ارز آیفون برای واردات خودرو در نظر گرفته شده است

عضو کمیسیون صنعت مجلس به نقل از یک مقام مسئول:

ارز آیفون برای واردات خودرو در نظر گرفته شده است

فرهاد طهماسبی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم واردات خودرو در محدوده قیمتی برابر با خودروهای ایرانی، اظهار کرد: مجلس یازدهم این موضوع را به عنوان یک مطالبه و نیاز مردمی در بازار تصویب کرد و از دولت خواست تا این موضوع را انجام دهد. بنابراین تصمیم مشترک مجلس و دولت باید به تنظیم بازار و اراده مردم منجر شود. منفعت عمومی فلسفه واردات خودرو است.

دولت باید به ثبت سفارش در محدوده قیمت داخلی، نوع خودرو و امکان سرویس دهی توجه کند
عضوکمیسیون صنعت و معدن مجلس با تاکید بر نظارت بر بازه قیمتی برابر با تولیدات داخلی، گفت: دولت باید ثبت سفارش را کنترل کند. همچنین نوع خودروی وارداتی، قابلیت ارائه خدمات پس از فروش برندها و سایر تجهیزات بسیار حائز اهمیت است.

تخصیص ارز آیفون برای واردات خودرو
نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس از محدوده قیمتی تعیین شده برای واردات خودرو ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: این موضوع را از علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه و تجارت شنیدم که تاکید کرد ارز مورد نظر ما برای خرید توزیع می شود. آیفون . واردکنندگان به طور ناخواسته ارز موبایل مورد علاقه خود را به ارز آزاد فروخته اند. بنابراین مناسب است ارز این بخش به واردات خودرو اختصاص یابد.

طهماسبی با بیان اینکه ممکن است برخی کارشناسان مخالف باشند، گفت: اگر ارز آیفون حذف نشود و به سراغ برندهای دیگر برود، این اقدام چندان درست نیست. آنچه وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد می کند، توزیع ارز آیفون برای خودروها است. نظر من این است که مردم ترجیح می دهند خودرو وارد کنند.

  نتایج قرعه کشی محصولات سایپا + لیست نتایج اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید