اسکای نیوز: بیانیه استعفای جانسون در حال آماده سازی است

1086205 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، یک رسانه انگلیسی در حال تهیه بیانیه ای درباره استعفای بوریس جانسون از نخست وزیری است.

با ادامه بحران در کابینه انگلیس با افزایش استعفای وزرا و نمایندگان کابینه بوریس جانسون، رسانه های انگلیسی بعدازظهر پنجشنبه (به وقت تهران) از استعفای قریب الوقوع جانسون از سمت نخست وزیری خبر دادند.

ابتدا اسکای نیوزر در خبری تک خطی و فوری از آماده شدن بیانیه استعفای بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا خبر داد.

پس از انتشار این خبر، شبکه انگلیسی «آی تی وی» گزارش داد که بوریس جانسون از سمت نخست وزیری خود استعفا کرده و امروز با برگزاری نشست خبری استعفای خود را رسما اعلام خواهد کرد.

رسانه های انگلیسی همچنین گزارش دادند که بوریس جانسون با گراهام بردی، رئیس کمیته منتخب از سال 1922 صحبت کرده و موافقت خود را با استعفای نخست وزیر اعلام کرده است.

پیش از این گزارش شده بود که از 150 عضو حزب محافظه کار که در جلسه کمیته حزب موسوم به «کمیته 1922» شرکت کردند، تنها یک نفر در حمایت از جانسون به عنوان رهبر آن حزب و نخست وزیر انگلیس صحبت کرد.

شبکه بی بی سی نیز گزارشی از استعفای بوریس جانسون از نخست وزیری انگلیس منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، جانسون پس از سلب اعتماد وزرا و مقامات کابینه از سمت خود استعفا می دهد. رقابت برای رهبری حزب محافظه کار حاکم قرار است در فصل تابستان برگزار شود و جانسون تا انتخاب نخست وزیر جدید به طور موقت به این سمت ادامه خواهد داد.

  روایتی از مجاهدت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مستند ژنرال - اندیشه معاصر

گمانه زنی ها درباره استعفای بوریس جانسون در بحبوحه موجی از استعفاها در دولت او مطرح شد.

این موج استعفاها پس از آن صورت گرفت که نخست وزیر بریتانیا اعتراف کرد که توضیحات کریستوفر پینچر را درباره اتهامات جنسی علیه خود شنیده و برای او قانع کننده بوده است. این در حالی است که جانسون پیش از این گفته بود که از اتهامات وارده علیه خود بی اطلاع بوده است که پینچر را به سمت معاون مدیر ناظم پالمان ارتقا داد.

پینچر پس از افشای تجاوز جنسی به دو نفر از سمت خود کناره گیری کرد. او در نامه ای به جانسون به او گفت که در شب مهمانی بیش از حد مشروب خورده و «خودم و دیگران» را شرمنده کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید