اردوغان عازم جمهوری آذربایجان شد

1034258 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، رسانه های جمهوری آذربایجان از دیدار حلوسی آکار وزیر دفاع ترکیه با رئیس جمهوری آذربایجان در باکو خبر دادند.

همانطور که رسانه ها از سفر روز شنبه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به باکو خبر دادند، آژانس دولتی آذربایجان گزارشی از دیدار وزیر دفاع ترکیه با الهام علی اف منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان از هیئت بلندپایه ترکیه به ریاست حلوسی آکار وزیر دفاع ترکیه استقبال کرد.

آذرتاج گفت: دو کشور با اشاره به اینکه روابط دوستانه و برادرانه جمهوری آذربایجان و ترکیه در همه زمینه ها با موفقیت در حال توسعه است، ابراز اطمینان کردند که سفر به آکار به گسترش همکاری های نظامی کمک خواهد کرد.

وزیر دفاع ترکیه در این دیدار 28 می روز استقلال جمهوری آذربایجان را به الهام علی اف تبریک گفت.

به گزارش آذرتاج، علی اف و آکار در این دیدار تاکید کردند که مانند سایر زمینه ها، همکاری های نظامی دوجانبه با موفقیت ادامه دارد. آنها همچنین در مورد چشم انداز روابط دوجانبه تبادل نظر کردند.

دیدار وزیر دفاع ترکیه با رئیس جمهوری آذربایجان در باکو در حالی صورت گرفت که خبرها حاکی از آن است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه (امروز) کشورش را به مقصد باکو ترک کرد.

حضور وزیر دفاع ترکیه در باکو و سفر اردوغان به باکو همزمان با روز استقلال ملی جمهوری آذربایجان است.

پیشتر آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در پیامی سالروز استقلال جمهوری آذربایجان را تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است که تاریخ و مذهب مشترک و پیوندهای عمیق دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان، پایه محکم و پشتوانه ارزشمندی برای روابط دو کشور در دوره جدید ایجاد کرده است. جمهوری آذربایجان همواره در چارچوب منافع متقابل برای گسترش روابط دو کشور در همه زمینه ها تلاش کرده است.

  ما به اوکراین یک سلاح دفاعی می دهیم - تفکر مدرن

رئیس جمهور همچنین با ابراز خرسندی از اینکه پس از لغو اشغال سرزمین های جمهوری آذربایجان زمینه های همکاری دو کشور گسترش یافته است، ابراز امیدواری کرد که با تلاش دو کشور از این فرصت ها استفاده شود. . .

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید