از بکهام تا هوارد. ستاره های ورزشی مبتلا به بیماری روانی

1084789 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، آرتمی پانارین دو روز پیش با بیان اختلالات روانی خود خبرنگاران را غافلگیر کرد. مهاجم رنجرز آشکارا اعتراف کرد که از اختلال وسواس فکری- جبری رنج می برد. این بازیکن مشهور هاکی حتی تصمیم گرفت گوشی هوشمند خود را برای چند ماه خاموش کند و به یک گوشی معمولی روی آورد. این به مهاجم رنجرز کمک کرد تا احساس بهتری داشته باشد و خود را از افکار وسواسی رها کند.

پانارین تنها ورزشکاری ستاره ای نیست که دچار اختلال روانی شده و آخرین نفر نیز نخواهد بود. شاید شما هم ندانید، اما بسیاری از ورزشکاران مشهور دنیا برای بیماری روانی به روانپزشک مراجعه کرده اند.
دیوید بکهام ستاره سابق منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس یکی از کسانی بود که در پایان دوران حرفه ای خود دچار اختلال وسواس فکری شد. بیماری که او را به شدت نگران کرده بود. بکهام گفته بود که نمی تواند به کثیفی ها یا چیزهای بی جا نگاه کند.

ستاره سابق فوتبال انگلیس گفت: در خانه همه چیز را در یک خط مستقیم مرتب می کنم. فرض کنید من از یک فروشگاه با چند قوطی نوشیدنی به خانه می آیم. سعی می کنم همه را در یک مکان قرار دهم تا زیباتر به نظر برسند.
البته هم تیمی های بکهام از این اختلال وسواس فکری آگاه بودند.

بوکسینگ اعتراف کرد که بازیکنان منچستریونایتد به عمد کمد لباس بکام را خراب کردند تا او را آزار دهند. این در حالی بود که بازیکنان رئال مادرید سعی کردند با ایجاد نظم در رختکن، بکام را مورد آزار و اذیت قرار ندهند. بکهام از همه چیز در خانه مراقبت می کند. به عنوان مثال، تی شرت های ساده باید در کنار هم قرار گیرند و مرتباً تا شوند. دیوید سه یخچال مجزا در آشپزخانه دارد. یکی فقط سبزیجات، دومی میوه و سومی نوشیدنی های یخچال.

  ایران یکی از کشورهای تولید کننده نانو دارو و واکسن mRNA است

مایکل فیلیپس، شناگر مشهور آمریکایی نیز ستاره دیگری است که از بیماری روانی رنج می برد. او همچنین از اختلال کم توجهی بیش فعالی رنج می برد. این سندرم اغلب در کودکان آمریکایی تشخیص داده می شود. یک روز مایکل برای جلب توجه به پشت بام خانه اش رفت و مادرش را بسیار ترساند. اما برای اولین بار مشکل او در مدرسه مورد توجه قرار گرفت.

هاوارد بازیکن سابق فوتبال آمریکایی و دروازه بان منچستریونایتد نیز به سندرم تورت مبتلا بود. البته این اختلال روانی نتوانست هوارد را از ادامه فوتبال باز دارد و در چهل سالگی از دنیای ورزش حرفه ای خداحافظی کرد.

انتهای پیام/ 4146

دیدگاهتان را بنویسید