افزایش 170 هزار بشکه ای تولید نفت در اوپک پلاس

ماه گذشته برگزار شد؛

42155 246 فقط خبر

تولید گروه اوپک پلاس در سپتامبر به بالاترین سطح از زمان جنگ قیمتی بین عربستان سعودی و روسیه در آوریل 2020 رسید. 29.75 میلیون بشکه در روز

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا به نقل از پلاتس، تولید اوپک پلاس در ماه سپتامبر به بالاترین سطح از زمان جنگ قیمتی بین عربستان سعودی و روسیه در آوریل 2020 رسید، اما تولیدکنندگان همچنان به میزان 3.6 میلیون بشکه در روز از هدف تولید خود فاصله دارند.

مجموع تولید اوپک پلاس در ماه گذشته 170 هزار بشکه در روز افزایش یافت و عربستان سعودی و عراق تولید خود را افزایش دادند اما نیجریه و آنگولا کمترین تولید را در 34 سال گذشته تولید کردند.

بر اساس این گزارش، اگرچه تولید اوپک پلاس به بالاترین سطح خود در 2 سال و نیم گذشته رسیده است، اما این گروه همچنان 3.6 میلیون بشکه در روز از هدف تولید خود فاصله دارد.

در ماه اوت، اوپک پلاس نزدیک به 3.6 میلیون بشکه در روز از هدف تولید خود عقب بود.

13 عضو گروه اوپک شامل ونزوئلا، ایران و لیبی که از سهمیه اوپک پلاس معاف هستند، تولید خود را از ماه اوت 190 هزار بشکه در روز افزایش دادند. تولید اوپک در ماه سپتامبر به 29.75 میلیون بشکه در روز رسید.

تولید غیراوپک از گروه اوپک پلاس با 20000 بشکه در روز کاهش در ماه سپتامبر به 13.26 میلیون بشکه در روز رسید که بیشتر به دلیل تثبیت تولید روسیه در 9.77 میلیون بشکه در روز در ماه گذشته بود. آن آمد. تولید نفت روسیه در ماه سپتامبر نسبت به اوت تغییری نکرده و 1.26 میلیون بشکه در روز کمتر از سهمیه است.

  آمادگی فوری برای پیاده روی اربعین/تجهیز بیمارستان 100 تختخوابی

عربستان سعودی به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت اوپک، تقریباً مطابق با سهمیه خود تولید کرد و 11.03 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.

هفته گذشته، گروه اوپک پلاس بزرگترین کاهش تولید از سال 2020 را اعلام کرد. علیرغم اعلام رقم 2 میلیون بشکه در روز کاهش تولید، احتمالاً رقم واقعی تولید این گروه کمتر و نصف آن رقم خواهد بود. حدود 1 تا 1.1 میلیون بشکه در روز. زیرا بسیاری از تولیدکنندگان از این گروه ماه ها نمی توانند سهمیه خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید