افزایش 100 درصدی دفعات درمان با امیکرون در پیک ششم – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، به گفته پزشکان شاغل در بخش های عفونی و اورژانس بیمارستان ها، در ششمین اوج تاج نه تنها تعداد بیماران کادر درمانی نسبت به پیک های قبلی 100 درصد افزایش یافت، بلکه فاصله کم شد . این بدان معناست که افزایش حجم ویروس در مراکز درمانی به معضلی برای کادر درمانی تبدیل شده است و از سوی دیگر افزایش کمبود بیمارستان و نیروی کار منجر به بدتر شدن کیفیت خدمات درمانی و در نهایت نارضایتی بیماران شده است.

با افزایش تعداد مراجعات سرپایی و حتی بیمارستانی در هفته‌های اخیر، تعداد موارد روزانه کادر درمانی همچنان رو به افزایش بوده و اکنون با افزایش درخواست‌ها برای مرخصی استعلاجی و خروج کادر پزشکی از بخش‌های بیمارستان، کارکنان غیر بیمار همچنین تحت فشار کاری اضافی قرار گرفته اند. گزارش های دریافتی از برخی مراکز درمانی نیز حاکی از آن است که کمبود نیروی کار باعث شده تا برخی از مدیران مراکز درمانی مرخصی استحقاقی خود را لغو کنند و در بسیاری از موارد بیماران به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی هستند.

در این شرایط برخی کارشناسان می گویند با توجه به بستری شدن 5 روزه کادر درمانی در بیمارستان، بیماران با علائم به مراکز درمانی بازمی گردند، چرا که مراکز درمانی به دلیل عدم وجود کادر درمانی برای همان مدت 5 روز کادر درمانی جایگزین ندارند. نیروی انسانی این در حالی است که به گفته شروین شکوهی، رئیس بیماری های عفونی بیمارستان لقمان، شدت عامل بیماری زا در پیک ششم به دلیل کارایی بی نظیر واکسن ها مانند واکسن های قبلی نیست و کارکنان بیمار پس از یک هفته بهبودی به بخش ها باز می گردند. . به گفته وی، این بار پرستاران و پزشکان نسبت به پیک های قبلی سبکتر می شوند، به طوری که دو سه روز اول تب و درد عضلانی دارند و سپس بهبود می یابند.

  میزان دیه 1401 مشخص شد! - اندیشه معاصر

فرکانس پیک های Omicron کوتاهتر است
دکتر شروین شکوهی از افزایش 100 درصدی دفعات درمان با امیکرون در ششمین پیک تاج خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بالای این ویروس در جامعه، کادر درمانی نیز تحت تاثیر آمیکرون قرار گرفته اند و با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم. اکثر بخش ها

وی گفت: طبق پروتکل های کمیته ملی ستاد علمی تاج، مدت درمان 5 روز است و حضور پرسنل مبتلا در مراکز درمانی باعث افزایش حجم ویروس در کادر پزشکی می شود. محیط و میزان انتقال عفونت در یک محیط درمانی.

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان در پاسخ به این سوال که آیا دفعات درمان با امیکرون نسبت به دلتا پیک افزایش چشمگیری داشته است؟ وی ادامه داد: میزان بروز پرستاران، پزشکان، امدادگران و… در پیک میکرونی صد درصد افزایش یافته است، به طوری که کادر درمانی در مقادیر زیاد و در فواصل بسیار کوتاه به این سویه مبتلا شده‌اند، در حالی که در پیک‌های قبلی میزان بروز متناسب است. وی ادامه داد: از پیک ششم بیشتر بود در همین پیک کوتاه با وجود واکسیناسیون کادر پزشکی درصد بسیار بالایی از کادر پزشکی درگیر بودند البته واکسیناسیون باعث کاهش مرگ و میر شده است اما همچنان امکان وجود دارد. از عفونت

وی با بیان اینکه افزایش تعداد کادر درمانی شاغل در بخش های عفونی در پیک ششم باعث کاهش کیفیت خدمات و مراقبت از بیماران شده است، گفت: علاوه بر این، بیماران کمتر از سیستم درمان ناراضی می شوند، اما این تعداد بیماران بستری شده در پیک ششم بیشتر از پیک دلتا نیست، بنابراین فشار کاری زیادی بر سیستم درمانی وارد نمی شود.

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان در ادامه از وضعیت کادر درمانی بیمارستان ها با تامین اجتماعی گلایه می کند و می گوید: بیمه تامین اجتماعی سالانه 3 روز مرخصی استعلاجی برای کادر درمانی دارد، از سوی دیگر پرسنل یدی که کامل هستند. مرخصی کامل است اگر مدت بازپرداخت به بیش از 3 روز افزایش یابد، پرداخت نمی شود.

  بمب جدید پرسپولیس / نقل و انتقالات زمستانی در راه است / تصمیم یحیی - تفکر معاصر

وی گفت: واکسیناسیون غیرقابل مقایسه است و بیماری زایی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

پیامدهای فراوانی درمان با امیکرون در ششمین پیک بیماری
افزایش تصاعدی فراوانی درمان با سویه Omicron توسط دکتر حسین کرمانپور، مدیر اورژانس بیمارستان سینا نیز تایید شده است. وی گفت: با توجه به قدرت انتقال دهها میکرون بیشتر از دلتا به ایران، تعداد موارد در کادر پزشکی و غیرپزشکی در پیک ششم بسیار بیشتر است. به عنوان مثال، از بین 50 بیمار که روزانه ویزیت می کنم، تنها دو تا سه بیمار آزمایش PCR انجام می دهند که نتیجه آن بیشتر برای انجام در محل کار مورد نیاز است، بنابراین 95 درصد بیماران کرونری آزمایش PCR انجام نمی دهند که این تعداد واقعی است. از بیماران با آمار روزانه وزارت بهداشت در فاصله قابل توجهی قرار دارد.

در خوش بینانه ترین حالت، آمار رسمی یک دهم تعداد واقعی افراد مبتلا به امیکرون است و در حال حاضر جمعیت قابل توجهی از ایرانیان مبتلا به امیکرون وجود دارد که از این تعداد 95 درصد با مراقبت و دارو در منزل و یک تا 2 درصد در خانه درمان می شوند. مراکز درمانی هستند. اگر این جمعیت را برای کل کشور جمع بندی کنیم، می بینیم که از روزهای پایانی آذر و دی ماه که میکرون وارد کشور شد، کادر پزشکی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

دکتر کرمانپور با بیان اینکه کادر درمانی از وضعیت موجود راهی برای برون رفت نداشتند، گفت: افزایش می یابد به طوری که حتی استفاده از ماسک نیز نمی تواند به طور کامل از انتقال بیماری در مراکز درمانی آلوده جلوگیری کند.

  تصاویری از جنگنده سوخو 35 سوخو 35 در اوکراین پرتاب شد - اندیشه معاصر

وی گفت: کادر پزشکی حتماً یک تا سه بار بیماری عروق کرونر قلب داشته اند و اکنون همه مبتلا شده اند. اینها خانواده این افراد هستند، یعنی وقتی یکی از کادر پزشکی مبتلا می شود، سایر اعضای خانواده مشارکت می کنند. در مورد پیک قبلی اینطور نبود.

مدیر اورژانس بیمارستان سینا اثرات درمان Omicron را به شش دسته به چهار دسته تقسیم می کند و در ادامه می گوید: اول، اثرات کار; یعنی پرسنل بخش به دلیل مرخصی استعلاجی همکاران، دو یا سه کار را همزمان انجام می دهند که بر کیفیت خدمات و رضایت بیماران تأثیر می گذارد.

دوم، پیامدهای روانی. کادر پزشکی که در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند، علاوه بر افزایش مسئولیت های کاری، از مشکلات روانی نیز رنج می برند. سوم، پیامدهای اقتصادی. اکثر کارکنان بهداشتی برای امرار معاش مجبورند در چندین مکان کار کنند و بیماری ها باعث کاهش درآمد آنها می شود.

عواقب چهارم خانواده; تعداد بالای کادر پزشکی Omicron خطر ابتلا به خانواده های ارتودنسی را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

وی با اشاره به اینکه مرخصی درمانی کادر درمانی 5 روز است، می افزاید: برخی از بیمارستان ها به دلیل کمبود نیروی کار در خصوص مرخصی پزشکی کادر درمانی سخت گیری می کنند و باید با وجود علائم بیماری به بالین بیماران کرونری مراجعه کنند. اینها مشکلاتی است که ممکن است سایر مشاغل با آن مواجه نباشند، اما کادر پزشکی با عواقب تلخ بیماری عروق کرونر قلب روبرو هستند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276730

دیدگاهتان را بنویسید