افزایش ظرفیت دریافت کمک های تخصصی با توجه به نیاز مناطق نیازمند

925 536 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سید امیرپاشا طبایان; مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در برنامه ویژه خبری به سوالاتی در خصوص افزایش ظرفیت دستیاران متخصص در سال جاری پاسخ داد.

تبائیان در این پخش با بیان اینکه وزارت بهداشت نیروی انتظامی است، اظهار داشت: ما مخالف افزایش ظرفیت پذیرش نیستیم و نظرات کارشناسی خود را در مورد افزایش ظرفیت پزشکی عمومی، دندانپزشکی و … ارائه داد و با توجه به نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی به طور کلی به سمت افزایش ظرفیت دریافت رشته های تخصصی پیش می رویم.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: بیشترین مشکل مربوط به مناطق کم برخوردار و کم برخوردار کشور است که با کاهش تعداد متخصصان مواجه هستیم. بنابراین، سیاست گذاری باید در جهت حل مشکلات این مناطق باشد.

به گفته وی، در آزمون پیراپزشکی امسال با توجه به اصل بومی سازی ظرفیت مناطق محروم افزایش یافته است.

طبایان با اشاره به ظرفیت چهار هزار و 300 نفری در آزمون دستیاری پزشکی سال 1401 خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود هزار نفر از ظرفیت اعلام شده داشتیم که بر اساس نیاز مناطق محروم به رشته های پایه و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی باید تکمیل شود. با مردم انجام بده

وی افزود: در آزمون دستیاری امسال به غیر از پذیرش عمومی در مرحله اول، حدود 500 نفر به صورت محل و با دستور العمل ویژه پذیرش خواهند شد.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: بحث محدودیت انتخاب رشته بازنگری شده و متقاضیان حق انتخاب 100 رشته بومی در 25 رشته تخصصی پزشکی را دارند.

  کارگران نان و پنیر خوردند، حالا چلوکباب می خورند - فکر مدرن

طبایان از همکاری معاونت پزشکی وزارت بهداشت برای اعطای تسهیلات به دستیاران تخصصی خبر داد و افزود: باید در تعیین ظرفیت پذیرش دستیار به اولویت ها توجه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید