ارتقای رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح مجامع بین المللی

سروری مجد که در میان کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بزرگ شده است.

18884 573 فقط خبر

مشاور رئیس و رئیس مرکز ریاست دانشگاه آزاد با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد، روند توسعه چهار سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی را بررسی کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا. علی سروری مجد شامگاه پنجشنبه با تبریک روز کارمند و هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و بنر با اشاره به شرایط دانشگاه در سال 1398 گفت: تحولات و تحولات در دانشگاه چهار سال آخر دانشگاه از 7 مرداد 1398 شروع شد.” در سال 1396 در شرایطی بودیم که حدود 65 تا 70 درصد واحدهای دانشگاهی در پرداخت حقوق ماهانه خود با مشکل مواجه بودند. تعداد زیادی از همکاران بازنشسته شدند و پس‌انداز بازنشستگی نداشتند. شرایطی که ساختمان های دانشگاه بعد از 37 سال فرسوده شد و هزینه های گزاف ساخت و ساز روز به روز به دانشگاه تحمیل شد، در آمار دانشجویان در یک شیب نزولی قرار داشتیم، در شرایطی بودیم که تعداد بسیار زیادی دانشجوی دکتری جذب شدند و نوبت به پایان نامه ها رسید و حتی بعد از آن هم وزارت علوم مجوزی به این سنگینی برای جذب دکتری به دانشگاه آزاد نداد.

وی افزود: در این شرایط سخت فداکاری و دلسوزی همکاران ما در سراسر کشور و تلاش آنها به حدی بوده است که الحمدلله دانشجویان ما از سال گذشته و در شرایطی که تعداد دانشجویان در کشور به یک میزان است جذب شده اند. روند نزولی، روند افزایشی در جذب دانشجو وجود دارد.

مشاور دانشگاه آزاد اسلامی جذب دانشجوی غیر ایرانی را یکی دیگر از موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی خواند و افزود: در حال حاضر بیش از 50 هزار دانشجوی غیرایرانی داریم و اگر اکثریت دانشجویان ما از کشورهای عراق و افغانستان هستند. دانشگاه های دیگر نیز در کنار ما هستند در حال حاضر رایزنی ها و تفاهم نامه هم در زمینه پایان نامه های مشترک دیپلم و هم از نظر امکان جذب دانشجوی خارجی از کشورهای همسایه صورت می گیرد. زمانی که کشور عراق رتبه مهندسی و فنی ما را در سطح جهانی سنجید، پذیرفتند که در بغداد یک واحد فنی و مهندسی داریم و بر اساس تفاهم نامه با وزارت علوم عراق مقدمات تأسیس این واحد فراهم شد.

  درگیری شدید در 7 جبهه بین نیروهای روسیه و اوکراین / غیرنظامیان اجازه خروج از آزوفستال را گرفتند

سروری ماجد با بیان اینکه طبق اعلام وزارت علوم هزینه هر دانشجو در دانشگاه های دولتی 61 میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: این هزینه در دانشگاه آزاد اسلامی 10 میلیون تومان است و این چیزی جز برنامه ریزی نیست. آینده نگری و تلاش نزدیکان شما برای نجات دانشگاه.

وی خطاب به کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: همه ما 58 هزار نفر یک خانواده هستیم و باید مراقب باشیم که بتوانیم این سرمایه را مدیریت کنیم که توانستیم از این بحران ها به خوبی عبور کنیم و چاره ای جز این نداریم. بیایید با شرایط کنار بیایم بیایید هر روز همکاری خود را بهبود بخشیم، زیرا این همان چیزی است که در چهار سال گذشته اتفاق افتاده است.

مشاور ریاست و رئیس اداره، روابط عمومی و مرکز هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی با یک میلیون و دویست هزار دانشجو 58 هزار پرسنل و معلم داریم و همچنان ظرفیت داریم. 500 هزار دانش آموز دیگر در شرایطی هستیم که دانشگاه های دولتی با حدود 57 هزار دانشجو و 32 هزار معلم اداره می شوند و هزینه هر دانشجو 61 میلیون تومان است.

وی با اشاره به انتظارات مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: مجموعه ای با دغدغه های مشترک دور هم جمع شده ایم تا بتوانیم در دانشگاه آزاد اسلامی به پیشرفت علمی برسیم. آنچه مقام معظم رهبری از ما انتظار دارند نه تنها این است که بزرگترین دانشگاه باشیم و بمانیم بلکه معتبرترین دانشگاه شویم.

سروری مجد کیفیت آموزش را موضوعی مهم برای ارتقای رتبه علمی دانشجویان و دانشگاه ها دانست و با اشاره به قوانین جدید آموزشی گفت: در صورت اعمال محدودیت ها و قوانین و مقررات مثلاً در معاونت های پژوهشی در دفاع، در پایان نامه و رساله دکتری قطعاً به نفع دانشجو خواهد بود و به نفع پیشرفت علم در سطح کشور است. در حال حاضر شرایط به گونه ای تنظیم شده است که سخت گیری علمی برای رشد علمی دانشجویان و دانشگاه و ارتقای رتبه علمی دانشگاه در سطح جهانی بسیار ضروری است.

  عدم اجرای نظام رتبه بندی بی عدالتی نسبت به معلمان - تفکر نوین

وی با اشاره به مهارت آموزی دانشجویان به عنوان یک رویکرد مهم در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر امروز برنامه های رصد، پویش را دنبال می کنیم و هر دانشجو در دانشگاه مهارتی دارد به این دلیل است که دانشجویان ما دیگر فقط دنبال مدرک نیستند. اما به دنبال مهارت و کارآفرینی هستند. امروزه بازار کار به سمت افراد ماهر در حال حرکت است. این مهارت و کارآفرینی است که وزن بازار را تعیین می کند و ما در دانشگاه آزاد اسلامی مجبوریم حوزه های مهارتی را توسعه دهیم زیرا خانواده ها از ما انتظار دارند. بسیاری از دانشجویان ما هستند که به دنبال کار با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود هستند و به دلیل نداشتن مهارت، کسی آنها را استخدام نمی کند. اگر مدارس عالی حرفه ای تأسیس شد به همین دلیل بود و دلیل رونق دانشگاه و به نفع خانواده ها و دانش آموزان است.

مشاور ریاست و رئیس اداره کل و مرکز روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بر تسهیل فرآیندهای دانشگاه و ایجاد علاقه مندی دانشجویان به دانشگاه آزاد تاکید کرد و افزود: اگر فرآیندها را کوتاه کنیم و امور دانشجویان را تسهیل کنیم به دنبال جذب حداکثری دانش آموزان خواهد بود. تبلیغات و ثبت نام اولیه دانشجو به تنهایی کافی نیست. باید دانشجویان را به دانشگاه آزاد اسلامی علاقه مند کنیم. در حال حاضر برای حمایت از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان زیادی از دانشگاه های دولتی به دانشگاه آزاد می آیند و این روند باید ادامه یابد.

سروری مجید در تشریح علت عدم افزایش متناسب شهریه ها در دانشگاه آزاد اسلامی نیز اظهار داشت: نسبت به مدارس غیرانتفاعی شهریه بسیار کمتری دریافت می کنیم. ما باید خود را با وضعیت بازاری که در آن قرار داریم متعادل کنیم. نباید شهریه را بالا ببریم تا دانشجو را از دست بدهیم. این هماهنگی، انعطاف ما با دانش آموزان، رفتار ما با دانش آموزان می تواند بسیار موثر باشد. ما که باید به خودمان تکیه کنیم چرا به دنبال درآمد بیشتر نباشیم. با راهکارهای فراوان درآمد غیر شهریه خود را افزایش دهید. اگر با این نگرش به مشکلات دانشگاه نگاه کنیم، بسیاری از مشکلات دانشگاه را حل خواهیم کرد و شاهد رونق زیادی در دانشگاه هستیم.

  یک زن شیرازی یک سال با جسد مومیایی شده شوهرش زندگی کرده است - تفکری مدرن

وی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد سقف حقوق نداریم، گفت: خوشبختانه امسال به طور متوسط ​​31 درصد به حقوق کارکنان دانشگاه آزاد (از 22 درصد به 54 درصد) اضافه شد. امسال افزایش حقوق ما خیلی بیشتر از دولت بود با وجود اینکه وابسته به نفت نیستیم و یک ریال هم از دولت دریافت نمی کنیم.

سروری مجید با اشاره به رشد و ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در سال های اخیر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی به جایی رسیده است که بودجه سال آینده آن بر اساس شهریه تنها 65 درصد است. هزینه ها افتخاری برای دانشگاه آزاد اسلامی است. شعار ما این است که به سمتی برویم که بپذیریم بودجه ای برای آموزش وجود ندارد و بتوانیم از امکانات مادی و معنوی اعم از منابع انسانی و طبیعی و این ظرفیت بسیار بالایی که در خراسان رضوی وجود دارد نهایت استفاده را ببریم. در سایر استان ها کمتر وجود دارد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی به فضل الهی یکی از بهترین پایگاه های دانش در سطح واحد دانشگاه آزاد اسلامی است و در رویداد سراسری عصر امید موفق به کسب جایزه شد. این چیزی جز رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نبود، یعنی توجه به دانش بنیان ها و اولویت بندی دانش بنیان ها و استفاده از توانمندی های مادی و معنوی و تبدیل آنها به بهترین سرمایه ها برای شکوفایی دانشگاه.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه خراسان رضوی در همه عرصه های کشور نمونه است، افزود: به برکت وجود و عنایات حضرت امام رضا (ع)، اولین طرح های دانشگاه آزاد اسلامی توسط خراسان تدوین شد. -رضوی. همگرایی مذاهب اسلامی، اعیاد امامت و مهدویت و بسیاری از طرح های دانشگاه آزاد اسلامی که با رهبری علمی ریاست عالیه این دانشگاه شکل گرفت، به همت خراسان رضوی آغاز شد.

سروری مجد در پایان از زحمات تمامی همکاران واحد مشهد قدردانی و برای آنان آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

در این گردهمایی از 48 نفر از کارکنان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد تجلیل شد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید