اعضای هیئت مدیره زیر تیغ اخراج / تغییرات بزرگ در اف اف؟

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، جلسه فدراسیون فوتبال قرار است 19 خردادماه برگزار شود و دو هفته مانده به این جلسه کمیته اخلاق، عزیزی هادم را به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد. اواخر بهمن ماه سال گذشته که اعضای هیئت رئیسه فدراسیون با امضای بی سابقه ای رئیس خود را برکنار کردند، تصمیم نهایی برای آزادی موقت یا دائم عزیزی هادم به فدراسیون فوتبال واگذار شد اما حالا با برکناری عزیزی هادم. توسط کمیته اخلاق مجلس نیز با چالش مواجه است.

مخالفان عزیزی هادم معتقدند به دلیل برکناری عزیزی هادم از کمیته اخلاق دلیلی برای برگزاری جلسه وجود ندارد. البته این افراد همان اعضای هیات مدیره فدراسیون فوتبال هستند که نامه برکناری رئیس خود را امضا کردند. آنها موقعیت خود را به درخواست اعضای جلسه در خطر می بینند و به همین دلیل سعی می کنند از برگزاری جلسه خودداری کنند. اعضای جلسه خواستار برکناری 5 نفر از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از جمله میرشاد ماجدی، احسان اصولی، مهرداد سراج، احمدرضا براتی و طهمورث حیدری شدند. البته مجمع فدراسیون فوتبال باید برگزار شود. در صورت عدم تشکیل جلسه توسط هیئت مدیره تخلف می کنند. ضمن اینکه همین اعضای هیئت مدیره از عزیزی هادم به خاطر عدم برگزاری جلسه فدراسیون فوتبال انتقاد می کنند و حالا اگر خودشان این جلسه را برگزار نکنند قطعا اختلاف جدیدی به وجود می آید.

دیدار نهایی و مهم 10 ژوئن

بدون شک مجمع فدراسیون فوتبال یکی از مهم ترین اتفاقات فوتبالی است. در این جلسه اعضای مجمع باید برای آزادی نهایی عزیزی هادم تصمیم می گرفتند اما تصمیم کمیته اخلاق مانع بزرگی بر سر راه آنهاست. البته عزیزی هادم پس از صدور حکم در مصاحبه ای به صراحت اعلام کرد که در این جلسه شرکت خواهد کرد و تنها در صورتی که نمایندگان AFC و فیفا اجازه حضور در جلسه را ندهند از حضور در جلسه امتناع خواهد کرد و در غیر این صورت شرکت خواهد کرد و از خود دفاع خواهد کرد. حقوق. شما هستید البته او حتی گفت که این حق را برای خود محفوظ می داند که از طریق نهادهای بین المللی و دادگاه داوری ورزشی اخراج خود را درخواست کند. وی اعلام کرد که به کمیسیون استیناف می رود و به رای کمیسیون اخلاق اعتراض می کند.

  مسئولان اجازه وقوع بحران را نمی دهند

زمانی که اعضای مجمع از کمیسیون خواستند که اساسنامه را رعایت کند، صدور حکم اخلاقی کمی عجیب به نظر می رسد. اما گفته می شود با حضور عزیزی هادم در مجمع امکان بازگشت او به فدراسیون فراهم شد که کمیته اخلاق با حذف دو ساله از این امر جلوگیری کرد. در حال حاضر بحث حضور عزیزی هادم در مجمع فدراسیون فوتبال یکی از موضوعات مهم و البته نامشخص است و باید دید در روزهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. حسن کامرانی فرد حالا باید نظر کمیته اخلاق را از فیفا بپرسد که پاسخ آن سوال بسیار مهم و تعیین کننده است.

اعضای هیئت مدیره زیر تیغ اخراج / تغییرات بزرگ در اف اف؟

عزل ارکان فدراسیون فوتبال؟

همانطور که قبلا گفته شد اعضای جلسه درخواست برکناری پنج نفر از اعضای هیئت مدیره را داشته اند و در صورت درخواست حتی یکی از اعضای جلسه باید به این موضوع رسیدگی شود. البته این روزها به نظر می رسد حسن کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال به دنبال حذف میرشاد ماجدی از لیست اخراجی هاست و تنها چهار نفر از اعضای هیئت مدیره (احسان اصولی، مهرداد سراج، احمدرضا براتی، طهمورت حیدری) هستند. لیست استیضاح، یک سوال جدی که می تواند مطرح شود. فدراسیون فوتبال باید مورد توجه قرار گیرد چرا که نمایندگان AFC و فیفا در جلسه 20 خرداد و در صورت عدم برگزاری این جلسه طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال حضور دارند.

در حال حاضر در این جلسه 5 نفر از اعضای هیئت مدیره برکنار شدند. عزیزی هادم نیز از سوی کمیته اخلاق محروم است. شهره موسوی به دلیل اینکه در حال حاضر بازداشت است و سابقه بدی دارد، خود به خود از هیئت مدیره حذف می شود. به این ترتیب اعضای هیئت مدیره جایگاه محکمی ندارند و باید دید در آینده جلسه برای آنها چه تصمیمی خواهد گرفت. این در حالی است که جلسات هیات مدیره پس از آزادی عزیزی هادم با چالش رسمی شدن مواجه است و باید دید اعضای جلسه چه تصمیمی برای این اعضای جنجالی هیات مدیره خواهند گرفت؟!

  زنی و کلیباف حکم جدیدی گرفتند

به نظر می رسد اتفاقات پیش رو در فدراسیون فوتبال در حال تغییر اساسی باشد، به ویژه اینکه این روزها نه میرشاد ماجدی و نه دیگر اعضای هیئت مدیره تهدید به اخراج نمی شوند و اگر یکی از آنها برکنار شود، اوضاع فرق می کند.

در نظر گرفتن عناصر مستقل در نصب

تعیین حسابرس و بازرس مستقل در دستور کار قرار دارد. دستور کار تعیین شده است.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید