اعمال محدودیت های اینترنت به دلیل نگرانی های امنیتی

وزیر ارتباطات: محدودیت های اینترنت به دلیل نگرانی های امنیتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه پهنای باند اینترنت در روزهای اخیر کاهش نیافته است، گفت: با توجه به مسائل امنیتی و بحث هایی که این روزها وجود دارد، گاهی اوقات می توان محدودیت هایی را توسط نهادهای امنیتی تصمیم گیری و اعمال کرد، اما در مجموع تجربه نکرده ایم. کاهش پهنای باند

من گزارش میدم اعتدالعیسی زارع پور در گروه خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می رسد در روزهای اخیر سرعت اینترنت کاهش یافته و پهنای باند کاهش یافته است، تاکید کرد: پهنای باند کاهش نیافته است. . ما به طور مستمر این موضوع را رصد می کنیم. به دلیل مسائل امنیتی و بحث هایی که این روزها در جریان است، محدودیت ها گاهی توسط نهادهای امنیتی قابل تصمیم گیری و اعمال است، اما در مجموع کاهش پهنای باند نداشته ایم و به صورت روتین در حال ارائه پهنای باند مورد نیاز کشور هستیم. .

این عضو دولت همچنین در رابطه با روند پیوستن دستگاه ها به پنجره خدمات سراسری اظهار داشت: همانطور که می دانید دستگاه ها باید تا پایان شهریور پنجره اختصاصی خود را راه اندازی کنند و به پنجره خدماتی راه اندازی شده توسط وزارت بپیوندند. ارتباطات تا ژانویه

وی افزود: پنجره خدمات ملی را زودتر از موعد راه اندازی کرده ایم و تاکنون چندین دستگاه به آن ملحق شده اند. در واقع برخی از دستگاه ها علاوه بر اجرای پنجره خود به پنجره ملی متصل می شوند.

وی افزود: برخی دستگاه ها نیز خدمات خود را مستقیما از پنجره ملی خدمات هوشمند دولت ارائه می کنند.

  پخش مستوران به تعویق افتاد/ نگاهی به داستان های کهن ایرانی شبکه یک سیما

زارع پور خطاب به خبرنگاران گفت: تا زمانی که در اختیار شما هستم حدود 60 دستگاه از طریق پنجره ملی و حدود 30 دستگاه نیز از طریق پنجره ملی مجوز ارائه می کنند که به طور معمول مجوز ارائه می کنند. از مجوزها به پنجره خدمات ملی متصل است، می توان گفت در حال حاضر حدود 90 دستگاه در پنجره ما حضور دارند و روند اتصال دستگاه ها به این پنجره ادامه دارد. شب گذشته سازمان محیط زیست به این پنجره متصل شد، دیروز بانک مرکزی و این روند ادامه دارد و این پنجره می تواند راهنمای تعامل دولت با مردم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید