از ظرفیت دولتمردان برای پاسخگویی به مشکلات استفاده کنید

1083496 فقط خبر

حجت الاسلام امیر ابراهیم زاده در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نظرآباد و دیدار با مدیران این دانشگاه گفت: با توجه به اینکه دانشجویان در دوران کرونا از فضای دانشگاه دور بودند، اکنون با حضور خود، فرهنگی باید برای هدایت و تقویت فعالیت های فرهنگی در محیط دانشگاه تلاش مضاعف کنند.


بیشتر بخوانید:

جبران عقب ماندگی فرهنگی در پسا تاج/ تحرک بیشتر دانش آموزان


وی ادامه داد: این موضوع به ویژه در حوزه رفع شبهات عفاف و حجاب، مسائل دینی و فرهنگی، مسائل اقتصادی، سیاسی و حکومتی در فضای مجازی برای دانش آموزان نیاز به جدیت دارد.

سخنگوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز افزود: برای اینکه فعالیت های فرهنگی در رفع شبهات دینی مؤثر واقع شود، نیاز به مطالعه و تحقیق جامعی برای احصای این مشکلات و نحوه رفع آن توسط مسئولان فرهنگی دانشگاه است. «سپس از کارشناسان سؤال دعوت می شود و در قالب جلسات و سمینارهای دانشجویی به ویژه کرسی های آزاد اندیشی پاسخ می دهند.

ابراهیم زاده گفت: برای رفع شبهات و مشکلات در حوزه اقتصادی و سیاسی بهتر است از ظرفیت مسئولان دولتی برای پاسخگویی و مسئولان شهرستانی و استانی برای تبیین مشکلات موجود با سخنرانی در جلسات دانشجویی استفاده شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نظرآباد نیز در این نشست گفت: یکی از دغدغه های مهم کارکنان این دانشگاه توجه به رفع مشکلات فرهنگی دانشجویان در کنار مشکلات آموزشی و پژوهشی آنان است؛ به طوری که در این راستا باید به سمت حل مشکلات فرهنگی دانشجویان برود. در دوره ولیعهد که کلاس ها به صورت غیرحضوری برگزار می شد، سعی کردیم در کنار آموزش مجازی از تمام امکانات فضای مجازی برای انجام فعالیت های فرهنگی و ارتقای دانش فرهنگی، دینی و سیاسی دانش آموزان استفاده کنیم.

  انتظارات از پرسپولیس بالاخره محقق شد - تفکر مدرن

فیضله اکبری ادامه داد: در همین راستا وبینارها و مسابقات زیادی در فضای مجازی و برخی مراسم، سخنرانی ها و فعالیت ها در فضای باز با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

وی گفت: با توجه به فعالیت روزافزون دانشجویان در فضای مجازی در ایام تاج و تخت و مواجه شدن آنها با چالش های جدید، سعی می شود از ظرفیت اساتید خبره در این حوزه و دانشگاه و با کمک رهبری استانی، بصیرت و دوره های مهارتی برای تربیت دانشجو هم برای کارکنان و هم برای اساتید و با توجه به تعامل خوب بین مسئولین دانشگاه و شهرستان، مانند گذشته باید از حضور کارمندان و کارکنان ادارات برای تبیین مشکلات موجود استفاده کرد.

انتهای پیام/4117/4062/

دیدگاهتان را بنویسید