از علت تا درمان سلولیت در بدن – تفکر مدرن

آیا تا به حال با نواحی مواج روی پوست خود به خصوص روی ران یا باسن مواجه شده اید؟ چنین تغییراتی ممکن است نشانه ای از پیشرفت سلولیت در بدن باشد. سلولیت تجمع چربی در ناحیه خاصی از بدن به شکل چاقی موضعی است که معمولاً به صورت فرورفتگی روی پوست خود را نشان می دهد.

سلول‌های چربی در کیسه‌هایی جمع می‌شوند که بین رشته‌های لایه‌های مختلف بافت همبند پوست نگه داشته می‌شوند و با افزایش وزن پوست و در عین حال افزایش وزن، از حالت خارج می‌شوند. این فرآیند می تواند منجر به فرورفتگی پوست و تشکیل توده های نارنجی چربی شود. سلولیت در بافت های زیر شایع تر است:

– لگن
– ران
– شکم
– سینه

چه چیزی باعث سلولیت می شود؟

همانطور که گفته شد سلولیت در اثر تجمع چربی در بافت زیر پوست ایجاد می شود. در این میان، برخی از زنان بیشتر از سایرین مستعد ابتلا هستند. اما به طور کلی، میزان سلولیت و میزان پیشرفت آن تا حد زیادی به ژنتیک، درصد چربی بدن و سن بستگی دارد.

علاوه بر این، ضخامت پوست می تواند بر ظاهر سلولیت تأثیر بگذارد. با این حال، به نظر می رسد توزیع چربی بدن در زنان بیشتر از مردان قابل مشاهده است.

شایان ذکر است که فیبرهای کلاژن بین پوست و ماهیچه، چربی های اساسی را به بسته های کوچکی تجزیه می کنند. افزایش سن منجر به نازک شدن پوست و از بین رفتن تدریجی خاصیت ارتجاعی آن می شود. این باعث می شود که سلولیت بیشتر نمایان شود. علل اصلی سلولیت به یکی از گروه های زیر تعلق دارند:

  مبارزه سخت مارال فرجاد با سرطان + عکس

– هورمون ها
رژیم غذایی نامناسب
– سبک زندگی ناسالم
– سموم انباشته شده
– ژنتیک
– افزایش وزن
– عدم تحرک
– بارداری

روش های درمان سلولیت

تمام اقدامات زیر توسط یک پزشک عمومی یا متخصص پوست انجام می شود و نیاز به مداخله مستقیم پزشکی دارد:

کرایولیپولیز: کرایولیپولیز روشی غیر تهاجمی برای کاهش سلولیت است که با انجماد یا به اصطلاح انجماد سلول های چربی زیر پوست عارضه سلولیت را از بین می برد. این رویکرد درمانی باعث شکسته شدن سلول های چربی و جذب بدن می شود.

البته باید توجه داشته باشیم که حداقل 3 تا 4 ماه طول می کشد تا اثرات مطلوب این روش را ببینیم.

– سونوگرافی: سونوگرافی یا استفاده از اولتراسوند روش غیرتهاجمی دیگری برای هدف قرار دادن سلولیت در ناحیه شکم و ران خواهد بود. نتایج مورد انتظار این روش در بازه زمانی 2 تا 3 ماهه آشکار خواهد شد. به گفته متخصصان پوست، بهتر است روش اولتراسوند را در ترکیب با روش دیگری برای درمان سلولیت امتحان کنید.

اثربخشی سایر درمان های سلولیت را نیز می توان با سونوگرافی اندازه گیری کرد.

– سلفی: سلفینا یک روش غیر جراحی است که از یک سوزن برای از بین بردن اتصال محکم بین سلول های چربی زیر پوست استفاده می کند. این روش می تواند در از بین بردن کامل سلولیت در ناحیه ران و باسن موثر باشد. نتیجه در کمتر از 3 روز ظاهر می شود و تا 3 سال باقی می ماند.

– لیزر: چندین روش نسبتا رایج برای درمان سلولیت پوست وجود دارد که بر اساس ماساژ بافتی است. امروزه از این روش ها در ترکیب با فناوری فرکانس رادیویی، امواج مادون قرمز و لیزرهای مختلف برای کاهش سلولیت استفاده می شود.

  ضرورت توسعه محصولات دانش بنیان با محوریت دانشگاه ها

به عنوان مثال سلولاز یکی از روش های لیزر درمانی است که می تواند پیوندهای قوی در تشکیل سلولیت را از بین ببرد. بهبود پس از این رویکردهای درمانی پس از چندین جلسه متوالی مشاهده می شود و ممکن است 6 ماه یا بیشتر طول بکشد.

درمانهای خانگی

– ورزش ها: ورزش مداوم از طریق کاهش وزن به طور قابل توجهی به کاهش سلولیت در بدن کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک برنامه کامل که ترکیبی از تمرینات هوازی و قدرتی است تهیه کنید و آن را به طور منظم انجام دهید. طبیعی است که بدن عضلانی سالم تر و عاری از چربی اضافی باشد.

– اسکراب دانه قهوه: استفاده از دانه های قهوه به عنوان لایه بردار، روشی محبوب برای خلاص شدن از شر سلول های مرده، تحریک رشد سلول های جدید و سفت کردن پوست است. محلول دانه قهوه را می توان به تنهایی یا در ترکیب با روغن نارگیل، روغن زیتون و شکر استفاده کرد تا یک اسکراب قوی به دست آورد. این مخلوط را حداقل به مدت 10 دقیقه به آرامی روی نواحی آسیب دیده ماساژ دهید.

دانه های قهوه گردش خون را بهبود می بخشد و جریان لنفاوی را بهبود می بخشد. اگرچه مطالعه علمی خاصی برای تایید اطلاعات فوق وجود ندارد، اما این اثرات به صورت تجربی تایید شده اند.

– سرکه سیب: مصرف سرکه سیب می تواند به کاهش وزن کمک کند. این کاهش وزن، شدت سلولیت را بیشتر کاهش می دهد. 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب رقیق شده 3 بار در روز برای درمان کمکی سلولیت توصیه می شود. از همان ترکیب سرکه سیب و آب می توان به صورت موضعی برای ماساژ نواحی آسیب دیده استفاده کرد.

  مرد با دیدن او یک میلیون حلقه الماس را قورت داد! - اندیشه معاصر

معمولاً مشاهده می شود که تغییرات سبک زندگی، مانند نوشیدن آب بیشتر در طول روز، مصرف محصولات طبیعی برای کمک به کاهش وزن و سم زدایی بدن، به مرور زمان تأثیر مفیدی بر سلولیت خواهد داشت.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253816

دیدگاهتان را بنویسید