اسکن یک اتم در محیط برای نجات حیات وحش

1072979 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، 1200 گونه در ایران زندگی می کنند که از این تعداد 150 گونه در خطر انقراض هستند. 8000 گونه گیاهی هم در کشور داریم که 1800 گونه آن در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود، آیا شما باور می کنید که 2000 گونه گیاهی در حال نابودی است، چیزی حدود یک چهارم!

ایران با همه تنوع گیاهی و جانوری اما کشوری خشک سال 1400 یکی از خشک ترین سال های نیم قرن اخیر کشورمان است. این در حالی است که این محیط بان قمی در سال های اخیر توانسته است برخی افراد حساس به محیط زیست و احساس مسئولیت را احیا کند.

احمد بحری، دوستدار محیط زیست، در برنامه اتم در مورد نذرهای طبیعت صحبت کرد و گفت که توانسته مردم را تشویق کند که نذرهای خود را به طبیعت اختصاص دهند، حتی آتش هایی را که در جنگل می افتد خاموش می کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت فعلی طبیعت ایران گفت: طبیعت وضعیت خوبی ندارد و در سال های اخیر خشکسالی ها افزایش یافته است و به دلیل تغییر اقلیم چشمه هایی که منبع تامین آب حیوانات هستند در حال خشک شدن هستند. و استفاده نادرست از منابع زیرزمینی مهم ترین دلیل این بحران است، زمانی که اولین آب خوری در منطقه دره انجیر با نذر مردم ساخته شد، این اتفاق یک اتفاق بزرگ بود و یک ماه از ساخت آن می گذشت. فواره یوزپلنگ که آب می نوشید.

وی ادامه داد: این موضوع ما را بسیار خوشحال کرده است، زیرا یوزپلنگ حیوانی در حال انقراض است و به ذهنم رسید که تعداد این آبخوری ها را در سراسر کشور افزایش دهم تا گونه های مختلف از آن استفاده کنند.

  انجام 1 ساعت از این تمرین در هفته عمر را طولانی می کند - تفکر مدرن

بحری درباره چگونگی ایده ساختن آب خوری توضیح داد: از آنجایی که محل کارم در منطقه کهک کوم بود، سؤالاتی در مورد اینکه حیوانات این منطقه کجا آب می نوشند داشتم و تحقیقات نشان می دهد که فواره و آب خوری وجود دارد. قنات ها در روستاها اینجا بود که به این فکر افتادم که در مناطقی که دسترسی آسانی به آن ها وجود ندارد، آبخوری برای حیوانات بسازم و تصمیم گرفتم علاقه ام به فضای مجازی را با طبیعت مرتبط کنم، پس یک صفحه <> ایجاد کنید و اطلاعات و رویدادهای روزانه را ثبت کنید. . فضای اسپانسر به تدریج مخاطبان من را افزایش داده است. روزانه>

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مشارکت مردمی گفت: در همان سال های راه اندازی این کمپین یک خرس مادر توسط شکارچیان در مازندران کشته شد و دو توله او بی خانمان شدند که همکاران محیط زیست این دو توله را به اداره حفاظت منتقل کردند. آورد، اما برای زنده ماندن نیاز به شیر خشک حیوانی داشتیم که در صفحه مجازی خود با مردم به اشتراک گذاشتم و شخصی پیغام داد که شیرخشک را تحویل داده و به محیط زیست ببرند؛ اتفاقی باعث نذر طبیعت در من شد. و به این نتیجه رسیدم که از این پویایی حداکثر می توان برای تحقق عهد به نفع محیط زیست استفاده کرد. هدف من ایجاد احساس مسئولیت در قبال حفظ محیط زیست در مردم و تبدیل شدن به حافظ محیط زیست برای هر ایرانی است.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید