استنشاق هوای آلوده 16 برابر خطرناکتر از آلوده کردن مواد غذایی است

1073067 فقط خبر

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از شهرکرد، اولین سمینار آسیب شناسی اکولوژیکی ریزگردها در بیوسفر (آب، خاک، هوا) از مرکز جواران. محیط در سالن ابن سینا دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در این سمینار گفت: هوا مهمترین ماده برای زندگی است و هر فرد بالغ روزانه به طور متوسط ​​16 کیلوگرم هوای تنفسی و 1.5 لیتر آب و 1 کیلوگرم غذا مصرف می کند. بنابراین تنفس هوای آلوده می تواند 11 برابر آلودگی آب و 16 برابر خطرناکتر از آلودگی مواد غذایی باشد.

عباس جعفری از منابع طبیعی (گرد و غبار، دود و مونوکسید کربن ناشی از آتش سوزی) و منابع انسانی (خودرو، کارخانه، نیروگاه) که هوا را آلوده می کند، صحبت می کند.

یکی از اعضای هیات علمی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: گرد و غبار پدیده ای است که از ذرات ریز گرد و غبار به وجود می آید که ناشی از این بیان است که این ذرات اغلب بزرگتر از ذرات کلوئیدی و کمتر از 10 میکرون هستند و ممکن است به طور موقت در هوا. «یا هر گاز دیگری متوقف شود.

حدیثه فتح اللهی دبیر انجمن همیاران محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد نیز در حاشیه سمینار آسیب شناسی زیست محیطی ریزگردها در زیست کره گفت: این برنامه با حضور 50 نفر از دانشجویان و علاقه مندان به این حوزه برگزار شد. محیط زیست چهارشنبه.”

انتهای پیام/4078/4062/

  شاکی باجناق جنجال به پا کرد/ چی بود؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید