ارتقای هرم هیئت علمی با تشکیل کمیته حسابرسی سوم

1089671 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از یزد، معصومه طباطبایی در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد و با حضور استاندار و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و آزاد یزد و سایر اعضا به صورت حضوری و آنلاین. و در سالن همایش های شهید سلیمانی این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: خدمت 40 ساله دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و مناطق فقیرنشین تاثیر مهمی در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و آموزشی دارد و مسئولان استانی باید توجه ویژه به این دانشگاه که بیشترین بار آموزش عالی را به دوش می کشد.

وی افزود: برنامه ریزی های نادرست در سال های اخیر مشکلاتی را برای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرده است. اما در سال های اخیر با وجود مشکلات اقتصادی و کمبود نقدینگی، رئیس دانشگاه بر برنامه محوری تاکید کرد و در همین راستا سند تحول دانشگاه در ابتدای سال مالی 1401 به تصویب هیات مرکزی رسید. -1400. این سند شامل اقدامات، اقدامات و برنامه های دانشگاه چه در سازمان مرکزی و چه در استان ها است و باید به آن توجه ویژه ای شود و هر استان بسته به مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به برنامه های تعیین شده عمل کند.

طباطبایی تصریح کرد: با وجود مشکلات اقتصادی، تیم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی امسال نیز نگران افزایش حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی بود، هرچند افزایش حقوق در دولت 10 درصد بوده است. این در حالی است که برای افزایش حقوق ها تلاش شد و میانگین افزایش حقوق حدود 25 درصدی در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت.

  8 امتیاز از هفته چهارم لیگ برتر / روزهای بد پرسپولیس - تفکر معاصر

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هفدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان یزد توضیح داد: با توجه به مشکلات سال های اخیر، با تلاش تیم مدیریت جدید دانشگاه، مصوباتی به عمل آمد. از هیئت امنای مرکزی جهت فروش زمین های مازاد دانشگاه و بهسازی آنها دریافت شده است و با فروش این زمین ها و استفاده از بخشی برای پرداخت مطالبات احتمالی در پروژه های اقتصاد دانش سرمایه گذاری شود.

وی تصریح کرد: در سال های اخیر بحث مراکز دانش و اشتغالزایی دانشگاه ها مطرح نشده است. اما در سال های اخیر دانشگاه آزاد اسلامی توجه زیادی به این بخش داشته است که منجر به ایجاد مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان و مراکز نوآوری در واحدهای مختلف دانشگاهی شده است که خوشبختانه یزد در این زمینه پیشرو است. حاصل تلاش های اخیر دانشگاه در این زمینه، رویداد بزرگ عصر امید بود که بسیاری از شرکت های دانش بنیان و هسته های فناوری و ایده های نو به نمایش گذاشته شد.

طباطبایی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی امسال دستاوردهای چند ساله خود را در نمایشگاه عصر امید به نمایش گذاشت و برای اولین بار اعضای هیات علمی و دانشجویان دستاوردها و ایده های خود را به نمایش گذاشتند و اکنون دانشگاه آزاد در صندوق های پژوهش و فناوری استانی سهام دارد.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هفدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان یزد بر اهمیت جذب دانشجو به مناطقی که با نیازهای اقتصادی استان همخوانی دارد تاکید کرد و گفت: با اجرا اساتید طرح الف و طرح ب، پلان الف می توانند به بازوان تاثیرگذار و مدیریتی در فعالیت های مختلف دانشگاه به ویژه فعالیت های دانش بنیان تبدیل شوند.

  ما با حمایت از شرکت های دانش بنیان - اندیشه معاصر آمادگی رزمی را تقویت می کنیم

وی در پاسخ به اعضای هیأت امنا در خصوص طرح هرمی هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی و حضور اکثر آنها در سمت دستیاران، اظهار کرد: دکتر طهرانچی تلاش های زیادی برای ارتقای وضعیت دانشگاه انجام داده است. اساتید، مربیان و دستیاران دانشگاه آزاد در سال های اخیر، دو سال، پس از تایید دو کمیته بازرسی برای پرونده ارتقاء، اکنون این پرونده ها به طور مرتب بررسی شده و اساتید با سرعت بیشتری نسبت به قبل ارتقا می یابند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش و امور دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی از پیگیری رئیس دانشگاه برای تشکیل سومین هیأت ممیزی خبر داد و گفت: با تشکیل هیأت ممیزی وضعیت هرم هیأت علمی بهبود یافته.

طباطبایی تصریح کرد: معاونت آموزش و پرورش دغدغه دانشگاه آزاد اسلامی است و بیان نقش دانشگاه در تربیت اجتماعی در 9 بند در همه دانشجویان، کارکنان، معلمان و مسئولان دانشگاه باید مورد توجه کافی قرار گیرد. . در دوران پس از کرونا، به ویژه در بخش دانش آموزی به آموزش نیاز داریم. بنابراین بیانیه آموزش و پرورش باید به عنوان یک سند بالادستی مورد توجه قرار گیرد.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هفدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان یزد با بررسی وضعیت بودجه این استان نکات لازم را برای اصلاح بودجه و پوشش کسری بودجه مطرح و درخواست کرد: استاندار و مسئولان استانی نیاز را در نظر بگیرند با مجوزهای لازم دانشگاه را برای تشکیل منابع درآمدزایی در این حوزه همراهی کنند.

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید