اروپا به فراریان روسی از بسیج عمومی پوتین ویزا می دهد

118821 862 فقط خبر

به گزارش جماران به نقل از تاس، آنیتا هبر، سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: اتحادیه اروپا باید حق ورود شهروندان روس پناهجو برای فرار از بسیج عمومی نسبی در روسیه را تضمین کند.

این سخنگو در پاسخ به این سوال که آیا کشورهای اروپایی باید پناهجویان روسی مخالف بسیج عمومی را بپذیرند، گفت: اتحادیه اروپا باید حق ورود همه پناهجویان را تضمین کند. و اتحادیه اروپا در نظر دارد امکان صدور ویزای بشردوستانه برای این افراد (روس های فراری از بسیج عمومی) را بررسی کند.

هیبر تاکید کرد که موضوع پناهندگی و حق ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نهایت در صلاحیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

به این ترتیب، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیروز یک بسیج عمومی نسبی را اعلام کرد.

پوتین از بسیج عمومی نیروهای ذخیره که در نیروهای مسلح و پرسنل نظامی برای جنگ در اوکراین خدمت می کردند، خبر داد.

رئیس جمهور روسیه از تحرک نظامی محدود خبر داد و گفت: کشورهای غربی به دنبال تضعیف، تجزیه و نابودی کامل روسیه هستند، اما مسکو سلاح هسته ای نیز دارد و از هر وسیله ای برای دفاع از خود استفاده می کند.

دیروز ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی به مناطق شرق اوکراین و دونباس که خواهان برگزاری همه پرسی برای پیوستن به فدراسیون روسیه هستند، ایراد کرد.

ظاهراً پوتین در آن سخنرانی ضمن اعلام بسیج نظامی محدود، گفت که تنها شهروندانی که دوره‌های آموزشی مقدماتی نظامی را گذرانده‌اند، برای خدمت سربازی اجباری فراخوانده می‌شوند و سپس آموزش‌های تکمیلی دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه روند بسیج نظامی و فراخوان شهروندان به ارتش از امروز آغاز می شود، گفت: سخنرانی وی در مورد حفاظت از حاکمیت و یکپارچگی روسیه و حمایت از تمایل شهروندان برای تصمیم گیری در مورد آینده خود خواهد بود.

رئیس جمهور روسیه با بیان سیاست تهاجمی برخی از نخبگان غربی که با تمام قوا برای حفظ هژمونی خود تلاش می کنند، توضیح داد: غرب در تلاش است تا مراکز توسعه مستقل را سرکوب کند تا کشور ما را نابود کند.

بر اساس این گزارش، پوتین هدف غرب را تضعیف، تجزیه و نابودی روسیه عنوان کرده است.

وی با بیان اینکه ادعا می شود کیف در حال دستیابی به سلاح هسته ای و حمله به شبه جزیره کریمه است، ادامه داد: اهداف عملیات ویژه بدون تغییر باقی می ماند، زیرا جمهوری لوهانسک به طور کامل آزاد شده و جمهوری دونتسک نیز تا حدی آزاد شده است.

رئیس جمهور روسیه افزود: روسیه نمی تواند عزیزان خود را برای تکه تکه شدن توسط جلاد تحویل دهد و به تمایل آنها برای تعیین سرنوشت خود پاسخی نمی دهد.

  استفاده از سرباره فولاد در ساخت و ساز بتن

به گزارش سایت ریانوفسکی، پوتین با بیان اینکه دستور بسیج جزئی را امضا کرده است، گفت: دستور بسیج جزئی اقدامات بیشتری برای حفاظت از کشور انجام داد، به دولت دستور داده شد حمایت از ارتش را افزایش دهد و بودجه نظامی را افزایش دهد.

وی در ادامه اظهارات خود درباره رویکرد روس هراسی کشورهای غربی افزود: غرب از تمام خطوط قرمز عبور کرده و سیاستمداران غیرمسئول از تامین سلاح و تجهیزات تهاجمی اوکراین برای حمله به خاک روسیه صحبت می کنند. غرب از سلاح های کشتار جمعی علیه روسیه و باج گیری هسته ای استفاده می کند.

رئیس جمهور روسیه ادامه داد: طرح های ضد روسی در اوکراین وجود داشت و مردم اوکراین را علیه مسکو تحریک کردند. آنها قصد داشتند عملیاتی علیه دونباس انجام دهند و به کریمه حمله کنند، بنابراین ما عملیاتی را در دونباس انجام دادیم.

بر اساس این گزارش، پوتین درباره عملیات نظامی ویژه روسیه در شرق اوکراین توضیح داد: «کسانی که در دنباس می‌جنگند، قهرمانان حرفه‌ای و داوطلبانی هستند که از روسیه و دونباس دفاع می‌کنند. طبق برنامه، نیروهای ما بخش بزرگی از اراضی Kherson و Zaporozhye را آزاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دولت کیف دستوراتی از غرب برای تضعیف پیشنهادات صلح دریافت کرده است، گفت: شهروندان مناطق آزاد شده نمی خواهند تحت حاکمیت نازی ها باشند. ما نمی توانیم مردم سرزمین خود را رها کنیم، به همین دلیل پارلمان دونباس تصمیم گرفت برای تعیین سرنوشت و الحاق به روسیه به همه پرسی متوسل شود.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه آمریکا، آلمان و سایر کشورهای غربی دستوراتی علیه روسیه به کیف می دهند، تاکید کرد: تهدید نیروگاه زاپوریژژیا.[با حمله به این منطقه] یک تهدید هسته ای است و مسکو نیز سلاح هسته ای دارد. ما از همه ابزارها برای حفاظت از سرزمین روسیه استفاده خواهیم کرد.

به گزارش سایت راشاتودی، پوتین با بیان اینکه با هرکسی که قلمرو و وحدت روسیه را تهدید کند برخورد می شود، افزود: روسیه به برگزاری همه پرسی در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوروژیه کمک کرده و امنیت آنها را تضمین می کند. .

وی در مورد ادعای مقامات غربی مبنی بر قریب الوقوع بودن رویارویی هسته ای با روسیه هشدار داد: ما به کسانی که سلاح هسته ای می کشند هشدار می دهیم که ممکن است باد به سمت آنها می وزد! اگر تمامیت ارضی روسیه به خطر بیفتد، از همه ابزارهای موجود استفاده خواهد شد و این دروغ نیست».

  جزئیات تاثیر مدارک دانشگاهی بر رتبه بندی معلمان - اندیشه معاصر

رئیس جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی در شرق اوکراین یک حمله پیشگیرانه است: ما تضمین می کنیم که در مناطقی از اوکراین که می خواهند به روسیه بپیوندند همه پرسی برگزار شود. «داوطلبان در اوکراین باید سلاح های لازم را داشته باشند.

پوتین با تاکید بر اینکه غرب می‌خواهد روسیه را به طور کامل نابود کند، خاطرنشان کرد: کی‌یف از مزدوران و سایر داوطلبان به رهبری ناتو استفاده می‌کند. غرب خواهان صلح بین روسیه و اوکراین نیست.

وی همچنین افزود: من از دولت خواستم که به داوطلبانی که در دونباس می جنگند وضعیت قانونی بدهد. روسیه در معرض تهدید سلاح های هسته ای است [غرب و ناتو] اما در مقابل سلاح های غربی نیز سلاح های کشتار جمعی داریم.

پس از سخنرانی پوتین، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت کشورش نه تنها با دولت اوکراین بلکه با کل غرب در حال جنگ است و اعلام کرد که 300 هزار نیروی ذخیره ارتش برای شرکت در بسیج محدود فراخوانده خواهند شد.

وزیر دفاع روسیه در بیانیه ای درباره دستور جدید پوتین برای عملیات اوکراین گفت 300000 نیروی ذخیره فراخوانی خواهند شد که تقریباً یک درصد از منابع موجود است.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در بیانیه ای پس از سخنرانی ولادیمیر پوتین گفت: غرب حجم عظیمی از تسلیحات را در اختیار اوکراین قرار می دهد و افزود: ما با اوکراین در جنگ نیستیم، بلکه با کل غرب در حال جنگ هستیم.

به گفته وی، 70 ماهواره نظامی و بیش از 200 ماهواره غیرنظامی و کل اتحاد ناتو مطابق با منافع کیف کار می کنند.

شویگو گفت که اوکراین به طور فزاینده ای از سلاح های غربی برای حمله به غیرنظامیان استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی ضمن بیان اینکه اوکراین حدود 300 هزار نفر را بسیج کرده اما نیمی از ارتش خود را از دست داده است، افزود: تعداد تلفات ارتش اوکراین بیش از 100 هزار نفر شامل 61 هزار نفر است. و 207 کشته و 49 هزار و 368 مجروح شدند.

وی همچنین گفت: روسیه از آغاز عملیات ویژه نظامی در اوکراین 5937 نفر از نیروهای مسلح خود را از دست داده است.

به گزارش شبکه روسی «راشا تودی»، وی در ادامه درباره بسیج بخشی از نیروهای روسی اعلام شده از سوی رئیس جمهور این کشور توضیح داد: 300 هزار نیروی ذخیره فراخوان خواهند شد که تقریباً یک درصد منابع بسیج است.

  ثبت نام زنان مجرد در نهضت ملی مسکن - اندیشه معاصر آغاز شد

شویگو در سخنرانی خود خطاب به مردم روسیه توضیح داد که خدمت اجباری بر دانش آموزان تأثیری نخواهد گذاشت و فقط شامل کسانی می شود که در ارتش ذخیره هستند یا مهارت و تجربه لازم را دارند.

روز سه شنبه، رهبران مناطق لوهانسک و دونتسک تاریخ برگزاری همه پرسی برای پیوستن به فدراسیون روسیه را اعلام کردند. جمهوری های خودخوانده لوهانسک و دونتسک اعلام کردند که همه پرسی از 23 تا 27 سپتامبر (1 اکتبر – 5 اکتبر) برگزار می شود.

روسیه در ماه فوریه این دو منطقه را به عنوان مناطق مستقل به رسمیت شناخت، اما بسیاری از کشورها هنوز آنها را بخشی از اوکراین می دانند. با این حال، کیف به طور غیررسمی کنترل این دو منطقه را در سال 2014 از دست داد. در آن زمان، ساکنان این دو منطقه نتیجه کودتای مورد حمایت غرب موسوم به “کودتای میدان” را تشخیص ندادند.

پوتین در 24 فوریه 2022 (5 مارس 1400) پس از به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های لوهانسک و دونتسک از اوکراین، آغاز “عملیات نظامی ویژه در اوکراین” را اعلام کرد و هدف از این اقدام، غیر ملی کردن اوکراین، خلع سلاح است. این کشور اعلام کرد که نگرانی های امنیتی خود را حل کرده و به درخواست کمک لوهانسک و دونتسک پاسخ داده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز گذشته هشدار داد که مسکو به ادعای بازگرداندن شبه جزیره کریمه به اوکراین پس از پایان جنگ با روسیه پاسخ مناسبی خواهد داد.

در همین حال، اکثریت اعضای دومای دولتی روسیه روز سه شنبه قانونی را با هدف “افزایش همبستگی در ارتش” تصویب کردند که مجازات سربازان متخلف را افزایش می دهد.

بر اساس اصلاحات مصوب پارلمان روسیه، مجازات سرپیچی از دستورات، فرار از خدمت یا تسلیم شدن در برابر دشمن افزایش یافته است. بنابراین بر اساس این اصلاحیه، مجازات زندان برای فرار از یگان نظامی در زمان جنگ از 5 سال به 10 سال افزایش یافت.

علاوه بر این، سربازانی که داوطلبانه تسلیم دشمن شوند تا 10 سال حبس خواهند داشت و افرادی که در زمان جنگ از رفتن به جنگ یا پیروی از دستورات مافوق خود امتناع کنند تا 10 سال زندان محکوم خواهند شد.

البته این اصلاحیه پس از تصویب پارلمان عالی روسیه و امضای رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به قانون تبدیل خواهد شد.

تصویب قانون جدید می تواند صحت گزارش های منتشر شده در مورد امتناع برخی از سربازان روس از شرکت در جنگ اوکراین را ثابت کند.

دیدگاهتان را بنویسید