افتتاح دانشگاه فرهنگیان آزاد قشم

به مناسبت هفته دولت برگزار شد:

18780 784 فقط خبر

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: یکی از مشکلات آموزشی در مناطق آزاد که کیفیت آموزش مدارس را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، کمبود شدید معلم در مدارس است.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، در ابتدای افتتاحیه دانشگاه فرهنگیان منطقه آزاد قشم که با حضور حسین زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی منطقه آزاد و نصرآبادی برگزار شد، کل حقوقی مدیر و نماینده تام الاختیار دانشگاه فرهنگیان کشور در حوزه مناطق آزاد و بهرامشاهی سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان که در هرمزگان برگزار شد، حسین زاده گفت: مقام معظم رهبری به طور ویژه به مدیران و کارکنان کشور در خصوص دانشگاه فرهنگیان دستور دادند. تقویت و توسعه آن و رئیس جمهور محترم بارها بر کار جدی و جهادی در زمینه گسترش عدالت آموزشی در کشور تاکید کرده اند و با توجه به اینکه در مناطق آزاد کاستی های فراوانی در این زمینه وجود دارد و وظیفه ما بر عهده ماست. از روز اول کار ما به عنوان یک فرهنگی، اجتماعی و معاون گردشگری شورای عالی مناطق آزاد، این حوزه را در اولویت برنامه های خود قرار داده ایم.

و افزود: طبیعی است که اقدامات در حوزه عدالت آموزشی مسئله محور و علمی باشد. یکی از معضلات آموزشی در مناطق آزاد که کیفیت آموزشی مدارس را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، کمبود شدید معلم در مدارس است که در نسبت معلم به دانش آموز در مناطق آزاد به وضوح می توان آن را مشاهده کرد.

  «لغو تحریم ها» اولین دستور کار هشتمین دور مذاکرات در وین/ گفتگوها تا پنجشنبه ادامه دارد - اندیشه معاصر

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ادامه داد: راهکارهای مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد و بهترین راه حل ممکن در این زمینه ایجاد دانشگاه های فرهنگی در مناطقی است که این دانشگاه شعبه ندارد زیرا با این کار اولاً اشتغال پایدار در منطقه ایجاد می شود. دوم، سطح دانش، فرهنگ و مهارت و در نتیجه عزت نفس ساکنان محلی منطقه به طور قابل توجهی ارتقا و افزایش می یابد. ثالثاً یک نیروی متخصص توسط بومیان منطقه آموزش داده می شود و دیگر ترسی از خروج آنها از منطقه نیست، نیازی به ارائه تسهیلات از قبیل ساخت و ساز مسکن و غیره نیست که باید برای غیر. معلمان بومی

وی ادامه داد: بر همین اساس افتتاح این دانشگاه در مناطق آزاد در اولویت قرار گرفت و پس از امضای تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان، این روند سرعت بیشتری گرفت و با همکاری عالی دوستانمان از دانشگاه فرهنگیان توانستیم هفته دولت این دانشگاه را جشن بگیریم تا انشالله از ابتدای سال تحصیلی جاری دانشجویان عزیز و معلمان آینده کشور در این دانشگاه تحصیل کنند و شاهد نتایج آن باشیم و دستاوردهای منطقه

در ادامه مراسم افتتاحیه دانشگاه فرهنگیان منطقه آزاد قشم، نصرآبادی مدیرکل حقوقی و نماینده تام الاختیار دانشگاه فرهنگیان کشور در منطقه آزاد قشم گفت: دانشگاه فرهنگیان در منطقه چابهار و اروند فعال است و به فضل الهی است. ، از امروز و انشاالله بزودی کار خود را در قشم آغاز کرد و با همکاری دوستان مناطق آزاد تمامی مناطق آزاد میزبان دانشگاه فرهنگیان خواهند بود.

  جایگاه زن با پیروزی انقلاب اسلامی به کمال رسید

بهرامشاهی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان هرمزگان در اختتامیه مراسم افتتاحیه دانشگاه فرهنگیان آزاد قشم گفت: دانشگاه فرهنگیان نقش بسیار مهمی در تربیت و فرهنگ سازی جامعه دارد و با سرمایه گذاری در این حوزه، در کوتاه مدت و بلندمدت شاهد نتایج و دستاوردهای آن هستیم. خوشبختانه بر خلاف گذشته، معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد در زمینه اقدامات فرهنگی و اجتماعی بسیار فعال و پیگیر است و نتایج و دستاوردهای آن در منطقه به وضوح قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید