اصلاح آیین نامه اجرای معاملات با سهام عدالت ضروری است

950658 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی آنا به نقل از سنا، مجید عشقی با اشاره به اینکه مرجع تصمیم گیری برای معاملات سهام عدالت شورای عالی بورس است، گفت: مفاد اجرایی سهام قضایی باید اصلاح و تصویب شود بورسیه. تمام نشده است.

دبیر شورای عالی بورس در پاسخ به این سوال که سهام عدالت چه زمانی قابل معامله است، گفت: عدالت هنوز تصمیم نگرفته است.

بر اساس این گزارش، سهام عدالت از سال 84 وارد عرصه اقتصادی کشور شده و حدود 49 میلیون سهامدار دارد که یکی از بزرگترین پروژه های اقتصادی کشور است.

پرتفوی سهام عدالت متشکل از تعدادی سهام ارزشمند و نمادهای اصلی بازار سرمایه است که از ابتدای تاسیس در سال 1399 (30 درصد در اردیبهشت و 60 درصد) و پس از بسته شدن آن با نوسانات زیادی همراه بوده است، بنابراین ارزش این سهام در مقایسه با دوره اوج بازار در مرداد 1378 حدود 50 درصد کاهش داشته است.

از مهمترین دلایل کاهش قیمت سهام عدالت می توان به مدیریت ضعیف شرکت های سرمایه گذاری و عدم تشکیل جلسات این شرکت ها و همچنین نبود بازاریاب حرفه ای برای این شرکت ها اشاره کرد.

اوراق سهام عدالت به قیمت های اسمی 409 هزار تومان، 492 هزار تومان، 532 هزار تومان و یک میلیون تومان با توجه به موقعیت مکانی در دهک های مختلف به افراد اختصاص یافته است.

سبد سهام در پایان روز چهارشنبه و آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (19 اردیبهشت) حدود یک درصد رشد داشت. ارزش سبد 532 هزار تومانی به 14 میلیون و 444 هزار تومان رسید.

  تمرکز قطر بر حمایت از مراکش - اندیشه معاصر

ارزش سبد یک میلیونی سهام عدالت به 27 میلیون و 209 هزار تن و ارزش سبد 492 هزار تنی به 13 میلیون و 390 هزار تن رسید. ارزش تجاری 60 درصد سبد 532 هزار تومانی به هشت میلیون و 666 هزار تومان رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید