استفاده از هوش مصنوعی برای درک بهتر احساسات حیوانات

1084873 فقط خبر

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری آنا از «نیوساینتیست»، مدل یادگیری عمیق می تواند با تشخیص ناراحتی جوجه ها با بررسی صداهای ضبط شده، شرایطی را برای بهبود بهره وری مزارع مرغ فراهم کند.

یک سیستم هوش مصنوعی برای شناسایی و ارزیابی صدای پریشانی مرغ طراحی شده است که کشاورزان می توانند از آن برای بهبود شرایط رشد و افزایش بهره وری در مرغداری های تجاری پرجمعیت استفاده کنند.

هوش مصنوعی که به اختصار AI نیز نامیده می شود، در واقع فناوری است که به نوعی توانایی تفکر دارد. البته این توانایی تفکر با آنچه ما به عنوان تفکر انسان می شناسیم بسیار متفاوت است، اما در واقع سعی می کند آن را تقلید کند.

هوش مصنوعی در واقع شاخه ای از علوم کامپیوتر است که هدف اصلی آن تولید ماشین های هوشمندی است که توانایی انجام کارهایی را داشته باشند که نیاز به هوش انسانی دارند. هوش مصنوعی در واقع نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است و هوش مصنوعی به معنای ماشینی است که طوری برنامه ریزی شده است که مانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را دارد. این تعریف را می توان برای همه ماشین هایی که مانند ذهن انسان عمل می کنند و می توانند کارهایی مانند حل مسئله و یادگیری را انجام دهند، اعمال کرد.

تا سال 2020، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) تخمین زد که بیش از 33 میلیارد قطعه مرغ در جهان وجود دارد و بسیاری از این جوجه ها در شرایط نامناسب و نامناسب نگهداری می شدند و توانایی حرکت در سالن های شلوغ را نداشتند. .

  اپل به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شده است - تفکر مدرن

آلن مک‌الیگوت از دانشگاه هنگ‌کنگ می‌گوید: «علی‌رغم نگرانی‌های اساسی در مورد گرسنه بودن یا نبودن جوجه‌ها، هنوز نگرانی‌های انسانی جدی در مورد نحوه پرورش آن‌ها وجود دارد.» تحقیقات مک‌الیگوت نشان می‌دهد که فرکانس و قدرت سیگنال‌های ناراحتی می‌تواند پیش‌بینی کند. سلامت و سرعت رشد آنها، اما وقتی هزاران جوجه در کنار هم قرار می گیرند، تشخیص و تفسیر این صداها دشوار است.

این محقق و همکارانش با گوش دادن به صداهای ضبط شده در مرغداری های بزرگ در جنوب غربی چین سعی در تشخیص و جداسازی صداها داشتند. سپس با این داده های طبقه بندی شده، الگوریتم هایی را برای شناسایی صداهای پریشانی جوجه ها و جداسازی آنها از نویز پس زمینه و اندازه گیری فرکانس و بلندی صداها طراحی کردند.

هنگامی که بهترین الگوریتم توسعه یافته برای صداهای دیگر ضبط شده و طبقه بندی شده در همان مرغداری به کار گرفته شد، توانست جوجه های مضطرب را در حدود 85 درصد از مواقع شناسایی کند.

این ابزار هنوز در محیط‌های مرغداری واقعی مورد استفاده قرار نگرفته است و McElligott می‌گوید برای درک رابطه بین صداهای ناراحتی و راحتی مرغ باید کار بیشتری انجام شود. او می گوید گام بعدی تا حدودی مشخص است و باید شرایطی را فراهم کنیم که صدای ناراحتی کمتری بشنوند.

Elodie Florin Mandel-Briefer از دانشگاه کپنهاگ دانمارک نیز ابزار مشابهی برای ارزیابی احساسات خوک ها بر اساس صدا و حالات چهره آنها ایجاد کرده است. او می‌گوید تحقیقات مرغ همچنین شواهد بیشتری ارائه می‌کند که نشان می‌دهد احساسات حیوانات را می‌توان با استفاده از یادگیری ماشین اندازه‌گیری کرد. از آنجایی که احساسات حیوانات بخش مهمی از رفاه آنها است، ارزیابی احساسات آنها بسیار مهم است.

  آیا ساعت رسمی کشور از ابتدای سال 1402 تغییر کرده است؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید