از سخنان سردار ذوالقدر درباره ژن شجاعت شیعه تا مخالفت مکرر امام جمعه با کنسرت – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین،

درست زمانی که در زندگی روزمره مشغول هستید یا در حال استراحت هستید، اخبار مهمی در خبرگزاری ها و سایت های خبری منتشر می شود. پارسینه سعی دارد هر روز صبح در آخرین ساعات از اخبار ایران و جهان با خبر شود. پارسینه در اخبار صبح شرکت نمی کند و صحت رویدادها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی در سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست.

علم الهدی: جبهه ملی می خواست با کمک آمریکا انقلاب کند

علم الهدی با بیان اینکه سوال این بود که ما چگونه انقلاب کردیم، گفت: قبلاً عده ای و جریانی می خواستند انقلاب کنند اما نتوانستند. جریان های سیاسی دست راستی مانند جبهه ملی می خواستند با کمک آمریکا دیکتاتوری شاه را متحول کنند و جریان های چپ می گفتند با کمک نیروهای مستکبر شرق و شوروی باید با شاه و امپریالیسم مبارزه کرد. این جریان ها هم نتوانستند انقلاب کنند اما ما به دو دلیل موفق شدیم انقلاب کنیم. اول اینکه مردم متدین ما شیعه بودند، شیعه فرهنگ عاشورایی دارد. دومین عاملی که انقلاب ما را پیروز شد، رهبری آن انقلاب بود.

همتی به رئیسی: مراقب رفتارهای کذب در رسانه های تحت کنترل خود باشید

عبدالناصر همتی در توئیتی نوشت: به رئیس جمهور توصیه می کنم رسانه های تحت امر خود را نسبت به این گونه رفتارها و هشتگ های دروغین برحذر دارد. این تنها یک نمونه از ده ها توهین و دروغ در این مدت کوتاه به من است. این روش ها دیگر جواب نمی دهند. وضعیت شاخص های کلان اقتصادی در شش ماه گذشته به این شکل توجیه نمی شود. گفتنی است چندی پیش روزنامه ایران پس از انتقاد از همتی، او را سلطان چاپ پول نامید.

روحانی در حوادث دی ماه ۹۶ دستور خلع سلاح نیروی انتظامی را صادر کرد

حسام الدین آشنا مشاور سابق روحانی در پاسخ به کاربری که گفته بود روحانی دستور خلع سلاح نیروی انتظامی را داده است، در توییتی نوشت: «این دستور مربوط به وقایع دی ماه ۹۶ است. قانون. داستان را تحریف نکنید

سیدیکی: ایران می تواند رهبری جامعه بین المللی را بر عهده بگیرد

سیدیکی خطیب نماز جمعه تهران گفت: در واقع ایران با ایدئولوژی و مکتب جهانی بی‌نظیر خود و رهبری منحصربه‌فرد، مقتدر و مدیریتی خود در امور جهانی تا چهل سال قادر است در جامعه جهانی پیشتاز شود. یک سال تحریم های شکننده در جهان غرب را تحمل کنیم و سر فرود نیاوردیم.

  اعتکاف 680 استاد و دانشجو در حرم رضوی

آمریکا: روسیه در حال برنامه ریزی یک حمله ساختگی برای حمله به اوکراین است

ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که روسیه در حال آماده شدن برای یک عملیات “پرچم دروغین” برای استفاده به عنوان “بهانه” برای حمله به اوکراین است و این کار را با انتشار یک فیلم گرافیکی با تبلیغات گسترده انجام خواهد داد. چه کسی “به دروغ” تصاویری از حمله نیروهای اوکراینی به روسیه را نشان می دهد. کیفرخواست جدید توسط جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ارائه شده است.

سخنان سردار ذوالقدر درباره ژن شجاعت شیعه

سردار ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: ایران اسلامی ژن امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت زینب کبری (س) هست و این فرهنگ دارد. باعث شد که از هیچ دشمنی نترسند.

امام جمعه کرج: داشتن مجوز دلیل بر امتناع از حضور در کنسرت نیست

حسینی امام جمعه کرج با بیان اینکه مخالف ابتذال و تکذیب این مراسم است، گفت: به جای برگزاری مراسم و کنسرت.

وزیر آموزش و پرورش: Omicron خطر جدی برای دانش آموزان ندارد

نوری، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کشور Omicron تهدید جدی برای دانش آموزان نیست، افزود: بررسی ها نشان می دهد که دنیا با همین کشور مواجه است و آنها هرگز مدارس را تعطیل نکرده اند.

نسخه جدید طرح حفاظتی برای 5 ژانویه آماده شده است

ویس کریمی، دبیر کمیته طرح های مشترک حفاظت، با بیان اینکه نسخه جدید طرح حفاظتی که در چهارم آذرماه برای پیشنهادهای ارائه شده از سوی مرکز پژوهش های مجلس در خصوص طرح حفاظت تهیه شده است، گفت: در حال بررسی آن هستیم. جزئیات معیار کمیسیون او برای امتحان نهایی باید روال همیشگی خود را طی کند.»

علم الهدی: کشوری با این همه ثروت در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود

سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در پاسخ به اینکه چرا انقلاب اسلامی به وجود آمد، گفت: باید ایران را بشناسیم. ایران سرزمینی پر از گنجینه های خدادادی مانند خاک، آب، معادن، نفت و گاز است. کشوری با این همه ثروت در هیچ کجای دنیا پیدا نمی شود. از نظر جغرافیایی، برای قدرتمندانی که می خواهند بر جهان مسلط شوند، ایران در موقعیت استراتژیک جهانی بحرانی قرار دارد و به سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا متصل است و همچنین شمال آسیا را به اروپا و آسیا متصل می کند.

الهدی فقط خبر

علم الهدی ادامه داد: از روزی که استعمار در جنگ های جهانی اول و دوم آغاز شد، همه قدرت های استعماری به کشور ما خیره شده بودند. یک روز پرتغالی ها آمدند، یک روز تزار به روسیه آمد، یک روز انگلیسی ها آمدند، یک روز فرانسوی ها. روزی که نازی ها و آلمانی ها ادعای جهان وطن بودن را داشتند، برای اولین بار دست روی این کشور گذاشتند و اخیراً به دست آمریکایی ها افتاد. وی با بیان اینکه در طول تاریخ دولت های قدرتمند کشور ما را تحقیر کرده اند، افزود: رضاخان و پسرش به عنوان مزدوران ژاندارم از طرف انگلیس و آمریکا بر کشور مسلط شدند تا همه چیز را در کشور به آنها بدهند و از آمریکا محافظت کنند. کشورها و بریتانیا و همه مردم و کشور را قربانی کنید. رضاخان و پسرش مردم را تحقیر می کنند و وجودشان را می گیرند. ثروت این کشور در دست اقلیتی بود که پول نفت خود را به کاخ های خود در اروپا و آمریکا تبدیل کردند و 40 سال است که در کاخ های آنها زندگی می کنند.

  اکران رایگان «بدون قرار» و «حناس»

اکانت توئیتر رابرت مالی برای گفتگو با کشورهای عربی درباره مذاکرات وین

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اشاره به گفتگو با نمایندگان شورای همکاری خلیج فارس، مصر و اردن درباره مذاکرات وین، گفت: آنها به رایزنی نزدیک با شرکای منطقه ای خود ادامه خواهند داد. رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از مذاکره با کشورهای عربی برای احیای توافق هسته ای ایران خبر داد.

مالی e1625890683919 فقط خبر

مالی صبح جمعه در توییتر خود نوشت: امروز با نمایندگان شورای همکاری خلیج فارس، مصر و اردن در مورد مذاکرات جاری برای بازگشت دوجانبه به شورای امنیت سازمان ملل گفتگوی خوبی داشتم. وی افزود: با پایان یافتن مذاکرات در هفته های آینده، ما به رایزنی نزدیک با شرکای منطقه ای خود ادامه خواهیم داد. پیش از این، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دولت ترامپ را مقصر وضعیت کنونی برجام دانسته و معتقد است که پنجره فرصت احیای برجام در وین در حال بسته شدن است.

کنگره آمریکا می گوید نفت ایران می تواند به کره شمالی منتقل شود

سرویس تحقیقات کنگره در گزارش اخیر خود بدون اشاره به اینکه کره شمالی می تواند نفت خام ایران را به طور غیرمستقیم از طریق چین دریافت کند، اعلام کرد. در این گزارش آمده است که کره شمالی به تحریم های بین المللی علیه ایران متعهد نیست و پیونگ یانگ نیز به طور مشابه مشمول تحریم های بین المللی قابل توجهی است. بر اساس این گزارش، سرویس تحقیقات کنگره در گزارش خود با عنوان «تحریم‌های ایران» که روز چهارشنبه به‌روزرسانی شد، به طور مشخص به آنچه «روابط غیرقانونی احتمالی تهران و پیونگ‌یانگ» می‌خواند اشاره کرد، هرچند ادعای خود را ثابت نکرد. در این گزارش آمده است: “برخی از نفتی که چین از ایران (و سایر تامین کنندگان) خریداری می کند، می تواند به کره شمالی منتقل شود، اما مشخص نیست که آیا کره شمالی نفت ایران را مستقیم می خرد یا خیر.”

و گاز ایران فقط خبر

  فیلمنامه جدید صبا راد برای فالوورا; مشخصا نمایش اندام و وسایل شخصی کم بود!

به عنوان بخشی از سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ، واشنگتن سایر کشورها را از واردات نفت خام ایران منع کرده است تا درآمد نفتی تهران را به صفر برساند. تحریم های آمریکا علیه ایران در سال 2018 پس از خروج یکجانبه دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا از برجام تمدید شد. دولت ترامپ همچنین در ماه می 2019 تمدید معافیت تحریم‌ها را برای واردکنندگان عمده نفت ایران متوقف کرد.

دنیم سه تن از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه را متهم کرده است

به گزارش خبرگزاری دانمارکی Rizzo، دادگاه منطقه ای این کشور روز جمعه سه تن از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه را به اتهام حمایت از اقدامات تروریستی علیه ایران با همکاری اطلاعات عربستان سعودی محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، این سه نفر به مدت دو سال در بازداشت به سر می برند. آنها به دلیل تعدادی از جنایات از جمله ارائه اطلاعات به سازمان های دانمارکی و خارجی و اعضای سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی با 12 سال زندان روبرو هستند.

دادگاه دانمارک در ماه مارس در مورد حکم آنها تصمیم خواهد گرفت. هر سه نفر از اعضای این گروه تروریستی نیز با اخراج احتمالی روبرو هستند و یکی از آنها با احتمال لغو تابعیت دانمارک مواجه است. این سه مرد همچنین به اتهام حمایت از حملات به ایران و حمایت از گروهی که به عنوان یک سازمان تروریستی ایالات متحده شناخته می شود، محکوم شدند.

اوایل نوامبر، دادگاه هلندی در روتردام یکی از اعضای گروه تروریستی الاحوازیه را به طراحی و تامین مالی حملات تروریستی در ایران محکوم کرد و او را به چهار سال زندان محکوم کرد. آنها بانک ها را در ایران طراحی و اجرا کردند و همچنین افراد مرتبط با دولت ایران را هدف قرار دادند.

دادگاه هلند همچنین اعلام کرد که این محکوم با جدایی‌طلبان گروه تروریستی الاحوازیه در ایران درباره اهداف احتمالی صحبت کرده و از آنها حمایت مالی کرده و آنها را تشویق به فیلم‌برداری از حملات در ایران کرده است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1262739

دیدگاهتان را بنویسید