افشاردوست: اگر شانس با تیم ملی بود، ایتالیا را می بردیم/ کار سختی مقابل صربستان در پیش داریم.

1082914 فقط خبر

محمود افشاردوست در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره باخت تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا گفت: متاسفانه با وجود تلاش فنی تیم و استفاده از تمام پتانسیل ملی پوشان. ما در ست اول مقابل ایتالیا عملکرد خوبی نداشتیم و باعث شد در بقیه ست ها عملکرد خوبی داشته باشیم.» شاهد بازیکنان نباشید، در ست اول توپ ها به درستی به زمین نمی رفت و مهاجمان به خوبی به میخ ها ضربه نمی زدند البته با تغییراتی که کادر فنی انجام داد در ست دوم عملکرد بهتری داشتیم، در تمام طول بازی سرویس های خوبی ارائه دادیم و باعث شد ایتالیا در دریافت با مشکل مواجه شود، در دفاع خوب عمل کردیم. توپ، گرفتن توپ و ضربه زدن به میخ.

وی گفت: در این دیدار شانس با ایران نبود وگرنه می توانستیم با کمی شانس ست چهارم را ببریم و به ست پنجم بکشانیم. به نظرم اگر شانس به ما کمک می کرد تیم ایران می توانست ایتالیا را شکست دهد. . البته یکی از مشکلات تیم ما شروع بد با تیم های مطرح دنیاست که فکر می کنم جو سالن و نام های بزرگ رقبا در ابتدای کار برای بازیکنان ما استرس ایجاد می کند. اما کم کم بازیکنان به خودباوری و اعتماد به نفس می رسند.

کارشناس والیبال کشورمان گفت: بازیکنان ایرانی می توانند در طول مسابقه به خوبی سرویس دهند و چیزی از تیم های بزرگ دنیا کم نداشته باشند اما کادر فنی باید با صحبت های انگیزشی با بازیکنان این مشکل را بکارند تا شروع بدی نداشته باشند. البته بهروز عطایی هم قطعا به این موضوع واقف است و باعث می شود تیم هر هفته عملکرد بهتری داشته باشد.

  تست: کدام یک از این چشم ها را انتخاب می کنید؟ - اندیشه معاصر

وی درباره احتمال صعود به مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال گفت: تیم ملی و فدراسیون والیبال قبل از حضور در این رقابت ها اعلام کردند که هدفشان از حضور در این رقابت ها نتیجه گیری نیست؛ بلکه تیم ملی و فدراسیون والیبال پیش از حضور در این رقابت ها اعلام کردند که هدفشان از حضور در این رقابت ها نتیجه گیری نیست. بنابراین بحث صعود به فینال لیگ ملت های والیبال یک مقوله تقسیم بندی است، هدف اصلی از حضور در این مسابقات شناخت بازیکنان از کادرفنی و کسب تجربه با توجه به جوان بودن در تیم ملی بود. خوشبختانه تیم هفته به هفته عملکرد خوبی داشت و با وجود اینکه در هفته اول همه انتقادات زیادی نسبت به تیم ملی و عملکرد آن داشتند، اکنون همه انتظار صعود دارند.

افشاردوست به دو دیدار اخیر تیم ملی در هفته سوم اشاره کرد و گفت: دیدار مقابل اسلوونی و صربستان بسیار حساس و سخت است. اسلوونی رقیب سرسخت این تیم است و با ترکیبی متفاوت به میدان آمد، تیم صربستان با هدایت ایگور کولاکوویچ هدایت می شود و بازیکنان تیم ملی ایران را به خوبی می شناسد، بنابراین کار سختی در پیش داریم. .

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید