اعلام آمادگی واحد الکترونیکی توانبخشی دانشگاه های بنگلادش

1084764 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سفیر بنگلادش در ایران از بلوک الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کرد. اعظم سرکار گسال روز دوشنبه هفته جاری با استقبال نجف پور رئیس واحد الکترونیک و بازدید از امکانات فنی این واحد وارد دانشگاه شد.

در این بازدید جلسه مشترکی بین رئیس واحد الکترونیک و سرکار گسال رئیس برگزار شد. در این نشست نجف پور امکانات دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین واحد الکترونیک را ارائه کرد. وی با ارائه برنامه توسعه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه هوشمند و با در نظر گرفتن تفاوت های آن با آموزش الکترونیکی، مزایای آموزش مجازی برای دانشجویان بنگلادش در ایران را برشمرد و گفت: کیفیت علمی بالای دانشگاه آزاد اسلامی، هزینه کم. آموزش و پرورش” و سیستم های آموزشی یکپارچه یک مزیت بزرگ برای طبقات متوسط ​​و پایین بنگلادش است که در بیشتر موارد به آموزش دسترسی ندارند تا از تحصیلات دانشگاهی برخوردار شوند. وی افزود: واحد الکترونیکی آماده طراحی سیستم های آموزشی مورد نیاز بنگلادش و حضور در سیستم آموزشی بنگلادش به عنوان پیمانکار یا مشاور اطلاعات دانشگاهی است.

عزیز نجف پور با استقبال از برگزاری دوره های مشترک و تبادل مدرس بین دو کشور گفت: برگزاری دوره های مشترک دانشگاهی، اعطای مدرک مشترک به داوطلبان این گونه دوره ها، برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و عمومی از دیگر موارد قابل انجام است. به عنوان بخشی از همکاری در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تجربه سیستم نظارت دانشگاهی و سامانه تحقیقاتی، پیشنهاد کرد که چنین برنامه ای در نظام آموزشی بنگلادش اجرا شود و تحقیقات و پایان نامه های دانشجویان بنگلادشی بر موضوعات بومی آنها متمرکز شود تا در گام اول بدنه علمی آنها برای حل مسائل. به عنوان مثال با توجه به ظرفیت بالای بنگلادش در حوزه کشاورزی و شیلات، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با استفاده از ظرفیت آزاد اسلامی، زمینه را برای توسعه مراکز رشد و استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان مرتبط با این دو حوزه و سایر حوزه ها فراهم کند. دانشگاه و دانشگاه های بنگلادش.

  جزئیات افزایش جدید حقوق بازنشستگان در سال 1401 - اندیشه معاصر

نجف پور با اشاره به تجربه تربیت و شاغل بودن پزشکان بنگلادشی در ایران در دهه های اخیر بر ظرفیت همکاری در بحث آموزش پزشکی تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند مرکز آموزش پزشکی در بنگلادش ایجاد کند.

گوسال اعظم سرکار با استقبال از پیشنهادات رئیس واحد الکترونیک و اعلام گزارش و پیگیری پرونده های دولت متبوع خود به تاریخچه زبان فارسی در بنگلادش اشاره کرد و افزود: این نشست نقطه عطفی برای مشترک خواهد بود. همکاری های علمی دو کشور حدود 7000 کلمه مشترک بین بنگالی و فارسی وجود دارد. هزاران نفر هستند که زبان فارسی را آموخته اند و این نشان دهنده علاقه و ظرفیت زیاد همکاری دو کشور است. »

سفیر بنگلادش با اشاره به حدود 170 میلیون مسلمان بنگلادش گفت: ظرفیت همکاری بین دانشگاه ها در جهان اسلام غیرقابل مقایسه است و امیدوارم بتوانیم از آن به خوبی استفاده کنیم.

رئیس واحد الکترونیکی با اعلام اینکه هم اکنون بزرگترین مرکز آموزش آنلاین زبان فارسی در جهان در بلوک الکترونیکی مستقر است، خاطرنشان کرد: با توجه به علاقه بنگلادشی ها به فرهنگ و زبان فارسی، این واحد می تواند آموزش زبان فارسی را برای بنگلادش به صورت مجازی اجرا کند. .

در ادامه این نشست، نجف پور با اعلام آمادگی برای برقراری ارتباط برادرانه بین واحد الکترونیک و سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های بنگلادش، از وزیر علوم و دانشگاه‌های بنگلادش برای بازدید از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی دعوت کرد. گوسال اعظم سرکار سفیر بنگلادش با استقبال از همه پیشنهادها بر لزوم ادامه این تعاملات تاکید کرد و خاطرنشان کرد که “همه این پیشنهادات عملیاتی است و به داکا منتقل خواهد شد.”

  تیپ منشوری لیندا کیانی به آقای بازیگر! | عکس – اندیشه معاصر

در پایان این دیدار نجف پور از صنایع دستی ایرانی هدیه ای به سفیر بنگلادش اهدا کرد. در مقابل، آقای گوسال یک بلوک الکترونیکی ارائه کرد که فرهنگ مردم بومی بنگلادش را به تصویر می‌کشد.
همچنین در بدو ورود سفیر بنگلادش از سامانه های فنی واحد الکترونیکی و مرکز مانیتورینگ سرورها، مرکز اطلاعات سازمانی و مرکز برنامه ریزی و توسعه راهبردی واحد فنی بازدید به عمل آمد. LMS بازدید شد.

در این جلسه معاونت بین الملل جناب آقای سید محمد سادات اهویی و معاون فنی جناب آقای حسین علیزاده حضور داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید