از توضیح مزایای مدارس کارآفرینی تا خلق ایده های جدید با آموزش مهارت

1086422 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از ارومیه محمدشاه حسینی در نشست شورای حاکمیتی دانشگاه آزاد اسلامی در ارومیه با بیان اینکه دانشکده های مهارت و مهارت کارآفرینی با دوره های کوتاه مدت در راستای ارتقای سطح تحصیلات و سطح مهارت برای افزایش کارایی دانشجویان حرکت می کنند، گفت: افزایش سطح کارایی فارغ التحصیلان منجر به تغییرات موثر در جذب آنان به کار می شود. محل کار .

وی با تاکید بر اینکه هر تغییری با چالش هایی مواجه است، گفت: با راه اندازی دانشکده های مهارتی و کارآفرینی مسائلی مانند ساماندهی نیروها و کارکنان وجود داشت که اکثر آنها برطرف شده است.

رئیس امور راهبردی و نظارت بر کیفیت معاونت آموزشی عمومی و کیفی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: با راه اندازی دانشکده های مهارتی و کارآفرینی، رویکرد سازمان سما از بلندمدت به کوتاه مدت تغییر کرده است. آموزش ترم

شاه حسینی دانشکده های مهارتی و کارآفرینی را رابط بین آموزش علمی و نیازهای بازار کار عنوان کرد و افزود: این دانشکده ها در راستای یکی از ماموریت های اصلی خود، بستری را برای ارتقای مهارت آموزی دانشجویان و دانش آموختگان ماهر و حرفه ای فراهم کرده اند. و بخش مهمی از نیازهای شغلی آنها پاسخگوی جوانان است.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی رشته ها باید نیازهای بازار را اولویت اول دانست، ادامه داد: طی دوره گذشته 1200 رشته جدید به مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و 230 رشته جدید به مقطع ناپیوسته اختصاص یافته است. مقطع کارشناسی دانشکده های مهارت و کارآفرینی در انتظار تایید وزارت علوم هستند.

  شرایط اخذ وام 30 میلیون تومانی از بانک مسکن

رئیس اداره امور راهبردی و نظارت بر کیفیت معاونت آموزش عمومی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است فرصت های دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار دانشکده های مهارتی و کارآفرینی قرار گیرد و رسالت اجتماعی تبیین شود. دانشگاه مطابق با سیاست های دانشگاه

تاکید بر فرصت های فراوان دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل توانمندسازی آموزش و فعالیت های رایگان کربانیان معاون آموزش عمومی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از سفر چهار روزه به استان آذربایجان غربی گفت: هدف اصلی از این سفر بازدید از دستگاه های اجرایی بوده است. روند تشکیل هنرستان ها و هنرستان های کارآفرینی در شهرستان های ارومیه، میاندوآب، مهاباد و خوی.

علیرضا مرادی افزود: در این سفر ضمن بررسی ظرفیت دانشکده های مهارتی و کارآفرینی به نقاط ضعف دانشکده ها رسیدگی شد تا طبق برنامه ریزی های انجام شده موانع و مشکلات موجود رفع شود.

وی با تاکید بر توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در جلسه هیأت مدیره واحدهای ارومیه، میاندوآب، خوی و مهاباد، نیازهای هر شهرستان برای ایجاد رشته تحصیلی جدید در نظر گرفته شد. ظرفیت منطقه و واحد دانشگاهی و آموزش منطقه ای .

مدیرکل توانمندسازی آموزش و پرورش رایگان و فعالیت های کاربانیان معاونت آموزش عمومی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه آماری از آخرین وضعیت دانشجویان استان آذربایجان غربی در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشکده های مهارتی و کارآفرینی گفت: تعداد کل دانشجویان تا نیمه اول سال 1400 9 هزار و 280 نفر و در نیمه دوم سال به 7 هزار و 508 نفر رسید.

  محمدعلی اسلامی ندوشن - خبرگزاری آنا درگذشت

مرادی همچنین به آمار دانشجویان کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشکده های مهارت و کارآفرینی به تفکیک شهرستان ها اشاره کرد و افزود: تعداد کل دانشجویان ارومیه در ترم تحصیلی گذشته 418 نفر، 279 نفر در مهاباد، 372 نفر در خوی و 512 نفر در میاندوآب بوده است.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی آموزش عمومی و کیفی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی بر لزوم تفکیک درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی از شهریه و حرکت به سمت درآمدهای غیر شهریه ای با ایجاد ایده های جدید تاکید کرد. گروه منابع غیر دانشگاهی در دانشکده های مهارت و کارآفرینی تشکیل شده است.

مطبی مدیدیار تصریح کرد: دانشکده های مهارتی و کارآفرینی با هدف آموزش های لازم برای اشتغال و متناسب با مهارت های کاری مورد نیاز در هر دانشگاه به منظور ارتقای کارایی و شایستگی های کاری نیروی انسانی بر اساس ظرفیت اقتصادی و توسعه منطقه ای در هر دانشگاه ایجاد شد. منطقه مربوطه و متولی اجرایی ارشد این آموزش فنی، حرفه ای و مهارتی است.

وی با بیان اینکه توسعه مدارس مهارتی و فعالیت های کاربانیان در راستای کارآفرینی دانش آموزی از مهمترین برنامه های معاونت آموزش و پرورش عمومی و شایسته است، ادامه داد: در خصوص برنامه ششم توسعه و تاکید بر اصل مهارت آموزی. ، تلاش می کنیم دانش آموزان و دانشجویان علاوه بر کسب توانایی های علمی، مهارت های عملی را در قالب آموزش های کوتاه مدت نیز کسب کنند.

انتهای پیام/4078/

دیدگاهتان را بنویسید