از بین بردن خونریزی در مغز با ابزار کنترل شده

1060788 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ محققان نشان داده اند که با کمک یک دستگاه روباتیک که می تواند توسط میدان مغناطیسی کنترل شود، می توان خونریزی در مغز را پاک کرد.

مقاله ای در Nature Communications منتشر شد که در آن محققان یک رویکرد درمانی جدید مبتنی بر نانوروبات ها را توسعه دادند. در این روش از یک میکروربات با کنترل مغناطیسی برای درمان خونریزی ناشی از خونریزی با استفاده از ابزار تمیز کننده استفاده می شود. نتایج به دست آمده از این روش نشان می دهد که این روش 86 درصد در مدل های حیوانی موثر بوده است.

هووان لی، محقق ارشد دانشگاه پردو، یک دستگاه میکروسکوپی با کنترل مغناطیسی برای پاکسازی خونی که در طول سکته مغزی در مغز انباشته شده است، ساخته است.

هیو لی این نوآوری را در دفتر تجاری سازی فناوری بنیاد تحقیقات پوردو برای ثبت اختراع ارائه کرد. گام بعدی در توسعه بیشتر دستگاه، اخذ تاییدیه از سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای تحقیقات اولیه انسانی است. این نوآوری با همکاری جراحان مغز و اعصاب دکتر تیموتی بنتلی از کالج دامپزشکی پوردو و دکتر آلبرت لی از مغز و ستون فقرات گودمن کمپبل در کارمل، ایندیانا، بر روی مدل های حیوانی آزمایش شد. این میکروربات ها با موفقیت خون شش حیوان از هفت حیوان موجود در مدل حیوانی را تصفیه کردند. هیو لی گفت: این نوآوری یک پیشرفت واقعی در درمان سکته های مغزی است که درمان آن بسیار دشوار است. استاندارد طلایی فعلی برای درمان سکته مغزی یک رقیق کننده خون به نام فعال کننده پلاسمینوژن بافتی است که برای برخی از سکته های هموراژیک قابل استفاده نیست.

  چگونه کتاب های حقوقی و رایگان را دانلود کنیم؟

آلبرت لی می گوید: «بیماران مبتلا به خونریزی مغزی تا 50 درصد مرگ و میر دارند. در حال حاضر هیچ درمان کاملی برای خونریزی داخل بطنی وجود ندارد. داروهای لخته‌کننده خون تنها گزینه‌ای هستند که خطرات و عوارض جانبی دارند.»

نوآوری هیو لی را می توان از راه دور با استفاده از میدان های مغناطیسی اعمال شده خارجی فعال کرد. هیو لی گفت: «نیازی به منبع تغذیه کاشته شده یا مدار مجتمع پیچیده نیست. همانطور که جهت میدان مغناطیسی را تغییر می دهید، میکروکنترلر مانند یک سوزن قطب نما حرکت می کند که یک آهنربا به آن نزدیک است. آنها می توانند بخشی از یک سیستم قابل کاشت یا بخشی از یک سیستم تخلیه خارج رحمی باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید