ارسال تجهیزات نظامی سنگین به شمال شرق سوریه

1061934 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، منابع المیادین اعلام کردند که روسیه به عنوان بخشی از طرحی برای تقویت حضور نظامی خود در شمال شرق سوریه کمک های نظامی از جمله هواپیماها و بالگردهای نظامی ارسال کرده است.

منابع المیادین گفتند نیروهای روسی حاضر در فرودگاه الکامشلی در شمال سوریه تجهیزات نظامی جدیدی را در پایگاه خود حمل می کنند.

منابع افزودند: از میان تجهیزات جانبی، هواپیماهای جنگی و بالگردهای روسیه در فرودگاه کامیشلی مستقر هستند و این بخشی از برنامه روسیه برای افزایش حضور نظامی خود در شمال شرق سوریه است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه تاکید کرد که مسکو به حمایت از رهبری سوریه برای احیای کامل تمامیت ارضی خود ادامه خواهد داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه چند روز پیش اعلام کرد که ارتش ترکیه در حال برنامه ریزی برای عملیات نظامی برای مبارزه با تروریسم در مرزهای ترکیه است و به زودی در این مورد تصمیم گیری خواهد شد.

وی از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواست تا به این کشور کمک کند تا در مرز خود با سوریه آنچه را «منطقه امن» برای اسکان پناهجویان می نامد ایجاد کند.

اردوغان گفت آنکارا به تلاش ها برای ایجاد یک منطقه امن 30 کیلومتری در امتداد مرز جنوبی خود با سوریه ادامه خواهد داد.

وزارت امور خارجه سوریه روز چهارشنبه در واکنش به تصمیم ترکیه اعلام کرد که پیامی به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت درباره اقدامات ترکیه در شمال سوریه ارسال کرده است.

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد: اقدام رژیم ترکیه برای ایجاد منطقه ای به اصطلاح امن در خاک سوریه یک اقدام تجاوزکارانه و استعماری است که دولت رجب طیب اردوغان از طریق آن تلاش می کند مناطق انفجاری در سوریه ایجاد کند.

  نکاتی برای دستگاه تناسلی زنان - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید