اعتراف آمریکا به تمرکز بر ناآرامی در ایران

اعتراف آمریکا به تمرکز بر ناآرامی در ایران

من گزارش میدم اعتدالند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه در نشست خبری در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن همچنان به مذاکرات برجام با ایران ادامه می دهد، گفت: این مذاکرات در کانون توجه آمریکا نیست. لحظه.

وی در ادامه تلاش کرد ایران را مقصر شکست مذاکرات معرفی کند و گفت: مقامات ایرانی به صراحت اعلام کرده اند که برای این توافق آماده هستند اما اینطور نیست. به نظر نمی رسد توافق قریب الوقوع باشد. خواسته‌های ایران غیرواقعی و خارج از برجام است و آنچه در هفته‌های اخیر شنیده و خوانده‌ایم نشان از تغییر موضع مقامات ایرانی ندارد.

به نوشته سایت وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس همچنین به ناآرامی های اخیر در برخی شهرهای ایران اشاره و تاکید کرد که اکنون تمرکز واشنگتن بر اعتراضات در ایران است و از هر جهت از آن حمایت می کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تکرار این ادعا که نیروهای امنیتی ایران در حال سرکوب افراد دست اندرکار در ناآرامی هستند، گفت: واشنگتن تلاش می کند عواقب و هزینه هایی را به مسئولان این وضعیت در ایران تحمیل کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر بازگشت باقر نمازی، دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی به آمریکا و وضعیت سایر اتباع آمریکایی زندانی در ایران، مجدداً ادعاها درباره علت زندانی شدن این افراد را تکرار کرد و تصریح کرد: آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران همواره یکی از اولویت های این وزارتخانه است. اینها مسائل خارجی بود و ما حتی قبل از شروع مذاکرات برای احیای برجام از سال گذشته رایزنی درباره آنها را شروع کردیم و در حال حاضر نمی توانم اطلاعاتی در مورد روند مذاکرات ارائه کنم، اما تاکید می کنم که این موضوع جزو اولویت های ما است.

  فروش فوری سایپا آذر 1400 / لیست قیمت خودروهای عرضه شده - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید