از سال آینده اینفلوئنسرها – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در حالی که بر اساس قانون بودجه امسال درآمد حاصل از تبلیغات مصرف کنندگان بالای 500 هزار دنبال کننده در رسانه های مصرف گرا مشمول مالیات می شود، کارکنان سازمان مالیاتی می گویند فهرست اول اطلاعات. به این افراد این سازمان اعزام شده است و باید تا پایان سال جاری منتظر بمانیم و اظهارنامه ها را برای اخذ مالیات از آنها تکمیل کنیم.

به گزارش ایسنا، بر اساس بند 6 تبصره 6 قانون بودجه سال 1400 سال جاری، درآمد مصرف کنندگان بیش از 500 هزار دنبال کننده تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد است که فرهاد دیپسند – وزیر اسبق اقتصاد و دارایی در مردادماه از امسال. افراد با نفوذ با بیش از 500000 دنبال کننده را معرفی کرد.

در این راستا سازمان امور مالیاتی موظف است فهرستی از مودیان مالیاتی و اظهارنامه های ارائه شده توسط آنها را تهیه و در سایت سازمان به اطلاع عموم برساند که به گفته معاون سابق سازمان امور مالیاتی، مطابق ماده 11 . قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات اخیر در آن، درآمد واقعی هر فرد اعم از افراد صاحب نفوذ با بیش از 500 هزار دنبال کننده در رسانه های مصرف گرا بر اساس بررسی حساب ها و حساب های بانکی، استناد به اسناد خاص و به عنوان منبع محاسبه مالیات تعیین می شود.

بررسی فعلی آخرین وضعیت مالیاتی افراد صاحب نفوذ حاکی از آن است که اظهارنامه مالیاتی در این حوزه باید منتظر تکمیل اظهارنامه مالیاتی و ارائه آن برای تشکیل پرونده مالیاتی در سال آینده باشد.

البته به گفته محمد مسیحی، معاون درآمد مالیاتی سازمان مالیاتی ایسنا، این سازمان در سال جاری بر اساس تدوین دستورالعمل و ابلاغ آن به تعهد خود مبنی بر اخذ مالیات از افراد ذی نفوذ عمل کرده است.

  تهیه آیین نامه طرح رتبه بندی معلمان بالاخره به پایان رسید/ همه گزینه های ممکن رتبه بندی معلمان از اسفند تا کی اعمال می شود؟ - اندیشه معاصر

از سوی دیگر، اولین لیست کاربران رسانه کاربر محور با بیش از 500 هزار دنبال کننده به سازمان امور مالیاتی ارسال شد و این روند همچنان ادامه دارد.

علیرغم آخرین وضعیت مالیاتی اینفلوئنسرها از زمان تصویب این قانون، انتقادات کارشناسی زیادی به این لایحه وارد شده است که یکی از آنها این است که تعداد فالوورها را نمی توان معیار خوبی برای درآمد در صفحات شبکه های اجتماعی دانست.

در همین راستا در حالی که قانون بودجه محدودیت 500 هزار نفری دنبال کننده را برای اخذ مالیات شرط کرده است، در بیانیه سازمان امور مالیاتی ملاک این سازمان برای اخذ مالیات در این حوزه، درآمد مصرف کنندگان است نه تعداد آنها. پیروان .

به گفته مسیحی، معاون درآمد مالیاتی سازمان امور مالیاتی، اظهارنامه مالیاتی افراد صاحب نفوذ، آستانه مشخصی ندارد و اظهارنامه مالیاتی برای مصرف کنندگان کمتر از 500 هزار فالوور که از تبلیغات درآمد کسب می کنند، اعمال می کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263783

دیدگاهتان را بنویسید