اعلام زمان انتشار کلید اولیه وزارت بهداشت / پایان مسابقه دو روزه داوطلبان

1076372 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، رقابت دو روزه داوطلبان آزمون داوطلبان – دانشجویی و دکتری به پایان رسید.

کلید اولیه آزمون فوق ساعت 18 روز 14 تیرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود. داوطلبان این آزمون از 14 تا 19 تیرماه فرصت دارند اعتراض خود را به سوالات آزمون به صورت اینترنتی ثبت کنند.

کلید نهایی آزمون پذیرش دانشجوی دکتری و دکتری در حوزه های پژوهشی یا فناوری محور علوم پایه پزشکی، بهداشتی و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی ۱۸ تیرماه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش کشور منتشر می شود. ، 1401 г.

14000 متقاضی در 1401 کنکور دکتری ثبت نام کرده اند که 9000 نفر زن و 5000 مرد هستند. آزمون فوق برای تمامی رشته ها روی کاغذ (پرسشنامه کاغذی و پاسخنامه) انجام شد.

ظرفیت اولیه رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی، دکتری تخصصی و تحقیقات علمی (Ph.D.) در سال 1401 1536 نفر بوده است.

با تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی لغو شد و درس زبان انگلیسی عمومی با 30 سوال (شامل 10 سوال قابل فهم) ، 10 سوال واژگان و 10 سوال گرامر) با ضریب 3 برای تمامی رشته ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه می شود.

انتهای پیام/

  فیلم | جدیدترین توضیحات هرالدیک برای رتبه بندی معلمان

دیدگاهتان را بنویسید