اسکناس های جمع آوری شده در سال 1401 / جایگزین شناسایی شده – اندیشه معاصر

Banner فقط خبر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در اوایل پاییز سال گذشته صحبت هایی از سوی مسئولان مبنی بر معرفی رمز ارز ملی بر اساس ریال مطرح شد و رئیس کل بانک مرکزی نیز اعلام کرد: رمز ارز ملی یکی از کدهای ارزی است. موارد مهم در دستور کار بانک مرکزی زیرساخت ها و دستورالعمل های مربوطه تدوین شده و در آینده نزدیک به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

ماجرا از این قرار است که در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران و عموم مردم برای سرمایه‌گذاری در این بازار برای حفظ ارزش پول و سرمایه، توجه خود را به ارزهای دیجیتال معطوف کرده‌اند و افراد زیادی وارد این عرصه شده‌اند که منجر به سوء استفاده‌های زیادی از حفاری غیرقانونی شده است. مبادله رمزها غیرقانونی شده است.

این در حالی است که به دلیل ناشناخته بودن دنیای ارزهای دیجیتال، سیاستمداران کشورهای مختلف از دانش کافی برای تدوین و تدوین قوانین در این زمینه برخوردار نبودند و تاکنون تکلیف مجاز یا ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال به ویژه در ایران تعریف نشده است.

از سوی دیگر، از آنجایی که ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورهای جهان هنوز به رسمیت شناخته نشده اند و پاسخ اصلی به این فناوری مبتنی بر تنظیم و کنترل فعالیت مصرف کنندگان است، ایران نیز در تلاش است در این زمینه قانون گذاری کند. اما تاکنون به نتیجه قطعی در این زمینه نرسیده است.

علاوه بر تدوین قوانین در مورد ارزهای رمزنگاری شده، مقامات ایران در حال بررسی معرفی رمز ارز ملی هستند که به گفته رئیس بانک مرکزی اوایل سال جاری منتشر و توسط بانک مرکزی منتشر خواهد شد.

  پرونده به نفع فدراسیون کشتی تمام شد

به گفته صالح آبادی، مردم با صدور رمز ریالی اسکناس های ریالی خود را به بانک مرکزی تحویل داده و کد ریالی دریافت می کنند که قابل سرمایه گذاری نیست و تنها جایگزین اسکناس می شود.

بانک مرکزی هدف خود را ایجاد ارز دیجیتالی اعلام کرده است که اسکناس‌ها را به اشیایی قابل برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی تبدیل می‌کند تا پول بتواند از طریق این فرآیند یک شی هوشمند داشته باشد.

مهران محرمیان_دپارتمان فناوری بانک مرکزی در تشریح ویژگی های رمز ملی ریالی توضیح می دهد که در رمزی که داخل گوشی قرار می گیرد، بانک به عنوان شخص ثالث و واسطه ای که امکان انتقال پول را فراهم می کند، همان پول و اسکناس هایی را که ما انجام می دهیم حذف می کند. در جیب باشد فرم الکترونیکی منتقل می شود.

وی البته یکی از مهم ترین ویژگی های رمز ریالی نسبت به اسکناس را امنیت بالای آن می داند و می گوید: در واقع رمز ریالی به گونه ای طراحی شده است که وجوه حتی در صورت ریالی قابل رهگیری است. اطلاعات مربوط به رمز عبور به سرقت رفته و هک شده است.دزدها و هکرها می توانند گوشی های هوشمند را ردیابی کنند.

در حالی که بانک مرکزی قرار است رمز ریالی را در سال جاری منتشر کند، برخی از کارشناسان فناوری می گویند دیجیتالی کردن ریال با ارزش فعلی و نگهداری آن بی معنی است، زیرا سال ها پس از مطرح شدن موضوع ارز دیجیتال در ایران، منطقه هنوز مطرح نشده است. تنظیم شده و حل نشده باقی می ماند.

  آخرین نرخ دلار در بورس ملی ایران امروز دوشنبه 2 اسفند 1400 + جدول - اندیشه معاصر

آنها همچنین از دیجیتالی شدن ریال انتقاد می کنند زیرا به گفته کارشناسان، ریال دیجیتال از قبل در کیف پول و کارت های بانکی مردم وجود دارد و تفاوت کد ریالی چیست و چه فایده ای دارد؟

همچنین علیرضا شمحی، کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال، انتشار ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی را ضروری نمی داند و می گوید: نهاد حاکمیتی باید در این حوزه ورود کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1289412

دیدگاهتان را بنویسید