از زمان اضافی دانش آموزان برای بهبود مهارت های آنها استفاده کنید

1082788 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پنجاه و هشتمین نشست معاونان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که در دانشگاه فردوسی برگزار شد، گفت: مشهد که در مورد اضافه کاری دانشجویان دو دیدگاه وجود دارد، اول اینکه جدای از مسائل آموزشی، کاری به بحث اسکان دانشجو، غذا و حمل و نقل نداریم.

وی بیان کرد: به عنوان مثال اگر دانشجویی 85 ساعت وقت آزاد داشته باشد، می توانیم به دانشگاه های فنی، حرفه ای و کاربردی کمک کنیم تا مهارت های خود را ارتقا دهند و فرصتی ایجاد کنیم که آموزش های متفاوتی را ببینند و مهارت خود را ارتقا دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حوزه آموزشی با حوزه علمی پژوهشی تفاوت جدی دارد، در حوزه آموزشی ملاک قوانین و مقررات است اما در حوزه پژوهش، ترغیب، تشویق. و حمایت باید ملاک کار معاون آموزشی باشد.

زلفی گل تغییرات فضای آموزشی را دارای سه رکن اصلی معلم، دانش آموز و محتوای درسی دانست و گفت: اگر بخواهیم به معنای واقعی تحول پیدا کنیم باید برای این سه رکن برنامه داشته باشیم، باید بپذیریم که به عنوان یک معلم یک تخصص است و متخصص باید در کار با دانش آموزان صلاحیت داشته باشد، قوانین را بداند و با آنها کار کند.

به گفته وزیر علوم آموزش ما باید در قالب بسته فرهنگی، هویت گرایی، خودباوری، معرفی دانشمندان بومی، معرفی اسطوره ها و مهارت ها باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین با تاکید بر اینکه توسعه به صلاح نیست، خاطرنشان کرد: مدرسان و معلمان ما باید همگام با زمان باشند زیرا مدیریت بر اساس قانون محقق می شود و نیازمند سیستمی هستیم که معلمان را به روزآمدی ترغیب کند.

  حمایت و دعای ما با بیل مکانیکی و همکارانش است

وی گفت: تحصیلات دانشگاهی یک اصل است و آموزش ما از بالاترین استانداردهای آموزشی در دنیا برخوردار است و در حال حاضر 35 درصد تولیدات علمی ما مربوط به مشارکت بین المللی است و کشور ما در راستای آموزش گام های بلندی برداشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید