افزایش تدریجی تعرفه برق تاثیر چندانی بر کنترل مشترکان بالارده ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر با استفاده از سیاست هایی مانند مالیات بر مصرف، رفاه اقشار ثروتمند و پردرآمد را در یک حوزه افزایش دهیم و در سایر بخش ها آن را رعایت نکنیم، باز هم افزایش خواهد یافت. برای طبقه متوسط ​​مضر است. «جامعه ضعیف رو به پایان است.

افزایش تدریجی تعرفه برق تاثیر چندانی بر کنترل مشترکان بالارده ندارد

فریدون عباسی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه شورای دولت مبنی بر افزایش تدریجی تعرفه برق مشترکان بالارده، اظهار کرد: دلیل مصرف بالای برخی از افراد جامعه در مصرف آب، برق و گاز این است. ما به دنبال رفاه بیشتر هستیم حال اگر رفاه این افراد را در یک حوزه افزایش دهیم و در سایر بخش ها با سیاست هایی مانند مالیات بر مصرف کنترل نکنیم، باز هم به ضرر اقشار متوسط ​​و پایین جامعه تمام می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین گفت: این اقشار پرمصرف اکثرا سرمایه دار هستند و از مردم محلی درآمد دارند و به جامعه خدمات ارائه می کنند و اگر بخواهیم پله پله از آنها پول بگیریم آنها هم به مردم فشار می آورند. و هزینه ارائه خدمات و کالاهای خود را افزایش دهند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی گفت: معمولا افرادی که پول بیشتری دارند در هر منطقه مصرف بیشتری خواهند داشت بنابراین بهترین راه حل این است که مالیات بر مصرف داشته باشیم چرا که با گرفتن مالیات بر مصرف می توانیم ورزش کنیم. کنترل بهتر تقاضا برای دست زدن به بخشی مانند انرژی و افزایش بی رویه قیمت آنها تاثیری در کنترل مصرف گروه های ثروتمند و پرمصرف ندارد و مجددا بر طبقات متوسط ​​و پایین تاثیر می گذارد.

  پیام دیابت برای استقلال / تیم آبی در مسیر تغییر - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید