افزایش 14 درصدی تولید شیر با طرح خوراک میکرونیزه فیک

1076811 فقط خبر

3321 زهرا ملک منتخب رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر خودکفایی در کشاورزی و کشاورزی تاکید کرد. فرآورده های دامی و گفت: از سوی دیگر و به همین دلیل درجات هضم متفاوتی در نشخوارکنندگان و تک معده ها دارند و جو و ذرت از مهم ترین غلات مورد استفاده دام، طیور و آبزیان در ایران هستند.

وی افزود: این دانه ها نسبت به ماتریکس پروتئین-نشاسته ساختاری مقاوم در برابر آنزیم های گوارشی میکروبی و حیوانی دارند. به همین دلیل در طول تحقیقات و کاربرد علوم تغذیه دام سعی شده است تا با کمک روش های طبخ فیزیکی این ساختار تغییر کند. در روش‌های پخت فیزیکی، دانه‌های مرطوب شده در زمان‌های مختلف در معرض منابع حرارتی قرار می‌گیرند که با تجزیه ماتریکس پروتئین-نشاسته، توانایی ژلاتینه شدن نشاسته را افزایش می‌دهد و منجر به افزایش هضم در واحد زمان می‌شود.


بیشتر بخوانید:

آزمایشگاه خدمات رسانی به پروژه های تحقیقاتی و علمی پژوهشگران

گل محمدی محصول دانشگاه آزاد زیر ذره بین مشتریان خارجی

ایجاد بستری طبیعی، امن و قابل انعطاف برای تجزیه و تحلیل داده های علمی

ماشین آلات تولید عسل منتظر سرمایه گذار هستند


مبتکر طرح خوراک دام Mykonize Flick در اولین نمایشگاه عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با توجه به هضم آنزیمی میکروبی به ویژه در نشخوارکنندگان بعد از معده باعث افزایش و کاهش اثرات مخرب هضم در معده و روده بزرگ می شود. .

ملک گفت: بر اساس داده ها و اطلاعات منتشر شده از آزمایشات انجام شده در خط پایلوت میکرونیزاسیون فلیک توسط دانشگاه فردوسی مشهد مستقر در شرکت ره آورد، قابلیت هضم پروتئین خشک و نشاسته را به میزان 20، 22 و 35 درصد افزایش می دهد. پیش بینی افزایش حداقل 33 درصدی در جذب کل مواد مغذی قابل دستیابی است.

  تصمیم یحیی برای بازی با سپاهان / برنامه سرمربی مشخص شد - اندیشه معاصر

وی ادامه داد: بر این اساس می توان حداقل 14 درصد راندمان تولید را نسبت به تولید روزانه شیر افزایش داد و یا قابلیت هضم را افزایش داد. به عنوان مثال، اگر تولید روزانه یک گاو به طور متوسط ​​36 کیلوگرم لبنیات باشد، استفاده از این دانه تولید را 1.14 افزایش می دهد. (حدود 40 کیلوگرم). به عبارت دیگر بر اساس افزایش 14 درصدی عملکرد و افزایش جذب ماده خشک، حداقل 20 درصد در واردات صرفه جویی می شود.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسکن گفت: در کشورهای پیشرفته استفاده از بذرهای تیمار شده با رطوبت و امواج گرما در خوراک طیور و آبزیان رایج است. با توجه به وابستگی شدید صنعت به غلات وارداتی (به ویژه ذرت) و بر اساس مطالعات انجام شده، به نظر می رسد جایگزینی این غلات در رژیم غذایی روزانه پرندگان و آبزیان گام موثری در جهت ارتقای راندمان تولید و کاهش واردات غلات باشد. به گفته کارشناسان آبزی پروری، استفاده از غلات فرآوری شده، گرما، رطوبت و امواج را در صنعت ماهیگیری متحول خواهد کرد.

به گزارش آنا، دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به منظور ارائه و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه به منظور فراهم کردن بستر ایجاد استارت آپ ها برگزار شد. و کسب و کارهای دانش بنیان و فرصت های شغلی برای دانشجویان در چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه با شعار هزار گروه پژوهشی و زیرساخت، هزار ایده و استارت آپ و هزار شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

  پشتیبانی از ترافیک داخلی و پهنای باند ؛ دو زیرساخت اصلی برای کیفیت اینترنت - اندیشه مدرن

مراسم سراسری گام دوم (عصر امید) به مدت چهار روز از ساعت 8 تا 11 هورداد سال 1401 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و بخشی از عملیات 40 ساله انقلاب اسلامی بود. دانشگاه آزاد در رشته های مختلف آموزشی منابع انسانی، فرهنگی و اقتصادی، علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی و …

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید