از رشد علمی و نخبگان دانشگاه تا حضور موثر مراکز علمی در متن جامعه

1086390 فقط خبر

به گزارش خبرنگار استانی خبرگزاری آنا از سراوان، مسعود اکبری زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با سعید تجلیلی فرماندار سراوان در خصوص لزوم تعامل و هم افزایی تیم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی بحث و تبادل نظر کرد. و دستگاه اجرایی و ظرفیت نخبگان علمی و صنعتی برای تحقق شعارسال برجسته شد.

وی افزود: دانشگاه میراث ارزشمندی است که مبتنی بر اندیشه و تلاش مردم دلسوز است و این نشان دهنده اهمیت راهبردی شهر فرهنگی سراوان و ظرفیت آن است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: توجه به توسعه و توسعه علمی و نخبگان در سطح منطقه و در میان شهرستان های استان پهناور سیستان و بلوچستان، سراوان ضروری و دارای ویژگی خاصی است.

اکبری زاده وجود روستاهای مختلف و همجواری با کشور پاکستان را تعامل فرهنگی مناسب دو کشور دانست و گفت: پیشرفت مردم سراوان در آموزش به ویژه در حوزه پزشکی، این شهرستان را منحصر به فرد و دانشگاه آزاد اسلامی کرد. ، از ابتدای گسترش آن، به تأسیس واحدی در سراوان توجه ویژه ای شد.

دانشگاه امید مردم و قدرت است

فرماندار سراوان نیز تصریح کرد: حضور موثر مراکز علمی در متن جامعه برای حل مشکلات و ایجاد اشتغال و تولید تنها بر اساس دانش مشخص می شود و این نکته در شعار سال به وضوح مورد تاکید قرار گرفته است.

تگلیلی تصریح کرد: با ظرفیت علمی و انسانی بالا و امکانات و ساختارهای قابل توجه، علاوه بر انجام وظایف و مأموریت های ذاتی، منابع خود را در جهت تسهیل و تحقق اشتغال دانش بنیان سوق داده و با ایجاد گفت و گو و تعامل موثر با قوه مجریه به وظایف خود عمل می کنیم. و نهادهای حاکم

  آمریکا برای کسب امتیاز بیشتر قطعنامه صادر کرد/ از منطق مذاکره و دیپلماسی خارج نمی شویم

وی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه امید مردم و مسئولین است و هدف آن تدوین برنامه علمی مدون بر اساس خرد جمعی برای نقب در موضوعات مختلف مرتبط با شهرستان است.

فرماندار سراوان تاکید کرد: هرگونه فعالیت و تصمیم اجرایی بدون تکیه بر دانش ناقص و بی اثر است.

تگلیلی تصریح کرد: در مواجهه با مشکلات مشارکت شرکت های دانش بنیان در تسهیل دستیابی به خودکفایی مردم، طرح ها و اهداف مدیریتی با تعامل و هم افزایی با دستگاه های علمی و دانشگاهی اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه تحول و شکوفایی تنها با همدلی و همکاری همگان امکان پذیر است، گفت: مهم ترین پشتوانه ما دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و شهرستان سراوان است که دارای سرمایه های اجتماعی فراوانی از جمله جوانان و خلاق است. نیروی کار می تواند با کمک دانشگاه در زمینه کارآفرینی و اشتغال زایی شاهد تحول مثبتی باشیم.

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید