند به فیلم ما ضربه بزند - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید