اعضای بیوسفر نوآوری کشور به رویداد ملی «مجلس، تحول و نوآوری» دعوت شدند.

1089507 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، بابک حمیدیا، رئیس خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه درباره رویداد «مجلس، تحول و نوآوری» گفت: مجلس یازدهم مصمم است از ظرفیت های نخبگان و مردمی حداکثر استفاده را ببرد. از زمان تاسیس او. استفاده از چهار رویکرد رایج کارآمدی، شفافیت و هوشمندی به عنوان رویکردهای اصلی این مجلس نشان از اراده جدی برای تحول دارد. موفقیت این رویکردها از یک سو مستلزم همکاری اهالی اندیشه و جامعه نوآور و عموم مردم و البته از سوی دیگر بسترسازی از سوی مجلس است. تا این همکاری و مشارکت محقق شود.

وی بیان کرد: خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه در راستای همین زمینه سازی ایجاد شد. این مجلس به منظور ایجاد زمینه و تسهیل ارتباط بین اکوسیستم نوآوری و اکوسیستم تفکر با مرکز پژوهش های مجلس و قوه مقننه، رویدادی را با عنوان مجلس، تحول و نوآوری در نظر دارد تا این هدف را در حوزه های مختلف محقق کند. چهار رویکرد یازدهمین نکته اسلامی از توانایی های نخبگان و مردمی حداکثر استفاده را ببرید.

رئیس خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه تصریح کرد: مرکز پژوهش های شورای اسلامی به عنوان واحد کارشناسی و مستشاری مجلس که دستگاه قانون گذاری و نظارتی کشور است در حمایت هر چه بیشتر از قوانین تلاش می کند. به عنوان نخبگان، اندیشکده ها، کارشناسان و صاحبان ایده و توانمندسازی نوآوران تا حد امکان به کمک این خرد جمعی، کیفیت، اثربخشی و کارایی قوانین افزایش یابد.

حمیدیه ادامه داد: خانه خلاق و کانون نوآوری مجلس نقش نهادی میانجی برای تحقق این امر دارد. گفتمان سازی، ایجاد نهاد، ایجاد فرآیندها و ایجاد ابزار، پیش نیازها و الزامات ایجاد تجربه نخبگان و مشارکت عمومی در فرآیند شناسایی و حل مشکلات است. بدون ایجاد فرآیندها و ابزارهای لازم، مشارکت در حل مسئله و ایجاد راهکارهای مشترک امکان پذیر نیست و مشارکت مردم و نخبگان در حد شعار باقی خواهد ماند. اما اگر این اتفاق بیفتد، خواهیم دید که استعدادها و سرمایه های انسانی موجود چگونه راهی برای برون رفت از مشکلات و بحران ها پیدا می کنند و به اجرای راهکارها ادامه می دهند، نوآوری در بخش دولتی حل می شود، یعنی نیازی به قانون گذاری و قانون گذاری نیست. قوانین را متورم می کند، اما مجلس در بسیاری از موارد نقش رفع موانع را بر عهده می گیرد.

  قیمت روز خودرو (سایپا و ایران خودرو) چهارشنبه 8 دی 1392 + جدول - اندیشه معاصر

وی یادآور شد: در همین راستا رویداد ملی «مجلس، تحول، نوآوری» و توسط تمامی استارتاپ ها و صاحبان ایده و اندیشه در سراسر کشور که در اجرای چهار رویکرد اصلی این مجلس، یعنی. ارتقاء، کارآیی، شفافیت و هوشمندی آنها می توانند شرکت کنند، از آنها دعوت شده است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید