افزایش مرگ و میر آمیکرون – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: یک واکسن کراون تا 50 درصد، دو واکسن 70 تا 80 درصد و نوبت سوم واکسن احتمال بستری شدن را کاهش می دهد. 90 درصد

به گزارش اینتراز، محمدمهدی گویا در گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: در حال حاضر شاهد افزایش مراجعات به مراکز درمانی، کلینیک ها و بیمارستان ها به ویژه بیماران سرپایی هستیم.

وی ادامه داد: زمانی که تعداد بیماران سرپایی افزایش می یابد تا دو هفته بعد باید منتظر افزایش بستری ها باشیم.

گویا گفت: در حال حاضر تعداد بستری ها نسبت به هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است که می تواند در دو هفته آینده تعداد فوتی های ناشی از این بیماری را افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با حمایت مردم از این موج با آسیب کمتری عبور کنیم.

گویا گفت: هم اکنون تزریق دوز سوم واکسن در همه کشورها توصیه می شود.

وی درباره زمان واکسیناسیون نیز اظهار کرد: زمان تزریق واکسن به نوع واکسن، سیستم ایمنی بدن که عامل تعیین کننده است و همچنین زمان ابتلای فرد و ناقل آن بستگی دارد.

گویا ادامه داد: میزان آنتی بادی های تولید شده در بدن انسان بین 3 تا 6 ماه و حتی تا 10 ماهگی خواهد بود اما در صورت بروز سویه جدید ممکن است آنتی بادی های تولید شده پاسخ ندهند.

وی گفت: هیچ واکسنی 100 درصد ایمنی را تامین نمی کند، بنابراین دستورالعمل های بهداشتی باید رعایت شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه افرادی که برای بار سوم واکسینه می‌شوند اما دارای علائم هستند، نباید واکسینه شوند، افزود: از آنجایی که نمی‌دانیم در چه مرحله‌ای از بیماری هستند. آنها باید واکسینه شوند. برای دریافت واکسن سوم با پزشک مشورت کنید.

  آخرین وضعیت مصدومیت کاپیتان پرسپولیس

وی ادامه داد: ستاد مبارزه با مفاسد کرونا علاوه بر مراکز سرپایی، مراکز دیگری را نیز برای افرادی که نیاز به استفاده از داروهای خاص برای دوری این افراد از بیمارستان دارند در نظر گرفته است و مراکز بهداشتی درمانی نیز با جدیت در حال تلاش هستند.

گویا گفت: ستاد ملی واکسیناسیون از وزارت بهداشت و واحدهای آن درخواست کرده است تا برنامه واکسیناسیون را در کشور تشدید کنند و وزارت بهداشت نیز از یک ماه پیش تعداد مراکز واکسیناسیون را افزایش داده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه علاوه بر واکسیناسیون عمومی، واکسیناسیون گروه سنی 12 تا 18 سال با استقبال خوبی مواجه شده است، افزود: انجام شد.

گویا گفت: امیدواریم که واکسیناسیون همچنان مورد استقبال قرار گیرد تا اوج بیماری کاهش یابد.

وی گفت: واکسیناسیون زیر 18 سال با افراد بالای 18 سال متفاوت است و گروه سنی زیر 12 سال با گروه سنی 12 تا 18 سال متفاوت است. “واکسن ها توسط سازمان غذا و دارو ارزیابی می شوند.

گویا افزود: میزان پوشش واکسیناسیون نوبت اول 61 میلیون نفر، نوبت دوم 54 میلیون و 500 هزار نفر و نوبت سوم 19 میلیون نفر است که هنوز تعداد زیادی از افراد به دوز سوم نرسیده اند. و عدد به نوبت دوم می رسد.

وی ادامه داد: البته نباید این تصور را ایجاد کنیم که واکسن همه مشکلات را حل می کند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ستاد کل کشور تصمیم‌گیری را برای بازگشایی، تربیت فردی دانشجویان، دانشگاه‌ها و سایر مسائل استانی محول کرده است.

  کمیسیون استیناف به کمیته اخلاق رای منفی داد! + جزئیات - اندیشه معاصر

گویا گفت: در کمیته علمی ستاد تاج و تخت کشور که به صورت هفتگی تشکیل می شود، آخرین روش های درمانی از جمله اینکه آیا این دارو از نظر علمی مناسب است، برای چه افرادی باید مصرف شود و آیا دارو در منابع مالی سازمان است یا خیر، بررسی می شود. مردم یا دولت یا نه؟” بررسی می شود تا تصمیم عجولانه گرفته نشود و ساعت ها در مورد هر تصمیمی بحث کنیم.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263620

دیدگاهتان را بنویسید