اسکوچیچ و عزیزی سر میز کیروش نشسته اند/ به من گفتند با آن خواننده انگلیسی قطع رابطه کن! – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، محمد صادقی یکی از مهره های اصلی تیم ملی در جام جهانی 1978 آرژانتین است که بازی های درخشانی نیز از خود به نمایش گذاشت. هافبک سابق پرسپولیس هم مطرح شد. این گفتگو را بخوانید.

آیا باید از صعود تیم ملی به جام جهانی شروع کنیم؟

با این بازیکنانی که داشتیم باید به جام جهانی می رسیدیم. فوتبالیست های ما بسیار حرفه ای و بین المللی هستند و نام و نام رسمی در فوتبال آسیا و اروپا دارند. باید اذعان داشت که بازیکنان تیم ملی بیشترین نقش را در صعود به جام جهانی داشتند.

نقش کادر فنی و رهبری فدراسیون چه بود؟
به نظر من رئیس فدراسیون فوتبال هیچ نقشی در بالا بردن ایران برای جام جهانی نداشت و اتفاقاً یکی از ضعیف ترین مدیران تاریخ فدراسیون فوتبال ایران است که به نظر نمی رسد بالا باشد. ظرفیت مدیریت عزیزی هادم با تمام مشکلاتی که فوتبال ما دارد، پشت سر صعود تیم ملی است، در حالی که اگر نگاهی اجمالی به فوتبال ایران و وضعیت باشگاه ها داشته باشیم، می فهمیم که روزهای بدی را می گذرانیم و فوتبال کجاست. برنامه های بزرگ، عملا همه چیز را به خودش واگذار کرد. پرسپولیس و استقلال از آسیا حذف شده اند و سایر باشگاه ها زمینی برای میزبانی و بازی در شهرهای دیگر ندارند در حالی که وضعیت لیگ حرفه ای این اجازه را نمی دهد و تیم هایی که امکانات ندارند باید بروند.

و نقش کادر فنی تیم ملی؟

اسکوچیچ سخت کار می کند، اما فکر می کنم او مربی ضعیفی بود و هرگز نمی توان او را با کارلوس کی روش مقایسه کرد. خدا پدر و مادر کیروش را بیامرزد که این سازه را برای فوتبال ما ساختند و حالا دراگان اسکوچیچ از این امکانات و پتانسیل حداکثر استفاده را می کند. این نسل از فوتبال ما توسط مکتب کی روش پرورش یافته است. اگر بازیکنان آماده و چابکی داریم به خاطر تفکر حرفه ای است که پرتغالی به شاگردانش تزریق می کند و بهترین عملکرد را در زمان بازی در تیم ملی دارند. اسکوچیچ و عزیزی هادم پشت میز آماده نشستند و به نظر من به جای تشکر از اسکوچیچ باید از مردی که سفره را چید تشکر کرد! با این حال، تکرار می کنم که دراگان اسکوچیچ حداقل اینقدر کار کرد!

  ماجرای برکناری مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان - تفکری مدرن

جشن گرفتن آرژانتین در جام جهانی 1978 چگونه بود؟

عجب روزهایی بود ما یک هفته زودتر به جام جهانی صعود کردیم در حالی که تنها یک تیم از آسیا و اقیانوسیه به جام جهانی رفت. یادم هست بازی هفته گذشته ما مقابل کویت در کویت تشریفاتی بود.

ماریو زاگالو مربی معروف فوتبال جهان که هدایت کویت را بر عهده دارد با حشمت مهاجرانی صحبت کرد و از او پرسید که آیا ایران می تواند از بازیکنان ذخیره خود استفاده کند و با تمام وجود بازی نکند و حشمت خان به نوعی دلش سوخت و بازیکنان ذخیره ذخیره را به میدان فرستادند. ، اما کویت حتی برای رویارویی با بازیکنان ذخیره ما از این حرف ها ضعیف تر بود و تیم ملی با دو گل مهاجمان ذخیره خود کویت را شکست داد.

کویتی ها برای ما سنگ تمام گذاشتند و خیابان ها و کوچه های شهر کویت را به مناسبت صعود ایران به جام جهانی آراستند و به اندازه ایرانی ها از صعود ایران به جام جهانی خوشحال بودند و آن روزها را هرگز فراموش نمی کنم.

پاداش شما برای صعود به جام جهانی چه بود؟

جوایز مختلفی به من دادند که یکی از آنها را به یاد دارم ماشین پیکان بود. مدیر باشگاه خرمشهر هم به هر کدام از ما یک ماشین تویوتا داد. تیری که به ما دادند ارزش مادی نداشت و ما حتی نمی خواستیم آن را بگیریم. قیمت 12000 تن بود که یادم هست ماشینم را به علی پروین فروختم.

یک پیکان گوجه ای رنگ بود که پروین 500 تن از ما بلندتر خرید چون این ماشین ها مخصوص ساخته شده بودند و آپشن های مختلفی داشتند (خنده). در مجموع جایزه صعود به جام جهانی را گرفتیم.

  فوری تعیین میزان افزایش مستمری 25 اسفند / آخرین جزئیات افزایش مستمری تامین اجتماعی 1401 - اندیشه معاصر

شنیدیم که مشکلات جسمی داری. الان حالت چطوره؟

مردد هستم که کمرم را عمل کنم یا صبور باشم، در حال حاضر در حال آب درمانی هستم اما شرایطم خیلی سخت شده و نمی توانم از پله ها بالا بروم.

آیا هنوز با هم تیمی های قدیمی خود در ارتباط هستید؟

از وقتی که تاج آمد بیشتر در خانه می مانیم و مراقب همدیگر هستیم، قبلا با هم تیمی های قدیمی ام در تیم های ملی و باشگاهی ارتباط داشتم اما الان این رابطه کم شده و گاهی اوقات تلفنی همدیگر را ملاقات می کنیم.

حتی از دوستانی که در لس آنجلس هستند؟

آره! من از بچگی با خواننده معروفی دوست بودم و تماس هایی با هم داشتیم اما یک بار از من خواستند که این رابطه را قطع کنم!

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257596

دیدگاهتان را بنویسید