استقلال و عزت امروز ایران حاصل ایستادگی ملتی متدین و سرافراز است

30652 713 فقط خبر

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای به مناسبت هفته دفاع مقدس تاکید کرد: استقلال، عزت و توان امروز ایران اسلامی در برابر هر نوع هجمه، توطئه و خباثت نظام حاکم، ثمره ایستادگی و آزادیخواهی است. یک ملت سرافراز

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، این مناسبت را فرصتی برای بازخوانی و تحلیل دوران دفاع مقدس با رویکردی تبیینی- تحلیلی برای نسل جوان و بهره گیری از درس ها و آموزه های آن عصر را برای غلبه بر شرایط سخت و غلبه بر جنگ نرم دشمنان می دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در 31 شهریور 1359، زمانی که متجاوزان بعثی از طریق زمین، هوا و دریا به سرزمین اسلامی ایران حمله کردند، این تصور برای آنها وجود داشت که از آنجایی که از حمایت همه قدرت های جهان و همچنین حمایت همه جانبه برخوردار بودند. برخی دولتها مرتجعین منطقه به سرعت در جنگ پیروز خواهند شد و نظام نوپای جمهوری اسلامی را نابود خواهند کرد. اما امت دلاور و رزمنده دلاور با الهام از مکتب معنوی اسلام ناب محمدی با اطاعت آگاهانه از فرامین حکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و با پشتوانه مردمی استوار ایستادند. و علاوه بر دفع تجاوزات دشمن از جان و فداکاری خود گذشتند. امیدها و رویاهای رژیم استعماری به ویژه صدام جنایتکار را در زیاده خواهی و توسعه طلبی به یأس و ناامیدی تبدیل کردند و پرده فریب و نیرنگ را از چهره پلید مستکبرین کنار زدند.

  صحنه های عروسی در غرب مدرن! یادداشت 1 نفیسه ترابنده - اندیشه معاصر

در ادامه این بیانیه با اشاره به توطئه ها و جنگ رسانه ای اخیر دشمنان و منکران نظام اسلامی، تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی با استفاده از پرونده هسته ای و موضوع امنیت اخلاقی جامعه، با استفاده از … روش های تحریم، تهدید، تحریف و ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور به دنبال خدشه دار کردن وجهه جمهوری اسلامی ایران در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هستند و می کوشند دستاوردهای بزرگ اربعین حسینی را به چالش بکشند. از سوی دیگر و دیپلماسی موفق ایران در اجلاس شانگهای و برای حضور هوشمندانه. رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی در اجلاس سالانه سازمان ملل متحد، غافل از اینکه ایران اسلامی در عرصه جهاد مستمر نیز از رهنمودهای نابغه فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) پیروی می کند، در اجلاس سالانه سازمان ملل متحد مشکل ایجاد می کند. دیپلماسی فعال منطقه ای و فرامنطقه ای و مواضع رویایی یک ملت ملی محور. نقشه های شوم نظام سلطه مانند گذشته بر باد خواهد رفت.

در پایان این بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تبریک این روز به ملت شهیدپرور ایران به ویژه جانبازان، آزادگان، خانواده های معزز شهدا و رزمندگان تاکید کردند: استقلال، عزت و توانایی امروز ایران اسلامی در برابر هر نوع هجمه، توطئه و خباثت نظام حاکم و جبهه استکبار، ثمره مقاومت و آزادیخواهی یک ملت است. ملتی سرافراز، فداکار و متدین.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید