اردوغان برای میانجیگری به اوکراین رفت

اردوغان برای میانجیگری به اوکراین رفت

بر اساس گزارش ها اعتدال به گزارش رویترز، رجب طیب اردوغان روز پنجشنبه مورد استقبال رسمی ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین قرار گرفت. اردوغان قصد دارد به عنوان میانجی رسمی بین روسیه و اوکراین برای کاهش تنش بین مسکو و غرب شناخته شود. ترکیه خود یکی از اعضای ناتو است که روسیه همواره با گسترش آن به شرق مخالف بوده است.

سفر اردوغان به دنبال نشست رهبران ناتو بریتانیا، لهستان و هلند در کیف در بحبوحه بن بست سیاسی صورت می گیرد. ترکیه روابط خوبی با کیف و مسکو دارد، اما گفته است که اگر روسیه به عنوان یکی از اعضای ناتو حمله کند، این کار را انجام خواهد داد.

آنکارا در ماه نوامبر پیشنهاد کمک به کاهش تنش ها را داده است و ماه گذشته منابع دیپلماتیک ترکیه گفتند روسیه و اوکراین هر دو برای این ایده آماده هستند. یک مقام ترکیه ای که نخواست نامش فاش شود، گفت که اردوغان از هر دو طرف خواست تا خویشتنداری کنند و افزود که آنکارا می خواهد به همکاری با هر دو کشور کلیدی ادامه دهد.

غرب روسیه را به تلاش برای حمله نظامی به اوکراین متهم می کند. روسیه این موضوع را رد می کند، اما می گوید نگرانی های امنیتی وجود دارد که غرب باید آنها را بپذیرد.

  فولاد غیر متعارف پریناز ایزدیار همه را شوکه می کند - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید