اعدام «سلام فرمانده» توسط نوجوانان نماد انقلابی ماندن است/ دخالت نمایندگان در امور قوه مجریه رسوایی به پا کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دین و مذهب گروه «فرهنگ» خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس یازدهم پس از انتخاب هیئت رئیسه در سومین جلسه از مقام معظم رهبری دیدار کردند. رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسائل مختلفی را مطرح کردند. یکی از مواردی که در سخنان ایشان می توان به آن پرداخت، تاکید بر اهمیت انقلابی ماندن است.

حضرت آیت الله خامنه ای، انقلابی ماندن را مهمتر از انقلابی بودن خواندند و خاطرنشان کردند: برخی در اوایل انقلاب بسیار پرشور و به یک معنا فوق انقلابی بودند، اما طاقت ماندن را نداشتند و نتوانستند بمانند. در جاده که سخت تر از انقلابی بودن است یعنی انقلابی ماندن فردی و جمعی در مجلس.

به همین بهانه با حسین هوشر، مداح اهل بیت(ع) گفت وگویی انجام داده ایم که در ادامه به آن می پردازید.

جریان واقعی انقلابی را از فاسد جدا کنید

هوشار با درک اینکه انقلابی ماند و ادامه دهنده ارزش های انقلاب فرهنگی بود، گفت: ارزش های انقلاب اسلامی را در سال 1357 انقلاب کردیم که مبتنی بر استبداد، ظلم ستیزی، استقلال، بازگشت به انسان و فطرت الهی، مبارزه با فساد، حمایت و حمایت از مظلومان. مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم اتفاقی بود که بر دل مستضعفان منطقه روشن شد، انقلابی ماندن نگاه و فرهنگ ماست. باید مواظب باشیم که جریان واقعی انقلابی را از حساب کسانی که موج انقلابی گری را به راه انداخته و از آن سوء استفاده کردند و به فساد کشیده اند جدا کنیم. یکی از راه های انقلابی ماندن این است که بدانیم جریان اصلی انقلاب همچنان پاک و پاکیزه است، هر چند متأسفانه عده ای در این جریان آلودگی ایجاد کرده اند، اما رودخانه خروشان انقلاب با وجود فسادی که دارند، پاک می مانند.

  توصیف اولیانف از دیدار با کانی بیل مکانیکی - تفکر مدرن

کشتن طاغوت ها با ارزیابی جوانان

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب افزود: امروز انقلابی ماندن به معنای بازگشت به فلسفه ای است که در سال 57 برای آن قیام کردیم و علیه ظلم و ظلم قیام کردیم. امروز می توان ادم های درونمان را کشت و ابله هایی را که در سال های اخیر در اتاق های مدیریت برخی مدیران با قدردانی از جوانان شکل گرفته اند. جوانان با فطرت پاکشان ما را به یاد جوانان پاک دهه 50 و 60 می اندازند.

مداح اهل بیت گفت: اجرای سرود سلام فرمانده توسط نوجوانان در دهه 90 در ورزشگاه آزادی نماد بارز انقلابی ماندن نسل جدید در این روزهای سخت و پیچیده بود. این حادثه نشان داد که وقتی نسل آینده کشور به درستی هدایت شود و دلش به سمت صاحب انقلاب یعنی امام (ره) متمایل شود، معنویت در بین آنها مورد تأکید قرار می گیرد. این عمل باید به فرهنگ رفتاری مدیران و مردم تبدیل شود. در چنین حکمرانی است که دیگر سوء استفاده، سوء مدیریت، سوء مدیریت، ناندیشیدن به مظلوم، خودپسندی و خودشیفتگی، سوء استفاده شخصی از بیت المال و… معنا پیدا نمی کند و رنگ می بازد. ما باید با تمام وجود بفهمیم که صاحب انقلاب ما امام زمان (عج) است و ما باید به عنوان کارگزار به او خدمت کنیم.

اعدام از


بیشتر بخوانید:


مشارکت نمایندگان در پرونده های اجرایی؛ در قلب مشکلات دیگر

این مداح اهل بیت(ع) با بیان لزوم عدم دخالت نمایندگان در انتصابات حکومتی تصریح کرد: رانت و فرصت برای دوستان، اقوام و مدیونان، دقیقاً نقطه شروع فساد است. دخالت نمایندگان در امور قوه مجریه این شایعه را به وجود می آورد که نمایندگان در حال تسویه بدهی به مدیونان انتخاب خود هستند که شاید یکی از نقاط آغازین انحراف و فساد باشد. دخالت نمایندگان در پرونده های اجرایی انحرافی است که به تدریج بر زاویه آن افزوده می شود و ممکن است منجر به مشکلات و فسادهای جدید شود.

  گیاهی که چای و روغن آن تقویت کننده سیستم ایمنی، رفع چین و چروک پوست و کاهش چربی خون - تفکر مدرن

قوانین خوبی که ساکت هستند

اما یکی از توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم «توجه به بعد رسانه ای مصوبات و اقدامات مجلس و شفاف سازی آن برای مردم» بود. آنجایی که گفت: توضیح ندادن به مردم، فرصتی برای ایجاد جو و اغتشاش خلاف قانون ایجاد می کنید و از پذیرش آن پشیمان می شوید.

هوشار در این خصوص ادامه داد: ضرب المثلی هست که می گوید: «حق را باید درست بگوییم»؛ «حق را باید درست بگوییم»؛ «حق را باید درست بگوییم». یعنی بعضی ها حرف درست را می زنند اما درست نمی گویند. این می تواند مصداق فرمایش مقام معظم رهبری باشد. در اینجا اطلاعات دقیق و دقیقی که دغدغه و نیاز اصلی جامعه امروزی است و تاکید اکید مقام معظم رهبری منعکس شده است. بسیاری از قوانین خوب ما به دلیل اینکه به درستی اجرا و توجیه نشده اند، سکوت می کنند. یکی از این مسائل حفاظت از فضای مجازی است، اگر قوانین درست فهمیده شود، می توان مشکلات آن را گرفت، افکار عمومی را با خود همراه کرد.

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید