اسماعیلی: بیشترین حجم چاپ کتاب مربوط به چاپ اول است

1065158 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح برنامه های این وزارتخانه در حوزه فرهنگ و هنر بویژه فرهنگی و به ویژه سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، این رویداد را بزرگترین جشنواره فرهنگی ایران دانست. کشور گفت: همزمان با برپایی نمایشگاه کتاب، شور و نشاط خاصی در عرصه فرهنگ و هنر و اهالی آن وجود دارد.

وی با اشاره به وقفه دو ساله در ناکامی فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران به دلیل اپیدمی تاج، افزود: این اولین نمایشگاه فیزیکی کتاب است که در دولت مردمی برگزار می شود و تلاش کرده ایم اثری ویژه از سوی دولت مردمی ارائه کنیم. سناریوهای مختلف را در نظر بگیرید.”

عضو هیئت دولت با اشاره به پایان یافتن چهارمین روز از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، استقبال چشمگیر و عالی را عنوان کرد و فضای مجازی نمایشگاه کتاب را از ویژگی های این نمایشگاه برشمرد.

وی با بیان اینکه گسترش تاج در کشور تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده بود، گفت: ایجاد نمایشگاه مجازی کتاب در اواخر بهمن ماه سال 1400 با فروش یک میلیون و 350 هزار جلد کتاب و ارسال رایگان برای عموم تجربه بسیار خوبی بود. در صورت امکان تهدید از سوی تاج را برگرداند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعداد کتاب های چاپ شده در یک هزار و 400 عنوان را بیش از 100 عنوان شامل چاپ دوم و سوم و همچنین چاپ اول عنوان کرد و گفت: بیشترین حجم کتاب های چاپی مربوط به چاپ اول است. “

  از یادداشت تفاهم با گلگوتا تا خنثی سازی تحریم ها از طریق رسیدگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی صدور مجوزهای مختلف فرهنگی و هنری از جمله کنسرت است، بنابراین همه باید به مجوزهای صادره پایبند باشند و گروه های نظارتی از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

انتهای پیام/102/

دیدگاهتان را بنویسید