استفاده از فناوری ها و روش های نوین در متروی کلان شهرها

33235 319 فقط خبر

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص استفاده از فناوری ها و روش های نوین در متروی پایتخت توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، علی اصغر قائمی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه دو مدل قطار AC و DC در تجهیزات ریلی و ریلی مترو تهران استفاده می شود، گفت: این دو مدل قطارهای AC و DC به کار گرفته می شوند. برای توسعه قطارهای DC است، اما ما باید از آنچه داریم استفاده کنیم و بتوانیم آن را حفظ کنیم.

قائمی با اشاره به وضعیت مترو در حوزه سیگنال دهی و کنترل و مدیریت یکپارچه خطوط و قطارها، خاطرنشان کرد: شهرداری در این حوزه از سامانه های مختلفی استفاده می کند و ترجیح داده می شود به سمت یکپارچه سازی حرکت کند. هر خط از تجهیزات سیگنال ساخته شده نیز توسط پیمانکار نصب می شود، اما از آنجایی که سیستم در زمان های مختلف نصب متفاوت است، باید یک سیستم مرکزی برای تجمیع و یکپارچه سازی آن وجود داشته باشد.

عضو کمیته عمران و امور حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مترو تهران از نظر ایستگاهی و تجهیزات ایستگاهی در مقایسه با بسیاری از کشورها در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: در کنترل مسافر، فروش بلیت و حجم مسافر به خوبی انجام می شود. در حال حاضر روش های نسبتاً زیادی در حال حاضر در مترو تهران استفاده می شود، اما روش های دیگری نیز وجود دارد که شهرداری در صورت پذیرش مردم باید به تدریج به آن توجه کند. به عنوان مثال استفاده از نرم افزارهای موبایلی مانند ایجاد بارکد دو بعدی و خواندن آن توسط تجهیزات در ایستگاه ها از جمله روش هایی است که می توان از آن استفاده کرد.

  پرداخت سود سهام عدالت چه شد؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید