افزایش سود کشاورزی با آبیاری هوشمند اینترنت اشیا

1072850 فقط خبر

محمدحسین کارگر، مدیرعامل فناور صنعت رباتیک یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، در خصوص محصول این شرکت که در نمایشگاه ملی گام دوم انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد به نمایش گذاشته می شود، گفت: پرو ام وان. سیستم آبیاری هوشمند FSRobotic یکی از محصولات آبیاری هوشمند است که نوعی پلت فرم آبیاری هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا است. این محصول برای مدیریت آبیاری مناطق بزرگ شهری و کشاورزی استفاده می شود و شامل تجهیزات سخت افزاری و سیستم نرم افزاری مرکزی در زیر آن می باشد.

وی افزود: این سامانه قابلیت پایش 10 هزار ایستگاه هوشمند و دریافت گزارشات و داده های کامل آبیاری را دارد. استفاده از سیستم آبیاری هوشمند به کاهش مصرف آب و هزینه ها کمک می کند و یک شبکه آبیاری هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا با قابلیت کنترل و نظارت بر سیستم های آبیاری از راه دور ایجاد می کند. این سیستم عملکرد و پایداری بالایی دارد و قابلیت اتصال به سنسورهای مختلف را دارد.

مدیرعامل شرکت فناوران صنعت رباتیک یزد با اشاره به اینکه سیستم آبیاری هوشمند اطلاعات و وضعیت عملکرد تمامی سنسورها را برای لحظه ای در محل نمایش می دهد، گفت: این سیستم می تواند خرابی پمپ را تشخیص داده و پیام هشدار دهنده را به اپراتور ارسال کند؛ در حالی که این سیستم هوشمند می تواند در صورت نیاز به سیستم آبیاری، اطلاعات و وضعیت کارکرد تمام سنسورها را در محل خود نمایش دهد. علاوه بر این، امکان نشتی و ترک در هنگام عدم آبیاری سیستم را فراهم می کند و علاوه بر آن گزارش کل مصرف آب را برای هر دوره محاسبه می کند.

  واکنش دردناک فوق ستاره پرسپولیس به حذف از آسیا - تفکر مدرن

کارگر گفت: این محصول را می توان به صورت هوشمند آبیاری کرد. امکان ایجاد سناریوها و برنامه های زمانی مختلف آبیاری برای این سیستم هوشمند وجود دارد و همچنین می توان آن را بر اساس رطوبت خاک و پارامترهای محیطی آبیاری کرد. سیستم آبیاری هوشمند با پنل خورشیدی کار می کند و همچنین چندین شیر برقی و پمپ را کنترل می کند. نرم افزار این سیستم بر اساس زمان و ثبت اطلاعات جغرافیایی کار می کند و امکان کنترل از راه دور را فراهم می کند. این نرم افزار گزارش های آبیاری را در اختیار کاربر قرار می دهد و نظارت بر سیستم آبیاری را تسهیل می کند.

وی در خصوص شرکت در گام دوم رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از مشکلات بزرگ شرکت ما و شرکت های مشابه بازار است. این رویداد می تواند تاثیر زیادی در ارائه محصولات دانشگاهی در صنعت و بازار داشته باشد و مشتریان بالقوه را جذب کند. این سیستم تجاری سازی شده و پروژه های متعددی تاکنون به اتمام رسیده است. بزرگترین طرح آبیاری هوشمند با توجه به نیاز گیاه در زمینی به مساحت 50 هکتار در یزد با کمک این سیستم آبیاری هوشمند اجرا شد.

این شرکت با پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در سال 1390 به منظور مکان یابی آخرین فناوری روز دنیا با استفاده از فرآیند مهندسی راه اندازی شد.

دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «عصر امید» از 18 تا 21 خردادماه در مصلی تهران برگزار می شود و میزبان 3000 شرکت دانش بنیان، آزمایشگاه و زیرساخت، گروه های پژوهشی و استارت آپ است.

  شناسایی یحیی پس از مهاجم دیگر / تکلیف پرسپولیس و کوچانژاد - اندیشه معاصر

انتهای پیام/ 4021

دیدگاهتان را بنویسید