اطلاعیه ستاد اربعین درباره فعالیت موکب ها

ستاد حسینی در اربعین در پیام شماره 3 تاکید کرد هرگونه فعالیت موکب ها در مراسم اربعین منوط به تایید ستاد توسعه و مرمت عتبات عالیات است.

2522 539 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، ستاد حسینی در اربعین در پیام شماره 3 تاکید کرد هرگونه فعالیت موکب ها در مراسم اربعین منوط به تایید ستاد توسعه و اعتلای مفاخر است.

متن پیام شماره 3 ستاد اربعین حسینی به شرح زیر است:

“من حسین هستم”

نام خدا

جهت اطلاع مردم عزیز و محبین اهل بیت علیهم السلام و موکب داران و خادمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) :

داوطلبان و متقاضیان ایجاد موکب در موکب اربعین حسینی برای صدور مجوز فعالیت دو زبانه (فارسی، عربی) به سایت ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات که مستقیماً مسئول شناسایی و تأیید است مراجعه کنند. در موکب های سراسر کشور تولیدات منوط به ثبت نام و تایید نهایی در سایت آگهی ها می باشد.

برای فعالیت همه هتس ویت ها، بر رعایت کلیه الزامات، یادداشت ها و دستورالعمل های موجود در سایت مشخص شده تأکید می شود.

به منظور رعایت اصل مقبولیت دولت و مردم عراق در ایام اربعین و همچنین ایجاد وحدت بین زائران و زائران، تاکید می‌شود که از ارائه خدمات به زائران ایرانی یا شهر خاصی اجتناب شود. همه زائران حسینی (علیه السلام) و موکب های منسجم در شهرهای زیارتی عراق توسط ستاد اربعین برجسته می شود.

با توجه به رویکرد ارائه خدمات یکپارچه با موکب های عراقی در شهرهای زیارتی و با توجه به لزوم پیش بینی و تامین اسکان و پذیرایی مناسب از زائران به ویژه در محدوده شلمچه، هذابه، مهران، خسروی، تمرچین، باشماق، میرجاو، ریمدان; محور موکب به جای اعزام به عراق، ارائه خدمات در پایانه های مرزی تا 3 روز بعد از مراسم اربعین باشد.

  وضعیت جاده های البرز; ترافیک سنگین در اتوبان کرج - قزوین - تفکری مدرن

با توجه به گرمای هوا و پیشگیری از مسمومیت ها و شیوع بیماری ها، شرکت کنندگان در موکب بر رعایت مقررات و ملاحظات ابلاغی کمیته بهداشت و درمان اربعین تاکید دارند.

حضور فعال در همایش های آموزشی موکب داران که با همکاری هیئت های مربوطه اربعین برگزار می شود الزامی است.

اولویت ارائه خدمات از موکب های ایرانی مستقر در عراق از ظهر اربعین به مدت 3 روز تا بازگشت زائران است.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید